10ti měsíční dítě nechce jíst nic jiného než mléko

Zodpovězené
20. kvě 2019

Dobrý den,

můj syn bude mít brzo 10 měsíců. Ve 4. měsíci jsme začali dávat první lžičky. Vše bylo neúspěšné. S brekem. Na konci 7. měsíce začal hezky jíst bílý jogurt. Na konci 8. měsíce přesnídávky. Na Velikonoce mu vylezly první dva zuby. Od té doby sní horko těžko trochu přesnídávky, požmoulá kus pečiva a ovoce. Jogurt vůbec nechce. Polívky plive od začátku. Na konci měsíce nás čeká prohlídka na 10ti měsících u lékařky, která je opravdu svérázná. Mám z toho hrůzu. Už jsme zkusili snad všechno. Necháme ho vyhladovět, ale on radši bude o hladu, než aby něco snědl. Jíme všichni společně, to samé co syn, ale nezabírá to. Nebo ho nechce se v tom jídle patlat ručičkami, ale ani to. Máte prosím nějakou radu, co mám dělat, aby začal konečně jíst i něco jiného než UM (kvůli častým zánětům prsu jsem přišla o mléko)? V čem dělám chybu?

Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,
jediná možnost je restrikce - omezení- množství mléčné formule. Kojenecký jídelníček je Vám jasný ( snídaně mléko nebo kaše, svačina ovocná, s piškotem, oběd masozelenina, druhá svačina jogurt, ev. s ovocem, večeře kaše či masozelenina ap., druhá večeře mléko). Snažte se jídelníček dodržet, mléko, kromě výše uvedeného, nenabízejte. Snad se podaří nastartovat žádoucí režim.


Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová