Od kdy dávat Danonino a jiné mléčné výrobky vašim nejmenším?

danonino_lucka
24. únor 2014

Danonino a jiné vhodné mléčné výroby se mohou podávat dětěm od ukončeného prvního roku. V tomto období by děti měli dostávat batolecí mléko a dvakrát denně mléčný výrobek, například na jako součást snídaně jogurtový nápoj nebo na svačinu jogurt či tvaroh a k večeři mléčnou kaši. Podávat mléčné výroky již v tomto období je důležité kvůli správnému růstu kostí, jelikož jsou zdrojem důležitého vápníku a vitamínu D, potřebného k zabudování vápníku do kostní hmoty.

alneka
27. únor 2014

@chris_n a tím to asi ukončíme, ne? Myslím, že zůstává na obou stranách nepochopeno, co tím chtěla která strana říct. Děkuji.

chris_n
27. únor 2014

@alneka když myslíte 🙂

kasiopeja_2007
27. únor 2014

@danonino_lucka Jako nutriční poradce se může představit leckdo. Já když jsem si dělala rekvalifikaci na zdravotníka, tak jsem chodila na přednášky a byla ze mě v podtatě nutriční poradkyně taky. Navíc jak tady čtu, většina žen je dobře informována. Říkáte-li imunologické okno, tudíž to bude ta stejná teorie co mi radila paní doktorka, abych malé dala už ve čtyřech měsících maso. Jsem toho názoru, že čím déle nechám své dítě vyvíjet bez zátěže kravským mlékem a masa, tím déle se jí budou vyvíjet její orgány lépe a budou odolnější. Žvýkat se dítě naučí i při jiných příležitostech. Sice nejsem vegetarián, ale jsem také přesvědčena, že bychom bez masa celkem dobře přežili. Kaše na noc?- zalepit střeva a cpát se na noc sacharidama je šílený. Musíte si uvědomit, že lidstvo je degenerováno a čím méně budeme zatěžovat slinivku a nebudeme jíst věci, které nechají naše orgány prorůst tukem, máme šanci přežít bez invalidního důchodu aspoň do toho řádného. Jestliže si takto představujete posilování imunity, tak to se zařaďte do skupiny lidí co si myslí, že alergii vyléčí co nejčastějším setkáváním s alergenem a možná, aby si dítě zvykalo na splodiny, tak každý den inhalovat výfuk....ne? Tak nějak si to představujete? Možná jste až příliš zdravá nebo jste také obětí těch bludů. Já jsem momentálně dokonalým důkazem. Co jsem na mateřské tak si i pečivo a chléb peču, takže krom výroby jogurtů, k tomu jsem se ještě nepropracovala, si děláme skoro vše doma. Jednou k nám přijela kolegyně a v dobré víře koupila dortíky a chlebíčky (upozorňuji, že jsem se tím v práci cpala obden) a oba jsme s mužem dva dny měli trávicí potíže, já dokonce zvracela. A nic tomu nebylo, protože ona to jedla také a byla v pohodě. Ale následky toho svinstva nejsou třeba hned, ovšem od padesáti už se vám turistika omezí akorát po doktorech, ne-li dříve. No už toho nechám, protože to sem nepatří, občas se trochu vyděsím a nedá mi to. Hodně štěstí ve vaší praxi a zkuste to ještě z jiného pohledu. Takhle mám obavu víc ublížíte než pomůžete.

petrule28
27. únor 2014

@rzymani Četla, nebojte a zajímám se....

petrule28
27. únor 2014

@evaviki Holky neblázněte 🙂 Četla jsem složení...a plnotučné mléko už normálně dávám, v krupicové kaši....jsem ráda, že jsem normální

petrule28
27. únor 2014

@rzymani ne ne, to nebylo myšleno na vás, určitě ne, jen jsem napsala svůj názor, jako každá zde....to bylo myšleno na mě.....protože si myslím, že jsem normální v tom, že zase až tak přehnaně neřeším, co dítěti dát apod......

petrule28
27. únor 2014

To by pak nemohla skoro nic a abych jí dávala pořád jen bílý jogurt, ještě typu Hollandia, mně osobně třeba vůbec nechutná...začínali jsme normálně v 6. měsících na sladké Activii....

punky
27. únor 2014

take nevim co je na kravsem mleku a vyrobku znich prinosneho a jestli nekdo chce rict vapnik tak vam oznamuju ze vic vapnikun je v lusteninach a treba v paste tahini nez v mlecnych vyrobcich 😉

petrule28
27. únor 2014

Nemyslím si, že mléčné výrobky jsou škodlivé...kamarádka dává stejně staré holčičce i termix...tedy vanilkový

chris_n
27. únor 2014

@petrule28
@rzymani a není každého věc, čím živí svou rodinu? Evidentně se neshodnete na přístupu 😉 tak to nechte plavat 🙂.

petrule28
27. únor 2014

Ano, souhlasím, já jsem pouze napsala svůj názor a nikomu nevnucuji, ani nekritizuji ten jeho....od toho je myslím diskuze....

lenka5731
27. únor 2014

@petrule28 i dnes se určitě najdou lidé, kteří si myslí, že kouření neškodí zdraví. Váš přístup mi přijde podobný. O co opíráte svůj názor, když píšete, že sladké produkty pro děti od 6 měsíců neškodí? O reklamu?

latkovkybrno
27. únor 2014

@chris_n Já to nechápu. Vždyť vy sama jste také nějaké mamince minule do alba s jídlem, kde měla salám junior psala, že je to nekvalitní a velmi nezdravé. Taky jste se neovládla a napsala jí to. A ona oponovala, že to občas prostě jedí. Tak já nevím, co vám teď jakoby vadí na této diskuzi (nedočítám zpětně, jen poslední dvě strany), vždyť jste udělala v podstatě to samé. Pro někoho je hranice junior a pro někoho sladký tvaroh. Někdo má potřebu se k tomu vyjadřovat, někdo rýpe, někdo jen čte a nic nenapíše.. svoboda projevu přeci.

latkovkybrno
27. únor 2014

@lenka5731 Jani.. má to cenu ? Já myslím, že ne.. ☹

helulicek
27. únor 2014

Tak já jsem "vděčná" zato, že mé druhé dítko je alergik mimojiné i na BKM. Otevřelo mi to oči... sice jsem u prvního dítka též řešila stravu, ale ne až tak moc. Přechod na zdravé stravování, minimum mléčných výrobků, lepku. více zeleniny, luštěnin, kvalitních olejů a člověk se cítí mnohem lépe!!!
Opravdu nechápu proč dítě cpát sladkýma, umělýma, ochucenýma jogurtama. Kaše na noc - u prvního jsem to nevědomky na rady babiček zkusila, chudák nespal celý noce, naštěstí jsem brzy zjistila více info - není lepší třeba zeleninová polévka??
Příkrmy ve 4. měsíci - opět nechápu, to je snad proti přírodě takhle brzy začínat ne?
nemíním tu nikoho kritizovat, ale jídlo je fakt důležité pro vývoj dětí, hlavně by se mělo myslet na jejich budoucnost - cukrovka, tlak, zažívání att.
Možná trošku odbíhám od tématu, ale prostě mi to fakt nejde do hlavy, proč si lidi pořádně nečtou složení, jedí uměle vyrobené produkty a nekoupí raději kvalitní výrobek...tohle není o penězích... jak je tu psáno, je to každého věc, ale přijde mi to postavené na hlavu - hlavně pokud se to týká výživy dětí....

chris_n
27. únor 2014

@latkovkybrno no protože si myslím, že nelze srovnávat junior a mléčné výrobky 🙂 a hlavně mi tu vadí to, že ikdyž ty holky to tak třeba nemyslí, tak u jejich příspěvků je znát mezi řádky dost výrazné opovržení nad tím, jaký jsou lidi zabedněný, že jedi mléčné výrobky, maso... atd... (je to tu vyhrocené dle mého).

chris_n
27. únor 2014

@helulicek a když není dítě kojené v tom 4. měsíci, tak mu stačí pouze sunar?

petrule28
27. únor 2014

@lenka5731 Kouření určitě škodí zdraví, jsme celá rodina nekuřáci.....

petrule28
27. únor 2014

@lenka5731 Nepíšu, že neškodí, jen to až tak neřeším.....

chris_n
27. únor 2014

@helulicek a k tomu proč nečtou. Já bych to viděla asi takto:

člověk je v práci do půl šestý, dofuní v šest v půl sedmý do krámu. Pokud chce nakoupit něco, aby stihl večer ještě uvařit, nechce v krámě strávit víc, jak půl hodiny. Když si vezmu, že beru nákup o cca 30 kusech. Když budu číst složení každého výrobku, nebudu v krámě půl hodiny, ale hodinu i déle.

Ano, časem se člověk naučí, po čem sáhnout a nemusí to už číst. Ale asi bych řekla, že je to hlavně o tom čase stráveném v krámě. No a u spousty lidí neznalost a nechut vůbec něco takového řešit 🙂. Nemluvě o matkách samoživitelkách, které stoprocentně půjdou po tom nejlevnějším, aby se nějak najedly s dětma.

petrule28
27. únor 2014

@chris_n Přesně tak, to mu určitě nestačí, začíná se postupně s příkrmy...

petrule28
27. únor 2014

Tak já sjem počítala s tím, že tady budu "kamenována" za svůj názor, ale nevadí mi to....

petrule28
27. únor 2014

😀

latkovkybrno
27. únor 2014

@chris_n já si myslím, že ano, že srovnávat mléčné výrobky a salámy, pod které junior spadá, lze. Jsou to dvě obecné skupiny, kde najdeme výrobky lepší, někdy i se dají nazvat kvalitní a některé zase úplný odpad. No a jak jsem psala, tu hranici máme každý jinde. A někdy to pro naše děti platí speciálně přísně. Padlo tady několik rad, některé mimo mísu, jiné dost rozumné, kdo si z toho udělá jaký názor je jeho věc. Těžko říct, jestli tahle diskuze změní něčí stravovací návyky u mléčných výrobků směrem k lepšímu.. Myslím si, že bohužel ne, ačkoli kdyby se alespoň jeden člověk hlouběji zamyslel, bylo by to prima. V podstatě tady radikálnější diskutující usilují o pozitivní změnu, myslí to všechny dobře si myslím.. to, že to tak není vnímáno je škoda ☹

latkovkybrno
27. únor 2014

Jinak nechápu pořád všudepřítomný výraz kamenování.. 😒

latkovkybrno
27. únor 2014

@helulicek Přesně tak, to je to, co taky nechápu. A nejen, že nečtou, ale i když vědí, že je to šunt, stejně to pravidelně jedí.. A navíc to cpou dětem.. teď nemyslím výhradně pouze tento výrobek. Ale co, jejich tělo, jejich děti.. jejich život.