Zvýšená teplota po ránu (37 až 37,2). Je to normální?

jituleelias
10. únor 2007

Ahojky všem,
prosím, poradil byste mi někdo: Našemu Eliáškovi se často stává, že má po ránu zvýšenou teplotu. 37 až 37,2. Je to normální?

miriam17
10. únor 2007

pokial ja viem tak 37 este neni teplota.....aj viki mava ale od odpocitania -5.....neviem ak ty meras ci v zaodocku ale nemalo by to byt daco vazne..ale pre isto sa opytaj doktorky

jituleelias
autor
10. únor 2007

Děkuji za odpověď. Měřím v zadečku a právě i odpočítávám. Má třeba 37,6, takže to je 37,1. Tak nevím... 😖 Příští týden jdeme na prohlídku, tak se hned teda zeptám.

jess
10. únor 2007

Mě doktorka taky říkávala,že to není teplota,ale taky bych byla pro jistotu,člověk nikdy neví

magg
10. únor 2007

ahoj, ono tych 5 dielikov nie je vzdy presna hodnota na odpocitanie, v zadocku je teplota vyssia o 2 - 9 dielikov,takze sa odratava priemer 5 dielikov, takze to nemusi nic znamenat. Nasa dcerka mava zvysenu teplotu ked prideme z prechadzky alebo po placi, lebo sa prehreje, mozno aj tvojmu syncekovi je len v noci horuco a preto ma rano vyssiu teplotu

marty78
10. únor 2007

Moja dcerka mavala do 3,5 rokov stále v zadočku tých 37,6 až 37,7stc, merala som jej teplotu každý večer ako posadnutá. Boli sme aj na vyšetreniach, všetko ok. A teraz má 4 roky a teploty spontánne prešli.

jituleelias
autor
10. únor 2007

Děkuji za odpovědi. Tak to jsem ráda, že to teda asi nic není. Takový strach a obavy jsem ještě nezažila, jako mám o svého synka.🙂 Mateřství úplně člověka změní. Milovala jsem rychlou jízdu v autě, ničeho se téměř nebála, chodila i odlehlými cestičkami v noci... A teď? Při jízdě v autě a s kočářkem pořád koukám okolo, kdyby se něco dělo, jak bych mohla zakročit...🙂 Při očkování jsem plakala s Eliáškem apod. Ale už se trošku pochlapuju.🙂 Musím přece být oporou.

ikuska26
24. kvě 2007

ahojte, ja sa chcem spytat, ci teplota 37,85 zo zadecku, cize po odcitani je to, 37,35 je to po ockovani, tak neviem ci mam dat pre istotu cipok? ci az pockat ci nebude mat 38? na noc som preventivne dala proti bolesti, idu mu aj zubky...tak neviem...poradi niekto???? 😖

sage
24. kvě 2007

ikuska, v ziadnom pripade cipok nedavaj. deticky maju casto zvysenu teplotu po ockovani, je to sucast normalnej aktivacie imunitneho systemu (po ockovani aj pri chorobe) a ma vtedy svoju funkciu. Pri zubkoch je zvysena teplota tiez bezna.
detom nad 4 mesiace by sa mali davat lieky proti horucke az pri teplote nad 38,5. zvysenej teploty samotnej sa vobec nemusis bat, pokial pri nej nie su aj ine priznaky (napriklad vyrazky na tele, celkova napadna ospalost a pod). Daj malemu castejsie napit a nech si co najviac pospinka. Po obede moze teplota este trochu stupnut, vsetci mame po obede (okolo tretej-piatej) vyssiu teplotu ako rano, tak sa nezlakni. Do dvoch dni by to malo byt prec.

zuz11
24. kvě 2007

my sme davali tiez zatial iba raz cipok a to tuto sobotu kedze Hanka mala teplotu 38,6 jeden den a nie a nie ju inak striast dole ( kojenie a aj spanok ju dali dole iba na kratky cas ) a vzdy sa vratila, inak tiez by som sa neponahlala s cipkom... a do 38 by som ani neuvazovala nad nim...

ikuska26
24. kvě 2007

sage, dakujem, ...tak nasla som este doma knizku o matce a tak, tam tiez bolo nieco podobne ako pises...ja som si aj myslela ze je ospalejsi, ale skor unudenejsi, spinkal iba polhodilku po obede, ale rano sme si schrupli skoro do 10tej...teraz je v postielke a santi, krici na obrazky...dala som mu bodycko s kratkym rukavom, ponozky plienku samozrejme a tenke teplaky, ci ich mam dat dole?...vetram, ale aj v byte mame okolo 25 stupnov...

budem sledovat tu teplotu, ked som mu ju merala tak sa vykakal a mal taku hustu zelenozltu stolicu...teraz mu aj davam castejsie pit - kojim, v tychto teplach... 🙂

zuz11
24. kvě 2007

ikus, nasa mala ma bodynko, plienocku a ponozky, lezi v izbe a teplomer ukazuje 25,2 😀 a ma cez seba prehodenu plienocku aby jej na nohy nebolo zimka kedze v tenkych teplackoch sa jej nepacilo a jedovala sa 🤐 😀 teraz je v poho a rozprava sa s hrackami a urcite ich slinta 😀

ikuska26
24. kvě 2007

zuz, to zase Sebik spinkal na balkone prikryti plienkou bez teplackou a cely sa odkopal...ved ja ho stale kontrolujem a ak by bol spoteny tak ho hned prezleciem a odoberiem daco... 😉

zuz11
24. kvě 2007

ikus, najlepsie si odsledujes podla chrbatika ze ci odobrat alebo ako 😀
my vonku sme bez ponoziek a dam jej na nohy plienocku nalahko, lebo ponozky vonku v tonto teple su za trest, kedze vonku je teplajsie... ale vnutri je o nieco chladnejsie 😀 ale neodporuca sa chodit von takto cez obed 😵

rebecka06
29. kvě 2007

Ahojte mamičky,vrátila som sa s prechádzky a malej som namerala 38,5.Má 8 mesiacov a nemá ešte zúbok,ale veľmi všetko ohrýza môžu to byť zúbky?Už som jej dala čípok a čakám kým klesne teplota.Je veľmi umrnkaná ale inak je to spokojné dieťa a málokedy plačká.
Ďakujem za odpovede

titkovamiriam
29. kvě 2007

mozu to byt aj zubky,aj prehriatie organizmu,no aj niaka vyroza.Ked bude aj zajtra chod pediatrovi 😉

usounek25
10. lis 2009

Ahoj holky, malej už má třetí den zvýšenou teplotu, měřeno v zadečku, dneska byla třeba 38,1. Jinak mu takhle zatím nic není, nesoplí, nekašle. Myslíte, že by to mohlo být od zubů? Je celkově takovej protivnej a nevrlej. Asi zkusím zavolat dr. jestli máme přijít nebo co nám poradí.

zany
10. lis 2009

Usounek - mohly by to být zoubky a nebo i šestá nemoc. My u ní teda měli ještě vyšší teploty, ale měli jsme jí v 8.měsících...
Elimá teď taky teplotu, nejdřív jsem si myslela, že k zubům, pak přišla rýma a teď kašel 😒 Snad už se jí zbavíme...

pehaka
10. lis 2009

usounek.....to budou asi zoubky..mi jsme sice ještě prcci ale zuby už mu rostou a má u toho tak zvýšenou teplotu..pokud má 38,1 v zadečku tak to ještě není tak hrozný...držím palec a´t se zuby potvrdí.. 😉

lenka1smejka
27. črc 2010

Ahojte ked mala mala rano 37,5 po odpocitani ale inak jej nic nie je a viem,ze je to zo zubkov mozme ist von?

lenka1smejka
27. črc 2010

tak vam dakujem za rady!!! 😠

bambulkabambulkova
24. led 2011

maminky mali ma 37,5 teplotu pol dole lebo som merala s dig.teplomerom o 5dni ma dva mesiace bojim sa onho kedze prekonal zapal oblicky a mal aj s prieduskami problemmy mozem mu daco dat napistttte mii bojim saaa 😒 😒 😒 😕

terka_85
22. čer 2011

Ahojky. Dnes ráno jsem byla se synem (5,5 měsíce) u doktorky v poradně. Naměřila mu teplotu 37,5. Když jsme přišli domu, tak jsem ho přeměřovala a měl 36,3. Zkoušela jsem dva teploměry. Myslíte, že mu teplota mohla takhle rychle klesnout? Napadlo mě, jestli mu nerostou zoubky, ale dásničky oteklé nemá.

ffiinnkkaa
22. čer 2011

@terka_85 My kdysi měli 38,5 přešli jsem přes venek..a malý měl 37, 5.. pak mu to samozřejmně narostlo znovu