Syn nechce příkrmy

jajinkavm
24. lis 2015

Dobrý den, chci se s vámi maminka poradit a zeptat. Začli jsme synovi dávat příkrmy. Začli mrkvičkou, mrkev brambor, postupně přidávali další zeleninu. Někdy jí sní uplně nádherně vklidu a někdy po dvou lžičkách chytne hysterický pláč a musím jít udělat mlíčko. Přitom dostane třeba stejnou zeleninu, co den předtím snědl v pohodě. Mám pocit, že když se probudí s velkým hladem, štve ho, že to jde ze lžičky pomalu a neteče to. Může to být tím? Máte někdo podobnou zkušenost?

loc
24. lis 2015

@jajinkavm To je dost možné, já dávala při zavádění příkrmů po probuzení během dne vždy nejdříve mlíčko a až za cca hodinu příkrm. Ale třeba jen prostě někdy nemá chuť, je to pro něj nové a je jasné, že mu bude chvíli trvat, než si na příkrmy zvykne. Možná se jen vzbudí s horší náladou než předešlý den a nemá náladu experimentovat se lžičkou, chce své osvědčené mlíčko 🙂 . Zkusila bych dát po probuzení nejdřív to mlíčko a příkrm až s odstupem hodiny a pokud to nepomůže, nelámala bych si s tím hlavu, on si na příkrmy časem zvykne 🙂 .

kimh
25. lis 2015

Mě to začal takhle dělat, když mu začly rust zuby. Na týden jsem přestala dávat přikrmy, zuby se vyklubaly a ted papka hezky 🙂

p3tulkaa
25. lis 2015

my to máme taky tak, já teda mám pocit, že to je od zubů a jestli v tom také nemá vinu, že jsem začala dávat svačiny (ovocné domácí přesnídávky a jogurty), ty mi totiž jí krásně, ale ten oběd začal bojkovat, pár lžiček, brek a mléko....ale teď se mu co týden klube zub, včera už to byl 6tý, tak možná to bude tím 🙂

jajinkavm
autor
26. lis 2015

Holky,moc díky. Na zoubky už mm taky podezření,tak možná to taky bude tím. I když od doby,kdy jsem tu vznesla dotaz mi krásn příkrmy papá ( musím zaklepat) 😉