Nechce mlíčko z lahve - jak ji to naučit?

jiriknatal
17. črc 2017

Ahoj maminky,
chtěla bych svoji dceru naučit pít UM z lahve, ale bohužel, jakmile to ucítí, začne plakat a prostě nechce... vyzkoušela jsem tři různé druhy UM a nic... i lahvičky jsem použila různé. Dvakrát mi to vypila, tak jsem si říkala, že se povedlo a teď zase nic. Zkoušely jste dále různé jiné druhy? nebo nemate nějaký fígl? Malá má necelých 6m, je plně kojena a nedávno jsem začala dávat zeleninu na oběd. Budu muset začít chodit odpoledne do práce, tak aby potom chlapovi z te lahvičky něco vypila a taky jsem si myslela, že už mám slabé mlíko. Děkuji za rady

losice
17. črc 2017

Jedine co mne napada je, aby ji to dal z te lahve treba tatinek - u tebe citi to mliko a nechape, proc nedostane "normalne". Aspon moji to tak meli😊

naste
17. črc 2017

A co koupit nějaké ochucené, nebo do něj umixovat třeba banán, broskev bez slupky... A z lahvičky pít umí?

horsiee
17. črc 2017

A mateřské mléko z lahvičky taky nechce?

penelope87
17. črc 2017

@jiriknatal a zkoušelas dávat svoje odstříkané z lahvičky? Respektive taky myslím, že by měl zkusit tatínek.

cinula
17. črc 2017

no, já začala učit později a UM začal pořádně akceptovat až teď (11 měsíců), hodně mi pomohly ty vedra, dala jsem mu do flašky vodu, položila ho do kočáru a on se s láhví "seznamoval", dudlal, hrál si a tak,

ladyhacek
17. črc 2017

@jiriknatal jak se tu psalo, zkus odstříkat svoje mléko ať jí ho dá manžel. můj manže synovi občas dal ale to byl ještě malý. A normálně ho vypil (měli jsme avent)
jak dlouho papá zeleninku a na jak dlouho půjdeš do práce?
Kdyby jste přidali ještě odpolední svačinku tak by to zvládla? A nakojila by jsi až večer?
Jinak některé děti protě UM nebo flašku odmítají. Ale neboj ono to nějak půjde a malá se přispůsobí 🙂

panickatlamicka
17. črc 2017

@jiriknatal tak predn, zadny slaby mliko neexistuje. Kdyz budes ucit na lahvicku, pujde kojeni do riti. Odstrikej, odsaj svoje a at ho tatinek dava strikackou po prstu nebo lzickou. Nebo jestli nebudes pracovat daleko, muze ti dite na kojeni donest do prace. Nac davat um....

panickatlamicka
17. črc 2017

Oprava: kdyz budes uct na lahvicku, kojeni MUZE jit do riti.

sajul
17. črc 2017

@jiriknatal vůbec bych na lahvičku neučila, uč pít z klasického hrnečku, nebo panáka. Pokud musíš na dopoledne do práce, může malá pít vodu, odstříkané mm z hrnečku, nebo tatínek nemůže přivést na kojení? U kojených děti může být láhev cesta do pekel, nehledě na to, že kojeny dítě um opravdu nepotřebuje.

normalnimatka
17. črc 2017

vše napsala sajul. učit z lahve je zbytečný, krok zpět..
nevim teda kolik hodin je "na odpoledne", ale s kojením se častá delší absence od dítěte moc neslučuje. bacha pak i na separační úzkost. rozhodně bych nešla přes sílu.

tak ti jen přeju, aby ti třeba odsávačka vůbec fungovala, ne jako třeba mně a mnoha jinejm zdárnejm kojitelkám, jejichž prsa dávaj pít zásadně jen dítěti:D

normalnimatka
17. črc 2017

a na ochucený mlíko nebo s ovocem bych kašlala. na to je docela i brzo a zbytečný si učit dítě na sladký chutě.

jiriknatal
autor
17. črc 2017

@naste sladké ji ještě dávat nechci🙂

@horsiee taky jsem zkoušela, nechtěla... ale nevím, jestli nebyla třeba už zmatená

@ladyhacek zeleninu už dva týdny a baští pěkně🙂 taky jsem přemyšlela nad svačinkou, ale když já ještě nechtěla dávat ovoce, sladké a tak... a do práce vždy jen na odpoledne

@sajul vyzkouším zítra odstřikane mlíko🙂 zas tak daleko do práce to není... 15-20min. 🙂

@normalnimatka no je pravda, že dnes jsem zkoušela dávat pít malé vodu ze skleničky, strašně kope nohama, tak to byla sranda. Odsávačka funguje moc dobře, tu mam odzkoušenou🙂 a sladké také nechci učit... a když to nepůjde, tak to budem muset nějak upravit hold.

ladyhacek
17. črc 2017

@jiriknatal malý miloval avokádo s banánem - to zas tak sladké není 🙂
dávala jsem asi po měsíci, měsíci a půl (takže čas máte 🙂)
ale uvidíš zítra třeba vezme odstříkané 😉
malý pil z lahve (jako mimino občas MM) pak jsem už jen kolila a láhev dala později na vodu/čaj > u nás to na kojení vliv nemělo - kojila jsem 18m

naste
17. črc 2017

Já nevím, proč by dítě v 6 měsících nemohlo dostat ovoce do mléka, nebo ovocný příkrm. To není přece žádné učení na sladké.

sajul
17. črc 2017

@jiriknatal chce to teda trosku trpelivosti, nez se ditko nauci pit z hrnecku, ale uvidis, ze to ocenis i do budoucna 🙂 jinak na sladke ji ucit nemusis, je uplne jedno, jestli das jako prvni prikrm ovoce. MM je taky sladke, tak mala sladkou chut dobre zna. Nikdy jsi ho neochutnala? 🙂

jiriknatal
autor
17. črc 2017

@ladyhacek to neni špatny nápad, avokado s banánem🙂 jinak lahvičku mám tu, kde musí sát, aby ji to teklo.

@naste tak ovoce by už asi šlo, třeba banán s jablkem🙂

@sajul jasně, trpělivá jsem dost🙂 jojo zkoušela:D slaďoučke :D

Jinak, mala mi strašně pěkně spala, od půl 9, většinou až do 2:00 na první kojení, to byla paráda, teď, už delší dobu, se budi co dvě hodiny, nebo dokonce co hodinu s šíleným brekem...a nic jiného ji neutiší, jen prso... nemůže to být i tim příkrmem? zoubky kontroluju, ale žádna změna na dásni není vidět.

panickatlamicka
17. črc 2017

@jiriknatal zuby to byt mohou, nekdy trva ttrapeni s nimi i mesic. A nebo se budi kvuli vyvoji treba. Je to normalni, proste ted potrebuje prso castejc.

michaela2005
18. črc 2017

ahoj moje mala pila jak z lahvičky tak z prsa od 3 měsícu do 1,5 roku.. každé miminko je jiné,vyzkoušej ruzná umělá mléka..

begavan
20. črc 2017

Ahoj, jen tě chci podpořit, že to máme doma stejně. Když se malý narodil, neměla jsem žádné mlíko, takže jsme dávali UM a v pohodě ho pil. Po pár dnech jsem konečně začala trochu kojit, takže jsme kombinovali oboje a vše bez problémů. Kolem 5 měsíce malej lahvičku odmítat a chtěl jen kojit, ale zase mu to ode mě nestačilo, takže jsem víceméně kojila skoro pořád🙂 Postupně ji přestával chtít úplně, semtam si ještě trochu UM cucnul, ale pak už pusinku na lahvičku prostě neotevřel ani za nic a to trvá dodnes. Takže jsem ho opravdu měla na prsu několik hodin denně, jinak by plakal hady. S příkrmama se všechno upravilo, protože se jima nasytí a zbytek kojím a je to ideál. Ale to období, kdy jsme ještě příkrmy nejeli a zároveň nechtěl UM bylo docela náročný. Jinak doktorka mi radila dávat mu UM po lžičkách, ale nechtěl to ani tak. Nechtěl ani z hrnečku, ani z jinýho typu lahvičky a ani 2x změna mléka nepomohla. Tak to jen na podporu 🙂. Ahoooj.