Zvýšená teplota u měsíčního mimča. Co s tím?

lenkac.
1. zář 2007

Ahoj, mám doma měsíční holčičku a už druhý den má zvýšenou teplotu. Sice jen 37,3 ale je strašně neklidná, špatně spinká a pořád se kroutí, jako kdyby jí trápily prdíky, ale když masírujeme, tak prdíky nejdou. Nechci být histerická, ale mohl by mi někdo poradit, jestli má zkušenost, jestli to je zatím v pohodě? Vím, že u dospěláka se taková teplota neřeší, ale u tak malýho miminka?..☹ Díky moc za zkušenosti...

schnek
1. zář 2007

A jak jí měříš teplotu?

jj2202
1. zář 2007

ahoj lenka kde si jej merala teplotu v zadocku?
lebo ak ano musis 0.5 odpocitat, ale aj ak po odpocitani ma 37.3 nemyslim ze je to nieco vazne.. az od 38 /cize nameranych 38.5/ povazuje vacsina lekarov za teplotu.
ak ma prdiky alebo tlaci moze mat tiez skreslenu-zvysenu teplotu

konoupek
1. zář 2007

Nám v porodnici říkali,že mimi má od 36,5 - 37,5,tedy měřeno v zadečku.Takže,myslím,že můžeš být leni v klidu.Kdyby přece jen to ještě stouplo,tak pak dr.Přeju ať jste v poho,malá může být neklidná i zněčeho jinýho 😕 ,třeba i ty prdíky.Můžou zlobit a nechtějí ven 😔 .

lenkac.
autor
1. zář 2007

Děkuju vám moc za rady a za uklidnění...jojo, měřím v zadečku. Ale v porodce nám říkali, že normální teplota je od 36,1 do 37,0 .. proto jsem si nebyla jistá. Snad to bude lepší. A je fakt, že prdíky jí zlobí často. Ale nikdy před tím teplotu neměla.

bibinka
1. zář 2007

u tak malého dieťatka je každá zvýšená teplota dosť nebezpečná. radšej si zavolaj na pohotovosť a popíš doktorovi čo máš na srdci a ak ti doporučí, radšej s ňou choď. nikdy nevieš ako to môže pokračovať. nečchcem ťa strašiť, ale totot mi povedali v nemocnici, že ak má novorodenec zvýšenú TT, treba to vyriešiť.

mimakro
1. zář 2007

Do pol roka odrátava 0,75, po pol roku 0,5. Také malé bábo môže mať aj 37,5 po odčítaní. Stačí, keď je trošku prehriate. Určite netreba podávať Panadol, alebo pod. Zintenzívniť dojčenie, alebo podať inú tekutinu (prevar.vodu). Alebo konzultovať s pediatrom, stačí aj telefonicky. Isto Ťa neodbije. Dá sa zavolať aj na detskú pohotovosť a informovať sa. Držím palce 🙂

lenkac.
autor
1. zář 2007

jeeee... 😨 tak já teda ted nevim... je vidět, že každému říkají něco jiného... no myslím, že jí budeme sledovat. Měřím pro jistotu teď teplotu při každém přebalování. Kdyby se to nějak začalo zvyšovat, určitě zavoláme Dr.
každopádně ještě jednou děkuju..

konoupek
2. zář 2007

leni za zavolání a zeptání se nic nedáš,teda pár kaček za telefon 😉 a jestli ti to leží v hlavičce,tak prostě brnkni,ať jsi klidnější 😉 .
Jinak taky koukám,že každé z nás říkají něco jiného 😕

draga
2. zář 2007

lenkac určitě sleduj kdyby se ti něco nezdálo na chování a třeba kašlání, soptění, kýchání... ale myslím si, že ta teplota je v poho , mě doktorka přímo vynadala když jsem jí řekla že jsem malýmu měřila teplotu, prý je to postižení z porodnice jak jsme furt musely měřit, teplota se zvyšuje při tlačení, brečení, koupání, zahřátí v postýlce...ale chápu že tě to nenechává klidnou a jak radily holky radši zavolat než něco propást 😵 držím palečky 🙂

iza
2. zář 2007

lenkac :nám v porodnici taky říkali, že normální teplota miminka je v rozmezí 36,5 až 37,5

bibinka
2. zář 2007

llenkac- verím, že som ťa moc nevystrašila(my sme raz podcenili teplotu a skončili sme s febrilnými kŕčmi v nemocnici na JIS) a malá je v pohode. ako ste zvládli noc? bola ešte teplotka?

eva4444
2. zář 2007

lenkac skus malu menej obliect, a po polhodke zmeraj teplotu..
mne tiet vraveli 36,5-37,5 je ok, cipky davat az tak nad 38,5, vrajcasto pomoze zhodit trosku oblecka, alebo nejaky obkladik (nie studeny, vlazny)

lenkac.
autor
3. zář 2007

děkuju vám moc..raději jsem dnes doktorce zavolala. Taky říkala, že pokud se teplota měří v zadečku, mělo by se půl stupně odečíst, takže v tom případě by to mělo být v pohodě. Ale už tři dny jsme se pořádně nevyspali, pořád se chudinka kroutí a nemůže usnout. Usíná tak kolem jedné, druhé v noci úplně uplakaná vyčerpáním. ☹ 😢 Takže máme zítra pro jistotu přijít. Dr. se na ní podívá, abychom mohli být klidní, ale říkala, že to nejspíš vypadá na prdíky.. A to piju 3x denně fenyklový čaj, snažím se nejíst nic nadýmavého a ještě tak 3x denně dáváme SabSimplex.... holt na to prostě některý detičky trpí...musíme vydržet.. 😕 ...snad se to brzy spraví...

ale díky moc ještě jednou za rady..

schnek
3. zář 2007

Ahojky,
něktarým dětičkám ten fenyklový čaj nepomáhá ale je to po něm ještě horší (ať už ho pijou sami nebo mamina).My jsme to měli taky.Ondra mi plakal od šesti do deseti ráno.A Sab nám vůbec nezabíral, kupovali jsme BabyCalm - i se mi zdají tyhle kapky lepší, jsou čistě přírodní. Po šestinedělí se to většinou uklidní. Držím palce 🙂

gimik
15. říj 2008

Ahojky holky,malá je měsíc a dneska jsem jí měřila teplotu v zadečku a naměřila jsem 37,5, takže když je to v zadečku, tak se 0,5 odečítá, takže má 37, myslíte je to normální nebo máme raději zajít k lékaři? Moc děkuji za rady 🙂

erikasadek
15. říj 2008

lenka len pri teplote nad 38 C sa ide k lekarovy s babetkami do 3 mesiacov aj ked nema ziadne priznaky, len teplotu , 38 a viac tak okamzite, taketo baba nemaju mat teplotu su chranene tvojimi protilatkami, takze ak je teplota , tak to znamena nieco vazne....

a u teba to nie je problem tak sa neboj, asi ma len koliku... 😉

shela
15. říj 2008

gimik...ako erikasadek pisala...ziaden lekar aspon do 38...u nas lekari vravia ze panadol az ked je v zadocku 39- cize 38,5...takato teplota aku ma tvoje babo je uplne normalna...niektore deticky maju teplotu tela nad 37...ako napriklad ty mas 36,6...takze sa nestrachuj...malinke by ti ukazalo ze nieco nie je OK..

berunka
8. led 2009

ahojky holky prosim o radu,mala ma trochu rymu a padlo ji to do krku a ted jsme v zadecku namerili 37,7. je ta teplota normalni nebo se mam nejak znepokojovat?

erikasadek
8. led 2009

berunka, radsej chod k lekarovy deti do 3 mesiacov by nemali mat teplotu, mali by byt chranene, tvojimi protilatkami.. takze to neodkladaj...