S angínou na ORL?

numesulidu
2. únor 2016

Ahoj,
včera ráno dostala dcera na hnisavou angínu V penicilin,vím že léky bere teprve druhý den,ale nezabírají vůbec,snad je to horší.Předloni když měla angínu nastalo to samé dostala tento druh penicilinu ale nezabral a za 2 dny jsme byli zpět,dostala silnější ATB a ihned po 1 prášku bylo zlepšení znát.Výtěry doktorka nikdy nedělá,ani CRP tak si říkám jestli s ní můžu zítra zajít na ORL místo zase k pediatrovi.Nechci ji nechat tak trápit,řekla sem jí že tento typ jí posledně nezabral,a ona když to nezabere ať se přijdeme ukázat.Nejsem zastáncem ATB,ale když už jednou nezabrali na stejnou nemoc.A nemocná nebývá jen předloni tu angínu a až teď,takže ATB zbytečně neužívá.Přemýšlím tedy že bych zašla spíš na to ORL,co myslíte?Třeba tam stěr udělají,nebo já nevím.

numesulidu
autor
2. únor 2016

Nějak se mi povedlo založit 2 diskuse s rozdílným názvem.Ach jo.

mrskato
2. únor 2016

Ahoj, dřív jsem hodně trpívala na anginy (nez mi konečně vzali mandle) a co si pamatuju, tak mě ATB zabíraly až po 3-4 dnech. Jinak já tedy pak už chodila jen na ORL s angínama a i ORL doporučuju, moje doktorka stála za prd. Držím palce, anginy jsou hnus ☹

numesulidu
autor
2. únor 2016

@mrskato Já vím že je to brzo,ale mudra ani nedělá stěr,nebo CRP jestli je to vůbec bakteriální.Nejsem lékař ale všude slyším proč neudělo to či tamto,vím já?

barulina
2. únor 2016

Nevim no ale anginu snad pozna kazda. Vyxkej jeste den dva

mrskato
2. únor 2016

No já nevim,ale u hnisavé anginy bývají čepy na mandlích, tedy já je tam měla vždy, pak horečka, myslím, že v tomhle případě stačí kouknout do krku. Stěry mi na anginu snad ani nikdy nedělali. Jsem také zastánce CRP testů, ale když bych u dcery viděla, že má mandle samej čep a teplotu, přišlo by mi zbytečný dělat CRP test. Až kdyby ATB nezabíraly, tak bych to řešila, jestli to není třeba mononukleosa. Nevím, mě zrovna ty anginy přijdou takový jasný...ale asi proto, že jsem je mívala 10x do roka.

numesulidu
autor
2. únor 2016

@mrskato Tak snad léky zaberou a bude to v pohodě.Jsem vystresovaná,sama jsem více jak měsíc nemocná/ledviny/ a všechno už mě nervuje,asi zbytečně.

lennisek1
2. únor 2016

@numesulidu Nevím jak s dětma u orl, ale já byla zrovna ráno ve čt a pokud přijdeš hned na ráno, měli by brát akutní stavy bez žádanky;) já bych taky ještě třba den dva počkala a pak bych šla rovnou na orl

mrskato
2. únor 2016

@numesulidu to je mi lito,ze se jeste k tomu trapis s ledvinama☹ chapu to,ze jsi vystresovana,jeste chvili pockej,ATB urcite zaberou.Ono se s tema anginama neda nic moc delat☹

drakenn
2. únor 2016

Antibiotika u hnisave anginy zabiraji 3-4den. Ale ja bych chtela po vyleceni hlavne vedet hodnoty ASLO.. kvuli pripadnym streptokokum

numesulidu
autor
4. únor 2016

Ahoj,nakonec jsme dnes jeli k Mudře,protože ani horečka neklesala,ať se holce do toho krku podívá a říkala že to opravdu nezabírá a má i zvětšené uzliny a napsala jiná ATB,taky léky na uvolnění dutin.Zítra mám volat jestli horečka klesla a když tak se domluvíme co dál.
Děkuji všem.

@drakenn
@mrskato
@lennisek1
@barulina

lennisek1
4. únor 2016

@numesulidu tak držím palečky, ať je jí vo nejdříve lépe;)

mrskato
4. únor 2016

taky držim palce, at je malá co nejdříve v pořádku!!!

numesulidu
autor
4. únor 2016

@lennisek1
@mrskato
Díky,akorát není malá,ti sem nezmínila,má 16 let,ale strach o ni mám pořád......

mrskato
4. únor 2016

@numesulidu tak to už opravdu malá není 😀 ale strach je jasný 🙂

lennisek1
4. únor 2016

@numesulidu juj, tak to už fakt malá nenní😀 ale i tak věřím, že strach o děti nikdy nepřejde, už to začínám chápat😀

miss_lednacek
4. únor 2016

Holky, kdyz jsme u te anginy - taky mam uz dva dny antibiotika na hnisavou anginu. Zatim mam pocit, ze to vubec nezabira...no kazdopadne dcera ma 5 mesicu a kojim, myslite, ze by to mohla dostat? Snad ne, je to dost humus... ☹

mrskato
5. únor 2016

@miss_lednacek tak možnost, že to malá chytí samozřejmě je, myslím, že ale mlíkem ne, spíš pusinkováním 😀 ...ale co si pamatuju, tak dcera ode mně nikdy nic nechytla, kojila jsem ji do 14ti měsíců. Držím place 🙂

betelgeuzz
5. únor 2016

@miss_lednacek tak na 100% se to říct nedá, ale v mlíku vytváříš pro dítě protilátky. Já měla angínu s ATB, když měla mladší 3 měsíce a nedostala to.

evulina77
5. únor 2016

@miss_lednacek v mateřském mléku jsou protilátky pro malou proti tvojí nemoci, takže pokud jí nebudeš pusinkovat přímo na pusu a nebudeš jí nic olizovat (lžičku, dudlík apod.), tak by to dostat neměla a pokud to nakonec dostane, měla by mít lehký průběh. Ale moji kojenci ode mě nic nedostali...

miss_lednacek
5. únor 2016

@mrskato, @betelgeuzz, @evulina77, diky za uklidneni, holky!

b91
26. kvě 2022

Ahoj, prosím, za jak dlouho zmizí ten hnis z mandli? Syn bere 4.den atb a ten hnis je úplně jakoby ,,lezl ven,,. Prostě už to není hladká mandle se skvrnama ale 3D mandle.