Zvýšená teplota 37,0 - 37,4 už přes týden. Zoubky?

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli je normální, že malý má už cca 10 dní kolísavou teplotu mezi 37 - 37,4. Předcházelo tomu lehké nachlazení, kdy měl až 38,5 - nyní rýma doznívá, ale před 14 dny se mu prořezal první zub - jednička a dneska druhá jednička. Už se raduji, že teplota se drží pod 37 třeba celý den a druhý den už na hlavičce i toho půl stupínku poznám, změřím a je zase kolem 37,2 nejvíc 37,4 - samozřejmě, že vím, že to není žádná tragédie, ale jelikož už máme 2 měsíce odložené očkování, tak se to snažím sledovat, aby mi ho "neopíchali", když by nebyl ve formě. Mohlo to tedy být k těm zoubečkům, co se prořezaly? Průjem nepozoruji.

reruna
7. kvě 2012

Nejlepší by bylo zajít se poradit s dr. Jen podle mého laického pohledu - horečka 38,5 podle mě není lehké nachlazení, spíš bych tipovala na virozu, pak můžou ty teploty přetrvávat, ale některým dětem letí teploty nahoru i kvůli zoubkům, někdy je to přehřátí. Taky záleží na tom, kde měříš, mě například dr. říkala, že teploty do 37,5 jsou normální. Zajdi k dr., ať ho vyšetří, budeš mít jistotu.

pejtho
7. kvě 2012

Záleží také kde teplotku měříš-v zadečku odečti 0,5st. Při měření v oušku je také potřeba něco lehce odečíst.
Pokud tedy měříš v zadečku, tak teplota odpovídá 36,5-37 a to je normální tělesná teplota.
Každopádně pro klid duše můžeš prokonzultovat s lékařem a zajít se s malým ukázat.

lukza
7. kvě 2012

děti mají normání teplozu 36,7-37,4 po odečtu tak pokud jse vlezete do tohoto je to nármální