Dcera odmítá příkrmy, pomůžete?

sixtynka
4. únor 2016

Ahoj, mojí dceři je 4,5M, není vůbec kojená a odmítá veškerou zeleninu. Zkoušela jsem vařit, to první den snědla mrkvičku a následující dny hotovo - nic nechtěla. Týden jsem počkala a zkusila dát zeleninu ze skleničky (dýni i mrkev) - ochutnala a tím to haslo, nebylo to dobrý a dožadovala se mlíčka. Zkoušela jsem krmit lžičkou i do flašky. Prosím, poraďte, jak do ní zeleninu dostat. Nutit jí nechci, abych jí to úplně nezošklivila. ☹

jaja01k
4. únor 2016

Ve 4,5 měsících bych to moc neřešila. Prostě zkoušet, nabízet, ona na to časem přijde. Některým dětem to jde hned, některým to trvá, je to pro ně úplně nové a musí si zvyknout na lžičku, na novou chuť, konzistenci... S mladším synem jsem taky začínala ve 4 měsících a teprve v nějakých 6 snědl dvě lžičky. Teď je mu 10 měsíců a obědy by mi snědl i s talířem 🙂

lv
4. únor 2016

zkus zas za týden, 14dní..

adede
4. únor 2016

To je uplne normalni. Takhle brzy jeste ani prikrmy jist nemusi. Zkousela bych nabizet, nenutit, casem si da rict 🙂

gosa22
4. únor 2016

taktřeba ještě není připravená...proč spěcháte? klidně bych odložila o 14 dní a uvidíte...já sice malou kojím, ale obě děti přikrmuju až od necelého 6. měsíce...

dindonka
4. únor 2016

Na prikr je brzo, i kdyz je na um kam spechat. Neni na to pripravena. Vycekej dej ji par tydnu a nebo ji nech do pul roku. Moje prvni dite bylo taky na um a prikrm si vzala hned po ukoncenym 4 mesici. Bastila jak diva. Snedla 200g jogurtu na veceri v 5 mesici. A ted? Ma skoro 4 roky a doktorka mi rekla ze je hubena a je pravda ze neji. Pry kdyz se zacne brzo, tak pak rostou deti nejedlici. Druhy kojim ma 3 m a krmit zacnem az po 6 m. Nespechej. Pokud pribira na um nehrot prikrm.

andysebesta
4. únor 2016

Takhle malou holcicku by me sice ani nenapadlo krmit prikrmama.Ale jestlize ji to nejede a mlicko ji staci a hlavne,jestli jde v pohode s vahou nahoru,nechala bych ji byt a pokracovala mlickem.Na zeleninku ma klidne jeste dva mesice cas.Ja jsem teda vsechny svoje deti kojila a celkem dlouho,ale nasemu prvorozenemu trvalo tri mesice,nez zacal tolerovat neco jineho nez mlicko ode me.A nezacinal zeleninkou,ale instant kasi a pak uz plynule prechazel na zeleninu.Chce to cas a neridit se priruckama nebo doktorama,cim by se melo zacinat.Ona sama si urcite najde cestu k ostatnimu,nebojte😊.Dejte ji jen cas,je jeste malicka😋😊