Zvýšené teploty dva měsíce v kuse. Zažili jste to?

roni010
10. led 2012

Ahoj všem, syn ( jeden rok) má dva měsíce zvýšené teploty ( většinou večer kolem 37,5, přes den kolem 37,0)....Mělo některé vaše dítko taky takové problémy? Moč ok, krev také, akorát jsme dostali atopický ekzém a Dr tvrdí že je to z toho (v krvi zvýš. alergická reakce)........Projevy našeho mírného ekzému skoro vymizely po dvoutýdenním užívání kortikoidů..tak se mi to nezdá. Díky za připomínky

mamkamarketa
10. led 2012

to teda nevim. syn je atopik a krev neprokazala zadnou alergii.
skoda,ze to je otazka,nemuzes dal reagovat... ze by ekzem zpusobil teplotu? 😕

timbouctou
10. led 2012

jestli mu není nějak špatně nebo není oslabený, tak to může být u něj do budoucna normální, někdo to tak má. Já měla 37 jako normální teplotu do prvního těhu, pak se to změnilo. Ale zase jsem měla málokdy horečky, jen když mi opravdu něco bylo, a ne jako některé děti, třeba náš starší, který má teplotu proto, že je unavený 😠

moudivlacek
10. led 2012

ja teda nevim,ale doktorka i v porodce rikali, ze u mensich deti je teplota 36,5-37,5 naprosto v normalu, ekzem je pak druha vec,ale to s tou teplotou nemusi vubec souviset
priste je lepsi zalozit diksuzi nez otazku, jelikzo ti sem kazdy muze prispet jen jednou 😉

hojda
10. led 2012

Taky možná záleží, čím měříš.

bocinka
10. led 2012

Myslím, že to může být normální - i když bych ho nechala pořádně vyšetřit - moje tchýně má normální teplotu 35.... 😉

smudllinka
10. led 2012

ahoj, syn má asi měsíc zvýšenou teplotu, kolem 37,0, některý den ji má, pak třeba tři dny ne... Zatím se to svádělo na zoubky, ale žádný pořád nevyrostl, takže jsem dnes byla u doktorky. Krev ok, moč ok, budeme sledovat a zapisovat teplotu a uvidíme..

bzubzalka
10. led 2012

mám podobnou zkušenost: syn měl naustále telotu kolem 37,6 a vyšší. bylo to jak na houpačce. týden dobrý pak zas týden teploty. pak 14dní klid a zas teploty. Nakonec z toho vypuknul těžký zánět středního ucha. krev byla taky ok CRP bylo vždy max 8! a skončili jsme nakonec na operaci, nechci strašit, ale zkusila bych ještě zkouknout třeba ouška. synovi bylo 9měsíců, takže nedokázal říct co ho případně bolí.

zlababa07
10. led 2012

Náš malej to tak měl taky. V létě (to mu bylo kolem 7 měsíců) skoro měsíc v kuse 37-37,5. A teď na podzim (těsně kolem roku) znovu. Též jsme to sváděli na zoubky, ale první nakonec vyrostl až v září a to už byl víc jak měsíc bez teplot. Vždy to bylo bez příčiny a bez vedlejších projevů. Přes Vánoce pak prodělal zánět obou uší a měl antibiotika a po dobrání má už teplotu normální mezi 36.5 - 37. Ekzém měl v jednu chvíli taky, ale po 2 denní kortikoidové kůře se zahojil a od té doby ťuk ťuk nic. Asi moc neporadím, ale myslím si, že nějakou příčinu to asi mít bude, pkud tu teplotu měl předtím nromální. Ale taky to vypadá, že to mívá více dětí, tak třeba to přejde samo a není to nic závažného 😉