Bolesti bříška u 11 měsíčního dítěte. Přes den je klidné, v noci přichází bolest bříška. Co s tím?

Zodpovězené
19. kvě 2019

Dobrý den,

malá i v 11 měsících večer trpí na bříško. Přes den stolice normální, prdí sama. Padne večer a chytne ji to. Neusne, dokud se nevyprdí. Když pak usne, probudí ji to znovu. Přijde mi, že jak usne, plyny se v ní nějak hromadí a tlačí. Konzultovala jsem to i s naší dr a tvrdí, že z toho vyroste nebo že mám dávat večer Espumisan, ale to nam nezabírá. Myslím, že ji nijak nepřekrmujeme ani nejím nic nadýmavého. Ráno kojím, pak ovoce, oběd, kojení, kaše. Případně kojím v noci. Jediné, co pomáhá je nosit na tygříka třeba hodinu.

Je to v jejím věku normální nebo se máme obávat, aby v tom nebyl nějaký hlubší problém? Bojíme se jí dávat květák hrášek apod.
Děkuji

Dobrý den,

jestliže Vaše dítě dobře prospívá, nezvrací, jí s chutí, neobávala bych se hlubšího problému. Vámi popisované stavy nočních kolik vypadají jako laktozová intolerance, popř. mírná nesnášenlivost kravské bílkoviny. Řešením je dočasná bezmléčná dieta, která pomůže k objasnění.


Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová