Od Vánoc již 4. druh antibiotik a stále se nemoc vrací

vojtisek2007
1. dub 2011

Prosím o radu, nebo nějakou zkušenost - Vojtík (4) od tý doby co v září nastoupil do školky pořád marodí, je týden ve školce a pak 14dnů doma léčíme chrchel a rýmu - což o to , ale po vánocích dostal spálovou angínu - pravidelně se mu jednou do roka objeví - bohužel naše mudra měla zrovna dovolenou a zástup mu dal jiné antibiotika než mu dává naše doktorka (dostal cefsil - nebo tak nějak se to jmenovalo), já jí na to upozornila, že dostává jiné, ale řekla, že to nevadí....dobral je, za 14dnů se mu to vrátilo...dostal u svojí dr. Ospen (ten dostává vždy na tu spálovou angínu), když měl vybraných 7dnů, měl sirupu ve flaštičce ještě asi čtvrtku, tak jsem volala dr. jestli je má dobrat nebo co...mám nějak zafixováno, že atb se mají vždy dobrat....řekla,že 7dnů stačí....tak byl asi 3týdny dobrej a znovu....ted má augmentin duo - od pondělí a stav ke dnešímu dni je takový, že pořád stejný....pořád teploty kolem 38-39, hrozitánskej kašel na kterej žádnej se sirupů (prospan,hedelix,mucosolvan,sinupret...) prostě nezabírá,pije je jako čaj už pomalu.....takže te´d manžel jel s malým znovu k dr. a ta do telefonu řekla, že teda vymění antibiotika....tak se chci zeptat, neměla by třeba udělat nějaký další vyšetření,třeba z krve nebo tak něco....krev mu nikdy nebrala ani moč...jen občas udělala výtěr v krku...většinou tam nic nebylo, jednou ta spálová angína....už jsem docela zoufalá, protože opravdu od těch vánoc pořád jenom marodí, pořád má strašnej kašel a teploty.....
Díky za všechny případné postřehy 🙂

poupe
1. dub 2011

@vojtisek2007 ahoj,ja mela dceru nemocnou od ledna,tento tyden nastoupila do skolky,nejdriv to zacalo bilymi krvinkami v moci,zanet mocoveho mechyre,mela stale horecky,takji vzala moc i krev,takze 1 ATB,pak behem unora zanet stredniho ucha,2 ATB,furt ji tekl z ucha hnis,snad mesic,takze 3ATB,v breznu horecky,kasel,ryma,opet spatna moc,opet hnis z ucha,samovolny,4ATB,v nedeli pohotovost a nastup do nemocnice,tam ji konecne dali dohromady,jak mela furt nejaky ATB,tak uz ji nezabiraly,takze si vyzadej vsemozne vysetreni,moc,krev,imunita...

neu.sona
1. dub 2011

@vojtisek2007 Ahojky, já teda moc podobnou zkušenost nemám. My měli dvakrát angínu. Vždycky to byl mazec. Při každé dostal OSPEN, nám doktorka říkala, že těch 10 dní brát určitě. Takže jsme to dobrali a pohodě. Po týdnu jsem s ním šla do mateřskýho centra a dostal laryngt. a pak se mu objevili ekzém kolem pusy a vevnitř. Mudr říkala, že je to asi trošku narušená imunita a dostali jsme ribomunyl. Po tom je už ok, ale i tak jsem ho nevyystavovala moc nějakým nákazám.
Každopádně nám bere doktorka pokaždý moč po antibiotikách.
A ještě přidám zkušenost s tou druhou angínou. Byla jsem na pohotovosti a říkala doktorovi, že se mi zdá druhá angína v tohmle věku hrozně brzo po sobě. A on říkal, že rok po sobě je to ok. Řeší se většinou to, když je to třeba hned po sobě a tak...
Já bych asi chtěla, aby to mudr. řešila. Je to malé dítě a nemůže do sebe cpát přece tolik Antibiotik :(((.
Ať je chudáček brzo v pořádku 😉

wali
1. dub 2011

@vojtisek2007 ahoj, určite by som trvala na nejakých odberoch, ktoré by dr mala urobiť. My sme mali pravidelne každý mesiac vysoké horúčky, takisto syn dostal párkrát ATB, keď to už bolo neúnosné a horúčka neustupovala ani po troch dňoch. Po pár mesiacoch ma prešla trpezlivosť a trvala na testoch. Vzali moč, krv, výtery a poslali nás na ORL. Výsledky boli dobré, niečo mal v krku, ale to mu potom vyliečili tie ATB a akurát na ORL zistili zväčšenú nosnú mandlu. Momentálne máme od teplôt pokoj, s mandľou uvidíme, ako sa to bude vyvíjať. Ale aspom viem, že ostatné výsledky sú OK a som pokojnejšia, lebo ma to dosť stresovalo, že čo to má. Tak viem, že u nás to bude asi tá mandla... Preto radím - trvaj na testoch. A budeš aj ty pokojnejšia 😉

latvia
1. dub 2011

@vojtisek2007 v prvom rade zmen doktora, pediater ktory napise antibiotika bez akychkolvek odberov alebo vyterov stoji za velku figu 😠 okrem toho, ze mala urobit vytery, mala vziat minimalne krv na krvny obraz a differencial , krv na serologiu na rozne virusove ochorenia ktore robia obraz takejto anginy a mala urobit aj CRP, ci je vobec potrebne dat ATB.

hanule05
1. dub 2011

@vojtisek2007 ahoj, tak u nás to bylo podobně, dcerka nastoupila do školky a od té doby byla pořád nemocná. Nález v krku a horečky, po dobrání ATB se jí horečky do třech dnů vrátily a tak brala znova ATB.

Doktorka jí nechala udělat krevní obraz a jelikož výsledky byly dost blbý, tak nástup do nemocnice - ihned. Tam jí brali krev několikrát, moč, výtěr krku a nosu. Nic nezjistili (díkybohu - měla jsem strašný nervy, co má za nemoc - tak snad nic), po týdnu ji pustili domů. Řekli nám, že byla prostě oslabená z těch nemocí, které ve školce pořád chytala.

Bereme prášky na podporu imunity a doktorka nám doporučila minimálně do května nechodit do kolektivu. Ale dcerka se doma dost nudí, tak jí zkusím dát do školky už teď v dubnu, sice tam pořád soplujou, ale zkusíme to a uvidíme.

Jo a k té délce užívání ATB, doktorka nám říká brát 7 dní, ale prý už po pátým dnu se to může ukončit.

vojtisek2007
autor
1. dub 2011

@poupe
@neu.sona
@wali
@latvia
@hanule05
holky děkuju moc za reakce - jak tam dneska jeli znovu tak mu vzala moč a z prstíku krev na CRP či tak nějak...a dala jiný antibiotika, že jsou opravdu nutný ☹ tak ted máme Klacid, řekla nám, že máme koupit laktobacilíky a řádně posilovat střevní mikroflóru, že tím je taky hodně oslabenej a bereme nějakej tříměsíční imunitní sirup s hlívou ústřičnou....tak snad konečně už bude pokoj, první dávku měl v poledne, te´d usnul, i mu už klesla teplota, a nemá takový ty zalitý oči....tak doufám, že bude líp...ze školky jsem ho taky odhlásila, ale potřebuju bohužel chodit do práce....takže to vidím tak, že poslední týden v dubnu bude už muset jít, tak snad se dá trochu do kupy a už nebude i takový hnusný počasí a nebou chodit nachcípaný děti do školky...já už to od těch vánoc chytla podruhý od něj...te´d jsem taky dostala antibiotika...je to děs..se divím, že malá to od něj nechytá vůbec....ta měla jen nějakou střevní virózku. Jo a kdyby do pondělí atb nezabrali , tak nemocnice a odběry a nějaký větší vyšetření na krčním že snad říkala....

latvia
1. dub 2011

@vojtisek2007 to uz mala urobit davno tie odbery a hlavne vytery a citlivost na antibiotika 😖 ale aspon nieco....snad tieto uz zaberu,drzim palce

neu.sona
2. dub 2011

@vojtisek2007 ahojky, tak jak jste na tom? ještě mě napadlo, mezi dětma teď rádí hrozně spála. nemohl by ji mít? začíná to prý angínou..
samozřejmě nevím, nechci být chytrá, ale když to neustupuje, tak je to zvláštní.
hodně štěstí, ať je prcek brzo v pořádku 😉

bufina
2. dub 2011

Náš malej (15 m) měl od ledna taky už počtvrté antibiotika. Bylo to pořád něco... Zánět průdušek kterej se vracel, pak sme měli všichno angínu a dokončil to zánětem středního ucha před 14ti dny. Taky měl teď naposledy augmentin. Doufám že už bude na dlouho klid.

jaku
2. dub 2011

Ahoj, tak my na tom byli obdobně prakticky od loňského jara. Antibiotika vždy dr. radila na 10dní. Máme výbornou pediatričku a naprosto jí v tomhle věřím, antibiotika byly cílené na konkrétní bacil. Malého trápily průdušky, nosní dutiny. Udělala nám komplet výtěry, krev, zjistila se snížená slizniční imunita a dostali jsme na to kapičkovou vakcínu z bakterií našeho okolí. Tak jsem zvědavá, ale mělo by to mít dobrý účinek.

jakura
2. dub 2011

Ahoj, já mám dceru, která v podstatě netvoří nějaké poddruhy imunoglobulínů, které jsou potřeba k imunitě. Na druhou stranu si to ale vynahrazuje bílýma krvinkama, těch má zase víc...takže od roku chodíme na imunologii, kde nám předepsali sprej proti astmatu a neměla by chodit do dětského kolektivu - např. mateřská centra, školky atd. V podstatě je v pohodě, před Vánocemi měla první angínu - a první antibiotika, jinak tak jednou za 3 měsíce chytí rýmu. Teď jsme s ní už začali chodit mezi děti do uzavřených místností - do mateřského centra a od září snad půjde do školky (ven na hřiště mezi děti chodíme pořád, tam se prý ty infekce tolik nešíří). Začali jsme jí dávat Colostrum od firmy LR a dokonce se jí začal ztrácet atopický ekzém. To kolostrum je výborné právě při snížené imunitě. Známých dcera, co pořád marodila ve školce, to bere taky a je naprosto v pohodě. Takže doporučuji. Je teda dost drahý, ale fakt doporučuju.

vojtisek2007
autor
2. dub 2011

@neu.sona už je to o 80% lepší, ty nový antibiotika zabrali, dneska už celý den konečně neprospal,ale i si chvilku stavěl....

jinak na imunitu máme sirup - imonoglukan P4H a mělo by to být s hlívou ústřičnou...doporučila nám to naše mudra, že taky je to super, ale musí se užívat dlouhodobě, máme to teprve asi tři týdny...ta lahvička na ty tři měsíce stojí kolem 400,-Kč...kouknu na to colostrum, jak píšete...

neu.sona
2. dub 2011

@vojtisek2007 tak to je super 😉 . ať je Vám jenom líp 🙂

miranda77
2. dub 2011

@vojtisek2007 ahojda, syn měl loni během 3měsíců 4x antibiotika ... stále se vracela obstruktivní bronchitida a vysoké horečky, nakonec jsme skončili 2x v nemocnici se zápalem plic ... tak jsme dostali dýchadlo Ecobec a od té doby je to lepší a lepší ... obvoďačka nás léčila jen z poslechu v nemocnici kontrolovali vše -poslech, krev, moč, rtg (jen podle něho zjistili zápal plic 🙄 ) ... přeji hodně síly ... byla jsem z toho dost vyčerpaná