Nízko položený plod v 21tt, máte zkušenost?

nikolaac
8. pro 2016

Ahoj / Dobrý den 🙂 ,

mám na Vás takovou otázku.. Dneska jsem byla na kontrole (21tt), podle paní doktorky je všechno v pořádku. Miminko má vše na svém místě. Jen říkala, že je plod nízko. Ultrazvuk mi dělala hodně dole / nízko. Máte prosím některá zkušenosti? Říkám si, že kdyby bylo něco špatně, pošle mě nebo mi udělá nějaká vyšetření. Žádné problémy a komplikace nemám. Ani mi nebyl nařízen klidový režim. Neschopenku mám od začátku, kvůli práci. Hořčík beru už skoro od začátku na občasné bolesti břicha, ale jinak nic.

Děkuji všem moc za rady! 🙏 🙂

laurinka2016
8. pro 2016

Ahoj, já asi moc nepotesim, nechci aby jsi se nějak plasila a třeba i bezdůvodně, ale já to měla dost obdobně na neschopenku jsem musela hned co jsem zjistila že jsem těhotná v těhotenství žádné problémy, myslím s těhotenstvím a jen mi jednou bylo zdeleno že malá je dost nízko ale podle doktorky to bylo v pohodě žádné vyšetření se nedělali,nebyl k tomu žádný důvod a pak mi v 31 tt začala odtekat plodova voda, rodila jsem předčasně vysvětlení proč se tak stalo není, neměla jsem žádnou infekcí v plodové vodě dělali mi odběr prostě plodova obal nevydržel a někde praskl, ale je fakt ze jsem plodové vody měla opravdu hoooodne a měla hooodne velké břicho na ten tt.

nikolaac
autor
8. pro 2016

@laurinka2016 já zatím břicho skoro žádné nemám.. a už jsem uvažovala, ze tam raději zitra ráno zavolám a zeptám se na to. Ale jak píšeš, taky mi nic neřekla, ze bych mela třeba mít klidový režim nebo podobně, nic. Ze je vše OK. Tak nevím. Slečna už mi tu psala, ze to ma stejně a ji byl narizeny klidový režim. Takže pro svůj vnitřní klid ji raději ráno zavolám a přeci jen budu více ležet.

dagmarj
8. pro 2016

Nechapu s tím plodem. Nemyslela spíš že máš nízko placentu?

laurinka2016
8. pro 2016

Určitě pro svůj klid tam zavolej a snaž se hodně se šetřit , jak jsem psala nemusí to vubec nic znamenat a opravdu ti přeji aby vše bylo v pořádku, nechtěla jsem tě nějak vystrašit nebo tak ... Já byla opradu dooost velká a navíc cele těhotenství hodně akční

tahejhula
8. pro 2016

Mela v minulem a mam zase.

nikolaac
autor
8. pro 2016

@dagmarj Nene, když kontrolovala mimi tak jezdila az uplne dole na podbrisku.. a říkala, ze je dost dole. A vic nic. Vše OK, objednala na další kontrolu a šla jsem. @laurinka2016 Nene v pořádku, já jsem rada za rady, názory. U doktorky mi to ani nijak nepřišlo dokud jsem neprijela domu a nezačala koukat na internet 😒 . Tak odpočívala jsem i do ted dost. Úklid,vaření mám na etapy. Těžké věci netaham. Děkuji moc 👍 ano zitra si tam raději zavolám, pro těch par minut a budu vedet vic 🙂

nikolaac
autor
8. pro 2016

@tahejhula a doktor/ka Ti/Vám řekla co? Klidový režim? Nebo?

tahejhula
8. pro 2016

@nikolaac Ciste kvuli tomu nic. Pak prisly predcasne kontrakce a to uz je jina pisnicka. Ale ja ho mam opravdu hodne dole.

nikolaac
autor
8. pro 2016

@tahejhula No já taky, jezdila mi s tím ultrazvukem úplně nejníže co to šlo..ještě kus pod podbříškem. Ale na to mi nic právě neřekla.

nikolaac
autor
8. pro 2016

Předem se omlouvám za obrázek, ale jiný jsem nenašla na vysvětlení. Az tam kde je napsána "spona" tak az v těch místech mi jezdila a i samozřejmě výš.

tahejhula
8. pro 2016

@nikolaac Mne az pod stydkou kost. 😉 Ted zavadim na noc Utrogestan (no uz od 25tt) a uplne bezne tam narazim na hlavu. 😁

nikolaac
autor
8. pro 2016

@tahejhula dala jsem o kousek výše obrázek. Nevím jak jinak to popsat nebo vysvětlit 😀 . A nějaké komplikace nebo potíže, omezení? Nebo nařízení? Já abych věděla. Jsem z toho nějaká nesva..

lajla
8. pro 2016

@nikolaac až tam mi dr jezdil ve všech těhotenstvích i nyní...a vždy vše ok, nosim i 20 kg dítě😉 vubec bych to nespojovala s nějakými potížemi, ty můžou být úplně z jiných příčin

tahejhula
8. pro 2016

@nikolaac Ne, dokud nezacaly ty stahy a vyrazne zmeny na cipku, tak zadny extra rezim opravdu nebyl.

lajla
8. pro 2016

@tahejhula na co utros? V druhém trimestru?????

nikolaac
autor
8. pro 2016

@lajla Jee. No já prave porad usuzuji, ze když doktorka nic nerikala, tak to urgentní není. A když ani já sama žádný potíže nemám. Jen me občas bolí břicho ale na to mám hořčík.

lajla
8. pro 2016

@tahejhula jooo.uz jsem.si našla proc

lajla
8. pro 2016

@nikolaac taky si myslím...byla bych naprosto v klidu

nikolaac
autor
8. pro 2016

@tahejhula ano, taky by mě prosím zajímalo na co se bere? a jinak děkuji.

nikolaac
autor
8. pro 2016

@nikolaac už jsem si našla.

tahejhula
8. pro 2016

@lajla Ve tretim uz. 😉 No jak jsem psala, vyrazne zmeny na cipku, predcasne kontrakce. Zjistilo se, ze muze slusne pomoci i v pozdejsich fazich tehotenstvi.

nikolaac
autor
8. pro 2016

@lajla dobře, moc děkuji. Už jsem o něco klidnější 👍

lajla
8. pro 2016

@tahejhula aha tak pardon já myslela že třetí je až od ukončení 28tt... jsem poučena😉 to to letí co😂

tahejhula
8. pro 2016

@lajla No mne vubec. V tomhle stavu kazdy den jako tyden, fakt. 🙈

kaja2016
8. pro 2016

@nikolaac nevim, jestli to je stejny, ale me v jednu chvili dr. Rekla, ze ma dcera moc natlacenou hlavicku na vchod panevni. Bylo to jeste v nejakem tydnu, kdy je predcasny porod hodne rizikovy, presne uz nevim. Me asi 14 dni predtim chytali takovy divny krece di patere, kontrakce to nebyly-to ale vim az ted🙂, myslim ze me dcera nakopavala nejaky nerv, je hodne hbita. Chapu te, je to stres. Musela jsem lezet d lodlozenym zadkem asi 14 dni a bala se hybat. Ale srovnalo se to ullne skvele a po 14ti dnech me pochvalila dr ze jsem to cydrzela a uz jsem se kohla hybat. Vsechno bude v poradku, uvidis😉

gracinka7
8. pro 2016

Já jsem měla vcestnou placentu a malého natlačeného už od začátku těhotenství hodně dole. Nemohla jsem ani sedět, jak mě tam mimi tlačilo. Od začátku jsem byla na neschopence, od 5.měsíce mi hrozil předčasný porod. Brala jsem magnézko a utrogestan. Nakonec jsem rodila jen o tři týdny dřív 🙂

lajla
8. pro 2016

😢 držím pěsti...je to moc blby? Já jdu teprve zítra na velký utz, tak jsem napnutá..všechno mě furt bolí,ale je fakt že já s těmi 4 fakt neposedim😞

nikolaac
autor
8. pro 2016

@kaja2016 to nevím, asi ne, možná podobné. ale doktorka mi nic takového neřekla 🙂 . Tak už jen podle toho,že řekla, že je vše v pořádku a objednala mě na 4D ultrazvuk usuzuji, že to tak je 🙂 snad. Jee, tak to musela být muka.. hlavně, že teď už je vše v pořádku? 🙂 . Ano stres to celkem je, ale snažím se být klidná. Takže děkuji. 👍 . @gracinka7 já měla placentu nejdříve hodně nízko, ale dnes mi doktorka řekla že už se posunula výše 🙂 . Tak to je super, že to dopadlo dobře jak pro Tebe/ Vás tak i mimi 🙂 👍

kaja2016
8. pro 2016

@nikolaac dekuju🙂 hele a veris te dr.? Proc ti dava takovou informaci vubec? Tak kdyztak potom napis, co ti rekla po telefonu, jsem zvedava😉

nikkimakri
8. pro 2016

Ahoj v prvním těhotenství jsem měla také dceru nízko položenou...jen jsem se neměla moc namáhat(zvedat těžké, dlouhé chození a prostě namáhavé věci) a jinak nic víc 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru