Bolení z Vigantolu, jak řešit?

karolinafm
21. říj 2014

Zdravím maminky, naše malá (2 měsíce) trpí na šílené koliky... zkoušela jsem všechno možné (masáže, nahřívání, rourku, espumisan atd.) pak mě napadlo vysadit Vigantol a šílený každodenní večerní vztekání bylo pryč. Chtěla jsem to konzultovat s lékařkou, ale ta mi nedala prakticky prostor a nakázala znovu začít kapat. Jenže já na to prostě nemám srdce jí nechat takhle trpět :( Začala jsem tedy pročítat různé diskuze a dopracovala se k několika výrobkům, které maminky na místo Vigantolu používají. Objednala jsem si tyto kapičky: (než mi dorazí od Swansonu) http://www.lekarna.cz/vitamin-d3-kapky-pro-deti... ale nedalo mi to a kontaktovala jsem svojí kamarádku, které pracuje jako lékárnice. Ta mi vůbec žádné z kapiček nedoporučila a zdůraznila, že nemám na svém dítěti experimentovat, že ona by to svému nedala. Jsou to doplňky stravy, kdežto Vigantol je lék. Má pravdu, navíc já mám vážně strach začít jen tak něco do malé kapat. A proto hledám maminku, která měla nebo má s Vigantolem obdobný problém a i tak dál kape..? Co k Vigantolu třeba zabralo, aby nemělo mimčo bolesti? Nějaké probiotické kapičky? A pak by mě ještě zajímal názor na lék od Slovakofarma Vitaminu D 1x300IU - jsou to tři kapsle, které se podávají na 3. týdnu, pak na 3. měsících a 6. měsících... máte někdo zkušenost?

blahova_andrea
21. říj 2014

@karolinafm já vigantol dávám, ale rozhodně ne 2 kapky denně, jak po mě chce dr. když jsme venku na sluníčku, tak ho nedávám vůbec a když je venku ošklivo, tak spíš tak obden. vím, že některé maminky ho nedávají vůbec a ani ho ničím nenahrazují a jiné právě dávají jiné kapky.

werunkaw123
21. říj 2014

Vigantol přes léto atd. nekapu vůbec... dcera se narodila v červenci a syn v dubnu, kapala jsem leda v zimě... Nekapala bych vůbec a počkala si na ten od Swansonu, znám maminky které tímto kapou a taky do doby než dorazil nekapal vůbec.

rosa171
21. říj 2014

ahoj presne u nas vigantol sposoboval koliky pak som mala doporuceni na vitamin D od swansonu pouzivame ho a vsetko je fajn koliky zmizli maly je zdravy ...vela mamiciek tu na MK ho pouziva este sme davali probioticky prasok,i bio gaja kapky sa osvecili,ale vysadenim vigantolu sa u nas vse zlepsilo....tak vela zdravička prajem 🙂

lostakova
21. říj 2014

@karolinafm Mně malá po Vigantolu blinkala, takže jsem ho vysadila a ničím nenahrazuju. Dr mi řekla, že ho musí hromadně předepisovat z nařízení ministerstva nebo tak něco a že pokud ho nebudu dávat, tak nebudu, domů mi nikdo nevidí, ona ho ale napsat musí.

karolinafm
autor
21. říj 2014

já si to nelajznu nekapat nic :( pro mě začarovaný kruh :(

katyxq
21. říj 2014

@karolinafm aneb jak maminky dokážou "odborníci" doblbnout, že ztratí důvěru ve svou schopnost se o miminko starat ☹ (to není kritika tebe, ale těch doktorů a lékarnice) ... čti složení a podle toho se rozhoduj, miminku Swanson ani Natures aid kapkami neublížíš, spíš právě naopak 🙂

katyxq
21. říj 2014

Myslíš, že firmě Merck (výrobci Vigantolu), lékárníkům a doktorům jde opravdu o to, aby tvé sítě bylo zdravé? Z toho oni ale zisky nemají 😉. Ale stejně tak na zdraví tvého dítěte nezáleží žádnému jinému výrobci, proto se spoléhej na složení vyrobku, na sebe a na pocity svého děťátka, dohledávej si informace a slepě nevěř.

karolinafm
autor
21. říj 2014

nejvíc mě tady na koníkovi štve, že vždycky dostanu spousty odpovědí úplně mimo, než na to co jsem se ptala...

karol89
21. říj 2014

Vigantol je uměle vytvořený ozářený hormon .. já kapala tim stylem, že jsem zjistila, že nekapu vůbec .. pak jsem se dočetla tuto informaci a letěl do koše .. malé je 12,5 měsíce a nekapu od nějakých 4 měsíců .. nenahrazuju ničím .. fontanelu má ještě 0,5cm x 0,5cm ale doktor nic netuší, myslí si že kapu dál .. nic nevypozoroval takže kecy v kleci .. nebudu dávat nic .. možná až se zhorší počasí zkusím si vyhlídnout něco pro děti od roka ale nepotřebuju takhle malý dítě cpát ozářenym hormonem, já sama neberu žádný hormony .. navíc na ten Vigantol trpí dost dětí, po vysazení je klid .. Swansson ti doporučí spousta maminek ..

katyxq
21. říj 2014

@karolinafm Já dávala Swanson kapky vit. D3 (400 IU v jedné kapce, Vigantol má jen o něco víc - 500), je to jen vit. D3 (sytetický) a olivový olej, nic špatného, malá byla spíš hubená žížala, takže do roka jednu kapku denně, pak dvě, ale to už jen od podzimu do jara, pak bohatě stačí sluníčko. Kojenému miminku probiotika nejlíp zajistí mateřské mléko, takže případně kup nějaká sobě (já mpjsem spokojená s Colon Dophilus), pokud máš sama travicí problémy nebo třeba kvasinky, tak si k tomu nasaď Hylak forte, omez sladké a z mléčného jen máslo a občas zakysané výrobky a tvrdé sýry. To ozdraví tvoje střeva a zdravou mikroflóru pak předáš miminku (prevence kolik, moučnivky a jiných zdravotních potíží).
Ad Slovakofarma kapsle, osobně mi přijde jednorázové podání takové dávky divné, nešla bych do toho. Není to 300Iu, ale 300 000 IU v jedné kapsli.

chris_n
22. říj 2014

@darja84 kuk sem

petra.vavra
22. říj 2014

Prosím všechny maminky o vyplnění dotazníku k mé DP. Jedná se o marketingový průzkum dětských doplňků stravy a volně dostupných léčebných prostředků. Opravdu mi tím velmi pomůžete. Děkuji za Váš čas. http://www.survio.com/survey/d/V9D8E8A8I7F9A1X3B

hedusska
22. říj 2014

zeptám se..když ji do příkrmů přidám rybí tuk, místo toho vigantolu?? šlo by to?

marecekavendulka
22. říj 2014

@hedusska no vidíš,to by mě také zajímalo.. já vigantol dávám/nedávám.. má tak 3 kapky tejdně,v létě jsem nedávala vubec.Ale s tím rybím tukem mě to zaujalo..

darja84
22. říj 2014

@chris_n díky 🙂

pisisvori
22. říj 2014

@katyxq kdežto firmě Swanson a výrobci oleje z tresčích jater jde jen o dobročinnost a zdraví a výdělky věnují dětem v Angole🙂🙂🙂

katyxq
22. říj 2014

@pisisvori kdybys ten můj příspěvek dočetla celý, tak přesně to tam píšu 😉 😀 - že každému výrobci jde primárně o naše peníze, takže je potřeba se rozhodovat vlastním mozkem, za co a komu ty peníze dáme

sedmiteckas
22. říj 2014

A kdy jí Vigantol kapete? Někde jsem slyšela, že se nemá kapat přímo během jídla, ale v mezičase. Já jí kapu mezi jídly a zatím jsem nezpozorovala žádné koliky atd. Ale nekapu pravidelně. Občas zapomenu.

fifina86
22. říj 2014

@sedmiteckas kapu behem nebo pred kojenim.Je to vitamin rozpustny v tucich 😉

karlalala
22. říj 2014

Přestala jsem mu je dávat asi po pár týdnech (a před tím jsem na ně stejně pořád zapomínala 😖 😀 ) Je jarní, chodili jsme pořád na sluníčko, takže Déčka měl plno, i ode mě, z mlíčka 🙂 Teď přes zimu budu dávat Swanson, navíc budeme zavádět příkrmy, takže v pohodě.
Nedávala bych jej, kup si ten Swanson, ať jsi v klidu, plno maminek je dávají a doktoři s tím (většinou) problém nemají... 😉

evule1982
22. říj 2014

Malá byla po Vigantolu taky dost plačtivá a neklidná, tak jsem nakonec přes internet objednala tyto kapky a zdá se, že je po nich v pohodě. http://www.naturesanswer.com/p-1065-kids-vitami...
Zajímavé je, že když se podíváte na zahraniční stránky, tak najdete velké množství kapek pro děti s vitaminem D3, kdežto u nás je hromadně předepisován pouze Vigantol 😉 Takový monopol na doplněk stravy a nucení ho užívat mě celkem vytáčí. Navíc, když spousta dětí má po něm problémy ☹

verumik
22. říj 2014

Malý s tím měl také problémy, dr. mi řekla, že to není možné.
Vigantol jsem tedy vysadila, mám červnové miminko a venku jsme byli skoro pořád.
Kolem 3. měsíce jsem zkusila znovu a problémy už nemáme. Dávám jednu kapku, dopoledne, před kojením. Zároven dostává kapky Bio Gaia.

karolinafm
autor
22. říj 2014

@verumik já dnes koupila také kapičky Bio Gaia a zkusím dnes večer zase Vigantol kápnout a uvidí se 🙂 včera totiž měla zase večer bolení a Vigantol dostala naposledy v pátek... :(

verumik
22. říj 2014

@karolinafm Zkus ho kapat ráno. A taky jsem zkoušela odstříkat trochu mléka, dát na lžičku a Vigantol do toho zamíchat. A fakt to pak bylo lepší.

kamino
22. říj 2014

Take jsem nedavala,prckovi take vadil, po vysazeni byl v klidu..takze jsem se snazila byt co nejvic venku a Vigantol davala tak kapku tydne a pak uz ani to ne.. Nasledky zadne nema.

darja84
23. říj 2014

@verumik Mám 4týdenní miminko a 3 dny co jí vigantol nedávám, je klidná. Sice tlačí, prdí a je rudá jak rak, ale nemá žádné hysteráky a neškube hlavičkou u prsu. Taky si říkám, že se k nim vrátíme později...ještě jí je zkusím dát v týdnu a podle toho se zařídím. Doteď jsem jí je dávala kapičku do pusinky před kojením a zkusím to ještě zamíchat do mlíčka, snad to bude lepší.

jajka251
19. srp 2015

Přidat Espumisan stačí...nám pomáhal od bolení bříška perfektně...a Vigantol dávám ještě dnes,když jsou malému skorodva roky...

gepe
19. srp 2015

@karol89 prosim Te, muzes mi napsat co si mam predstavit a blizsi specifikaci co znamena "umele vytvoreny ozareny hormon"? Diky 🙂

breadfish
7. říj 2015

Zkoušeli jste Espumisan? Ten mým dětem na koliku fungoval výborně. Při pravidelném braní byl zhruba do týdne od bolení pokoj. Ještě je dobré nahřívání bříška, na noc teplé koupele, a masáže. Na netu se dá najít přímo návod, jak masírovat miminka.