Jaké látkové plenky pro předčasně narozené miminko?

kotcheva
3. led 2015

Hezky vecer, mam otazku na maminky-latkarky. Dcerka se narodila predcasne - az pujde z nemocnice domu, urcite nebude mit vice nez 2,5 kg. Kdo mate podobnou zkusenost, muzete mi prosim poradit, jake plenky a svrchni kalhotky se vam osvedcily pro takhle male miminko? Ctverce a jednovelikostni kalhotkove pleny mam, jelikoz jsem latkovala uz prvni dceru, jen bych rada pripadne doplnila vybavu. Dekuji moc!

filipatereza
3. led 2015

@kotcheva určitě novorozenecké kalhotovky... Já měla dceru 2700 g když jsme šli z porodnice a dávala jsem i novosklad a byl to celkem balík, ale taky to šlo... U synka jsem nakoupila novorozenecké kalhotovky - vydržel v tom do 4 měsíců a pak jsem velmi výhodně prodala... ty novorozenecké jsou pro větší miminka zbytečná ale pro nás co máme malá mimča ideální... Tak bud juknětě na bazárky a nebo kupte nové a můžete počítat s tím, že za 2/3 původní ceny pak v pohodě prodáte...

betelgeuzz
3. led 2015

@kotcheva Starší dceru jsem látkovala asi od 2,5 kg, mladší se narodila s 2,6 a tu jsem látkovala od začátku. Já používala od začátku čtverce, dají se pěkně přizpůsobit, nejsou tolik objemné pro tak malé mimčo. Ani ze začátku nebyla potřeba vkládačka. určitě kup svrchní kalhotky ve velikosti XS/S, jednovelikostní jsou pro tak malé mimčo hrozně velké. Já měla ráda PULky Baby lucy, ale látkovala jsem 3 roky zpátky, tak nevím, jestli už nejsou daleko lepší plenky.

kotcheva
autor
3. led 2015

@betelgeuzz @filipatereza diky moc! Ja prave u prvni dcery vyuzivala hlavne ctverce a vkladacky, velikosti byly pro ni ok, ale nevim, jestli by to pro mensi miminko nebyl velky balik?? Jinak mam dobrou zkusenost s PUL od Bamboolikaminimimi a thirsties.

marecekavendulka
3. led 2015

Minimimi bamboolik 😉

kacajsek
15. led 2015

Ahoj, náš Toníček byl maličký, měl 2,5 kg. Používali jsme Popolini Panda, ImseVimse a TotsBots a Pop-in, ty byly bezvadné...

plenkacek
20. led 2015

@kotcheva Ahoj, Bamboolik Minimimi je určitě pro drobečky výborný. Nyní budeme mít u Plenkáčka novinku od Imse - svrchnáčky Imse soft premature (s "výstřihem" pro pupíček). Pro novorozenátko jsem ráda používala svrchní kalhotky Imse Organic, které mají prima lemy u nožiček, žádná gumička na bříšku, na zádíčkách gumička jemná skoro neznatelná. Do nich jsem vkládala jednu čtvercovou plenku. Kalhotkové a vše v jednom jsem postupně zařazovala od věku několika týdnů... Tak přeji Vám dobrý výběr 🙂
a kdybyste měla zájem o více info, můžete se mi ozvat.
Lucie