Dcera často mrká. Může být krátkozraká?

artikula
29. srp 2009

Objevil se u nas takovy problem,

posledni dva tydny pozoruji, ze ma 2,5 leta Sofinka casto mrka ocima. Jako by mela oci unavene, ci prilis suche...S nedostatkem spanku to asi spojitelne neni, nebot se to projevuje nahodne behem dne. Nekdy se to stava behem koukani na pohadku v televizi, jindy je to treba pri jine cinnosti. Muze to byt priznak kratkozrakosti? Nebo jine ocni vady?

Diky za odpoved.

Artikula

kometka5
29. srp 2009

ahojky,
nevím, jestli to je stejný problém, jako jsme měly my, ale Sonička kykoliv (při jakkýkoliv činnosti) prostě několikrát za sebou mrkla nebo jakoby stiskla víčka k sobě (já nevím, jak líp bych to popsala). po konzultaci s doktorkou jsme se ale shodly v tom, že je to spíše následkem alergie, že jí jakoby pálí, svědí oči, tak tohle dělá. nevím, jestli to pomůže, ale já sama jsem krátkozraká a když tedy jsem bez brýlí, tak mžourám, abych zaostřila než že bych rchle mrkala...
ale určitě bych se poradila s dr.

držím palečky...

iren
29. srp 2009

Tak tohle přesně trápí i naši holčičku,zatím jsem s tím nikde nebyla,já ani manžel krátkozrací nejsme tak nevím

artikula
autor
29. srp 2009

diky za prispevky,
jestli jde o alergii, tak to by pak mela ale cervene oci, myslim a kdyby ji svedily, tak by si je asi i mnula, ale to ona nedela. Jen tak jako ty ocicka pene privira, jako by je mela vyschle ci co...Znate ten pocit unavenych oci pozde vecer, taky jsou suche a tezko se zaviraji. S tim zaostrovanim. Mozna to i nekdy vypada tak, ze jako by snazila ostrit...Preed nekolika mesici se mi i zdalo, ze ji jedno ocicko ubiha do stredu, ale ted se to zda byt lepsi...Snad to nebude neco vazneho, jak jsem cetla na internetu..Rozhodne budeme muset zajit k lekari, ale rada bych vedela, jestli s tim ma uz nekdo zkusenosti..Diky

kometka5
31. srp 2009

Artikula, malá si taky nemnula oči ani je neměla červené...ale rozhodně bych zašla za doktorem... 😉

grisgot
31. srp 2009

artikula..my jsme to měli taky! Asi půl roku nazpět..doktorka nás tenkrát poslala na neurologii, kde jsme museli podstoupit EEG ☹ Všechno ale bylo v pořádku. Neuroložka pak usoudila, že to mohlo být "psychický tik"..protože syn před tím absolvoval operaci varlátka a nemocnici dost těžko snášel..pavdou je, že se to od té doby neukázalo..
Nemusí to být nic i u vás..každopádně radím zajít k doktorce..ta moje to totiž brala dost vážně..dokonce nás kvůli tomu nenaočkovala, prý že by to mohla být i dětská epilepsie..tím tě samo nechci strašit ☹

wrtulka
16. únor 2015

Ahoj rada bych obnovila diskusi...
Mala 2r8m ma problém viz výše...
Unavene, urputně mrka únavou to neni, oči ma OK byli jsme u očního není to ani na slabé brýle nic...
Červené je nemá, trvá to cca 14dni řešil to tu někdo a jak???předem díky!

crawler
17. říj 2015

@wrtulka ahoj,jak to dopadlo? nás to trápí taky...:-/

wrtulka
17. říj 2015

@crawler byly to tiky a odeznělo to samo..