5ti leté dítě se počůrává. Je mu jedno, že je v mokrém oblečení. Nepomáhá nic.

Zodpovězené
6. únor 2019

Dobrý den,

už jsem z toho zoufalá, nešťastná, až mě to dohání k slzám. Syn se ve svém věku 5,5 let počůrává komplet až po kolena, ne-li víc, ale jen v kolektivu s detma. Když je sám je bez problémů, v noci bez problémů. Dnes ve školce rovnou třikrát. S mužem jsme to tak počítali, že je to přesně co tři měsíce a pak zas je klid a pak zas za tři měsíce. Byly jsme u obvoďáka, na neurologii, u psychologa a všichni říkají, že je to lenivostí. Nechali jsme ho v tom mokrém a je mu to jedno, řekly jsme ať si čuchne, že to smrdí, i to je mu jedno. Nechali jsme ho to oblečení prát v ruce - je mu to jedno, dali jsme mu i plínku ať má ostudu - je mu to jedno a směje se.

Už vážně nemůžu!

Děkuji za odpověď

Dobrý den,

pochybuji, že je dítě "lenivé", nebo že se pomočuje "schválně". S nastalou situací, pomočením se, nemůže nic dělat, takže reaguje jak umí.

Ve výčtu provedených vyšetření mi chybí podrobné vyšetření urologem. I u dětí existuje syndrom dráždivého - hyperaktivního močového měchýře. Nedílnou součástí další diagnostiky je vyšetření pomocí ultrazvuku, která zhodnotí stav ledvin, náplň močového měchýře a množství zbytkové moče po vymočení, tzv. reziduum. V diagnostice pomáhají také metody urodynamické – vyšetření proudu moče (uroflowmetrie), vyšetření reakce měchýře na náplň (cystometrie), průběh močení (PQ studie) a endoskopické vyšetření močového měchýře pomocí cystoskopie – tato vyšetření se doplňují ve vybraných případech.


Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová