Syn má stále rýmu a kašel, nic nepomáhá

emryo
16. dub 2017

Mam porad maleho nemocnyho stale ma rymu a strasny kasel davam mucosolvan a fenistil na noc a nepomaha to do nosu ssterimar

emryo
autor
16. dub 2017

Ma rok a 2mesice

8slunicko6
16. dub 2017

Nemůže to být třeba alergie ta rýma? S tím kašlem nevím-mě pomohl Stopkašel (sirup od Dr, weisse-brala jsem ho v těhotenství, je přírodní a pomohl mi, do 4 dnů jsem nekašlala).

elveren
16. dub 2017

Poproste pediatra o výtěr z nosu, pokud se neprokáže alergie. Chlapec, kterého jsem měla ve školce, měl neustále rýmu, kašel, dost často zelenou rýmu a při výtěru z nosu mu našli "ateďmězabijtealenezvpomenusico". Přeléčili a bylo po problému 🙂

emryo
autor
16. dub 2017

No to prave nevim na teyty muze jit az ve 3rokach alergie

emryo
autor
16. dub 2017

Dobre zkusim se ji optat jedu tam v utery

emryo
autor
16. dub 2017

Dekuji za rady

ulmanka0
16. dub 2017

Vysaďte Mucosolvan a bude po problému. Tyto léky se absolutně nehodí pro malé děti (kojence a malá batolata). Způsobuje, že se tvoří velké množství rozpuštěného hlenu, který dítě nutí ke kašli. Nejlépe se mi osvědčilo nedávat malým dětem na kašel nic. Pokud má rýmu, pak nosní kapky (ne déle než týden), nebo produkty s mořskou vodou. Rada pediatra 😉

fykyska
16. dub 2017

@emryo pediatrie nebo orl a výtěr z nosu a krku pokud se běžná rýma začne po 7 -10 dnech chovat neobvykle - zelená , žloutne, smrádne, nebo jí je porstě pořád hodně nebo se ,, toho ,, nemůže dítě zbavit a dosavadní léčba nezabírá je třeba zkusit něco jiného...
fenistil jen tiší příznaky - neléčí jen pomáhá snižovat otok sliznic a mucosolvan pomáhá uvolňovat hleny - vůbec by se tydle léky ale neměly brát dlouhodobě ..

je třeba vedět jestli má dítě vlhky produktivní kašel nebo jestli má suchý kašel nebo jen kašel z toho , že mu stékájí chrchle do krku. Je třeba dítě poslechnout jestli nemá kašel na průduškách. Pokud to má dlouhodobě udělala bych i CRP a hlavně zašla na orl na ty stěry ...
Na testy na alergii rozhodně nemusí jít až ve 3 letech - to je nesmysl . Lze navštívit imunologa na středisku a domluvit se s ním - pokud má dítě rýmy opakovaně a nebo jiné příznaky lze a žádanku bez problémů udělat imunologické odběry a z rozborů krve i u tatkto maléhoo dítěte zjistit alergie.