Mrkání u dítěte - příznak epilepsie?

merena
15. led 2018

Dobrý den,
podobných témat tu pár je, avšak u žádného jsem nenašla potřebné informace.
Maminky, řešily jste některá problém u vašeho dítěte s intenzivním, až v pravidelných intervalech opakujícím se zavíráním očí? Naše desítiměsíční dcera už více jak měsíc několikrát za den pevně silou zavírá očička, vždy na cca 2 vteřiny. V nějhorších případech se tento jev opakoval až 4× za sebou s tím, že poslední zavření bylo nejdelší a někdy u něj probíhalo i zaškubání ramínka. Dcerunka podsoupila 2× eeg s negativním nálezem a magnetickou rezonanci má také v pořádku. Jiná vyšetření neabsolvovala. Přesto jí neuroložka naordinovala antiepileptika depakine sirup který užíváme třetí den, zatím bez žádného zlepšení.
V několika diskuzích jsem zjistila, že se může jednat o přechodný stav který samovolně odezní, ale žádné podrobnosti tady nebyly popsané. Pokud máte některá podobné zkušenosti, můžete je sem prosím napsat a pomoct v naší bezradnosti?
Děkuji za váš čas.

lavita
16. led 2018

To je teda zvlastni,ze ma antiepileptika pri negativnim eeg... my jsme byli na pobytu v krci,na eeg ,,neco bylo,, a ted tam jedem na pozorovani zase. Jsou velice opatrni a peclivi...prijde mi to unahlene

nikyselen
16. led 2018

Ahoj zkusenosti s timto nemam,ale zkusila bych na tvem miste jineho dr.
At ti obvodni poradi pokud je alespon trochu vlidna a znala,nebo da znovu papir na vysetreni a zkusit to nekde jinde,prijde mi to unahlene a zbytecne pokud byl nalez negativni do ni cpat " to svinctvo" (predpokladam,ze slozeni nebude nic hezkeho) zbytecne,kdyby byl nalez pozitivni tak nereknu,ale co ji pak chteli davat pri lehke forme kdyz to ma uz ted?
Jinak bych zkusila i ocni..

nikoulinka
16. led 2018

Sestra řešila s mounim neteri neco obdobneho. Ona teda nezavirala oci, ale zustala na cca 1-2 minutky v "tranzu" a pote skubla rukou. Vice jak rok ji sledovaly. Neurologie, endokrinologie, apod. Vysledky mela v poradku vsechny. Celou dobu byla bez jakekoliv medikace. Dnes je ji 8 let a nic. Odeznelo toto samo.

nikoulinka
16. led 2018

Jinak jak pise @nikyselen. Take bych zkusila oční. Segra onehda chodila s malou i tam, kde male pro sichr kontrolovali tlak v ocich a zda ji v pozadi na oci neco netlačí. Nejsem mudr., tak nevim přesně. Popisuju to laicky.

8slunicko6
16. led 2018

Před 20 lety to dělala moje sestra-tehdy jí byl asi trok (pa,atuju si to dobře protože jsem o dost starší a když jsem jí hlídala tak jsem to pak nevědomky začala dělat taky🙂 a bylo děsný se toho zbavit)... Tenkrát to teda nikdo neřešill, pak to nějak odeznělo samo a ségra je normální, žádné následky to na n nezanechalo😉

normalnimatka
16. led 2018

no jako brát antiepileptika, i když nic nebylo zjištěno......to je teda při nejmenšímz vláštní, to se na mě nezlob. ještě u tak malýho mrněte, u kterýho nemáš absolutně jinou možnost, jak zjistit jakoukoliv abnormallitu....

ojo
16. led 2018

jak dávali ten pořad Malé lásky, tak jedna moje známá tam rodila a jejímu synkovi diagnostikovali epilepsii. Všimla si toho hned po narození, že při kojení nebo spánku sebou pravidelně škubal ručičkou...zkus zpětně dohledat ten díl na nova cz, na blesku najdeš i článek, dám sem link, pokud ho nesmažou http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-serialy-fi... jinak mě také napadlo oční...