Čím krmíte cca roční děti?

petpop
9. led 2013

Holky, hoďte mi tu prosím jídelníčky Vašich zlatíček. Co jedí v jaké denní době -svačina, obědy apod.

Můj 11 měsíční syn už víc jak 3 týdny odmítá UM. Zkoušela jsem i kravské, kozí ..bez úspěchu.
Takže musím najít inspirace, čím ho krmit po probuzení a před spaním, ale ať nejí pořád to samé.

Doteď jsme měli ráno a večer 240ml mléka, svačina v 10 ovoce, oběd ve 12 masozelenina, rýže, luštěniny.., svačina ve 3 jogurt, a někdy ještě kolem 5 chleba se sýrem, žervé apod.
Teď mu ráno a večer dělávám kaše, ale začíná odmítat i ty.. Prostě mu asi přestalo chutnat mléko.

Tak mi tu napiště, co dáváte dětem k snídaním, svačinám... a já si z toho zkusím vybrat, čím bych mu obměnovala snídaně a večeře 😉

Díky moc předem 🙂

veruska007
9. led 2013

7: rohlík, chléb, eidam
9: jogurt
12: polévka (vývar nebo krémová), druhé (většinou spíš jen přílohy)
15: přesnídávka
18: kaše
19: občas hlt mléka od staršího brášky
Za den vypije cca 0,5l vody.

Svačinky: rohlík, loupák, pletýnka (bez soli), buchta, bezlepkové křupky, piškoty, musli tyčinka, jogurt, šlehaný tvaroh, banán, jablko ...
Večeře: kaši miluje, jinak třeba knedlík na vajíčku, těstoviny na vajíčku, rýži na vajíčku, opečený knedlík na sucho, polévku, chléb ve vajíčku, topinku... u nás večeříme většinou zbytky od oběda. Ale většinou má kaši, té sní nejvíc.

karrison
9. led 2013

ja Vam asi moc neporadim,maly ji toto:

7h 200ml UM + kousek chleba s lucinou, zerve apod.
9-9.30h svacina jogurt,
12h obed maso,zelenina,priloha,
15h svacina ovoce s ovesnyma vlockama
18h kase (krupicna,ovesna,jahlova, s ovocem nebo bez)