Od kdy dávat Danonino a jiné mléčné výrobky vašim nejmenším?

danonino_lucka
24. únor 2014

Danonino a jiné vhodné mléčné výroby se mohou podávat dětěm od ukončeného prvního roku. V tomto období by děti měli dostávat batolecí mléko a dvakrát denně mléčný výrobek, například na jako součást snídaně jogurtový nápoj nebo na svačinu jogurt či tvaroh a k večeři mléčnou kaši. Podávat mléčné výroky již v tomto období je důležité kvůli správnému růstu kostí, jelikož jsou zdrojem důležitého vápníku a vitamínu D, potřebného k zabudování vápníku do kostní hmoty.

xpila
24. únor 2014

@benjik Datlový sirup jsem viděla i v Albertu nebo v supermarketech ve zdravém koutku. Ale zdravá výživa ho má každá.

chris_n
24. únor 2014

@ange_de_la_morte ty si jako malá nevyrůstala na pribináku? jako já tady tyhle sladké věci neobhajuju, ale zvrhlo se to tu v osočování danone.

levandule_vanilkova
24. únor 2014

Ještě jsem ani neotevřela diskuzi a už jsem tušila v jakém duchu se to tu ponese 😀

ange_de_la_morte
24. únor 2014

@chris_n : ne to skutečně ne 😉 ad 1) jsem vyrůstala ve Francii, kde je povědomí o zdravě výživě řekla bych trošku jinde a ad 2) moje mamka se značně vymykala standartnímu způsobu výchovy a výživy , takže my jsme měli jogurtovač, mlíko přímo od krávy a ovoce ze zahrádky a skutečně nemám pocit že bych byla o něco ochuzena, či ochuzovala svého syna. Není to útok na Danone, je to obecně míněno jako problém naší společnosti, kde je matkám vštěpováno že když to dětem nekoupí tento výrobek, tak jim nedopřávají to nejlepší pro jejich zdravi ( viz ,, obohaceno o Ca a vit.D ,, - @latkovkybrno k tomuto tématu řekla myslím vše, a už vůbec nechápu ,,doporučuje česká pediatrická společnost,, - z toho každý normální člověk usoudí že když to bude doporučovat pediatr bude to dobré, ale to je už na jinou diskuzi, podle jakého klíče určují doporučované výrobky, protože jestli opravdu jsou schopni doporučovat i Kostíky jak píše @benjik pak tomu naprosto nerozumím - to už můžem dětem rovnou lít kyselinu do pití ) - prostě mi vadí tahle masáž mozků maminek , ať je to Danone či Nutrilon a v neposlední řadě mi přijde naprosto šílené že mám kupovat mléčné výrobky Německé společnosti, když mám za barákem ( obrazně řečeno) krávy a mlékárnu

ange_de_la_morte
24. únor 2014

@levandule_vanilkova : no to víš že jo 🙂 ale diskuze je dobrá věc - svědčí o tom že nejsme ovce 😀

hojda
24. únor 2014

Dononino v mém případa tedy spíš Danomimo (Dano jsi zase úplně mimo) sakra, zase mi něco uteklo, hned zítra razím do obchodu a pokusím se to svým dětem vnutit 😀 Nic proti Danone, nic proti pribiňákům (fakt mi chutnají, bohužel dětem ne......)

eficenka
24. únor 2014

@levandule_vanilkova
pokud by byl výrobek tak dobrý, tak si ho tu obhájí.. bohužel ☹ není 🙂

amallie
24. únor 2014

Tak tyhle výrobky nekupuju a ani se na to nechystám. Deti sladký jogurty nejedí, nechutnaji jim a přiznám se, ze ke všemu z potravin, co obsahuje v nazvu slovo dětský, pro deti atp mam odpor 😝 My se stravujeme všichni naprosto stejne.

chris_n
24. únor 2014

@ange_de_la_morte to se mas, ja jako mestske dite tyhle moznosti moc neměla. navic pribinak mi fakt chutnal. jak rikam, každému, co jeho jest. navic s tim, jak se zvysuje cena mlecnych výrobků, tak asi spotřeba zacne klesat. hollandue, co v prosinci sta k a 18 korun, tak dnes stoji 22. to si fakt ne kazdy koupi. a prihinaky a spol za tu cenu uz vubec ne

levandule_vanilkova
24. únor 2014

@ange_de_la_morte @eficenka To vůbec nebyla nějaká kritika nebo obhajoba výrobku, jen jsem se pobavila nad tím, jak už tu mentalitu tady na tom koníkovi za těch pár let znám 😀

Jinak abych se tu jen trapně neřehtala, tak se taky zapojím do diskuze. 😉 U nás se jí prostě všechno, jogurty všeho druhu, sladké i kyselé, Kostíky, Olmíky a taky Paulu, protože je to hvězda. 😀 Tohle jestli jsem pochopila je nějaká novinka, takže to jsme ještě neměli, ale jestli je pod víčkem magnetka, tak to bereme 😀 Jako myslím, že jednou za čas z toho nikdo k újmě nepřijde a když to nenakupujete po kartonech a přihodíte k tomu na snídani nějaké to ovoce, tak se svět nezboří a šťastné dítě je zaručeno. 🙂

ange_de_la_morte
24. únor 2014

@chris_n :štěstí jsem měla 🙂 jsem neskutečně ráda že to mamka pojímala takto, každopádně narůstající cena je myslím docela logická věc - sami máme s manželem hospodářství takže docela vím co to stojí peněz a hlavně jak se i ta péče zdražuje ( např. předloni jsme seno kupovali za 350Kč za balík, letos už za 400Kč a prý bude hůř, protože zdražují pohonné hmoty do secích strojů - takže někde se to ukázat musí - řetězová reakce) ..... každopádně já zastávám názor že výživa je nejpodstatnější faktor onemocnění ( ať už běžných z hlediska imunity, nebo těch závažných jako nádorové onem., inkfarty apod.) - takže já si raději připlatím za kvalitní jídlo než v důchodu stát frontu v lékárně a odcházet s taškou plnou krabiček a právě proto že chci svému synovi dát to nejlepší tak mu nedám Danonino ( a podobné ,,jogurty,,)

eficenka
24. únor 2014

@levandule_vanilkova
sem ráda, že mám zaručeně šťastné dítě i s ovesnou neslazenou kaší s mákem nebo ovocem či bílým jogurtem s ovocem 🙂 ráda čtu složení výrobků ( jogurt se přidá k tyčince, nápoji atd a dohromady z éček vzniká hyperaktivita, poruchy spánku, soustředění) proto, pokud je nějaká alternativa - zdravější bez cukru a éček, proč po ni nesáhnout....

ange_de_la_morte
24. únor 2014

@levandule_vanilkova : však já jsem to ani špatně nepochopila 🙂

hojda
24. únor 2014

@levandule_vanilkova Jj tady je hned každý produkt vřele uvítán 😀 . Jen mám strach, aby pak MK, nemusel vracet peníze za antireklamu místo reklamy 😀

chris_n
24. únor 2014

@ange_de_la_morte chapu zdrazovani nakladu, ale 4 koruny na kelimku, behem cca tri mesicu, to my prijde dost.

levandule_vanilkova
24. únor 2014

@hojda Tak teď jsem se při té představě dobře zasmála 😀

ange_de_la_morte
24. únor 2014

@chris_n : je to dost, neumím zvážit kolik se reálně zdražily náklady ale ano je to dost, nicméně mně to stejně neodradí od kvalitních potravin, ale tohle si prostě každý musí zvážit sám, jaké má priority, a co si může dovolit, závěrem bych jen chtěla říct že jíst zdravě nemusí vždy znamenat jíst dráž

chris_n
24. únor 2014

@ange_de_la_morte ano, kdyz nebudu jist jogurt jazdy den ale jen obcas, tak vlastne usetrim ;)

daisyjane
24. únor 2014

Dobrý den. Chtěla bych vysvětlit situaci pro @danonino_lucka a říci také svůj názor. Některé maminky dají dítěti kde co. V tomto případě si myslím, že je zmíněné Danonino mnohem lepší variantou než Pribiňáky apod. Právě kvůli menšímu množství bílkovin - pro malé děti těžko stravitelných a pro snížený obsah cukru. Myslím si, že proto by měl mít své místo na trhu a měl by dát maminkám vědět, že je to zdravější forma mléčné pochoutky. (Sama jsem doteď o výrobku neslyšela, tak jsem ráda za informaci o něm.) Ale na druhou stranu a na těchto stránkách hlavně - je hodně maminek, co řeší výživu dětí tak, že cukr a další přídavné látky (zmiňované zde jako chemikálie) raději, co nejdéle odkládají. Proto je tu tolik negativních ohlasů. Já synovi také cukr nedávám, ale výjimku občas udělám. Například v jeho 1. narozeninovém dortu dostal dětské piškoty. Ale dokud mi bude pít neslazené nápoje a dokud mi bude jíst neslazené jogurty, tak mu je nebudu sama od sebe nabízet. Ale pokud bude synovi více let, tak bych právě pro Danonino asi sáhla na zkoušku. Ale možná spíše až později než je zmiňovaná věková hranice jako pamlsek místo sladkého jogurtu.

anina32
24. únor 2014

Asi budu, podle měřítek modrého koníka, za krkavčí matku 🙂 Oba synové byli do půl roku plně koleni, pak jsme začali s přikrmy, od osmého měsíce jsme zařadili do jídelníčku bílý jogurt, od devátého pak na střídačku i různé ovocné jogurty, pribináčky, termixy, tvaroháčky, každý den kelímek něčeho. Už jsme objevili i danonimo, měli jsme už vanilkový a jahodový v tom samostatném kelímku. Chutnal malýmu, 1,5 roku, i mě. Starší, 10 let, si koupil ty banánové mléka. Nevím k čemu bych chuťově přirovnala, není to jogurt, pribinák, ale ani matylda. Je to prostě danonino, nám chutná, tak budeme kupovat i dál. Já na tom nevidím nic špatného.

mitote
24. únor 2014

Myslim, ze to prilis resite. Je spousta maminek, ktera to proste koupi. A proc ne? Porad je to lepsi, nez kdyby diteti koupili hranolky v Mekaci a podobne. Stejne to dite driv ci pozdeji ochutna a vsem eckum se cely zivot taky nevyhne. Tim ale zase nechci rici, ze je tim mame krmit od rana do vecera. Ale nebrala bych jako tragedii, kdyz ma nejaky vyrobek cukr. Vseho s mirou. Podotykam, ze dcera ji Hollandie. Ale jestli me jednou do kosiku hodi i tohle, tak ji nebudu delat dlouhou prednasku, jak je to zdravi skodlive a vracet to do regalu. 😉

olusenka
24. únor 2014

@prapodivna že by to mohla být třeba i alergie na bílkovinu kravského mléka? Tam se pak doporučuje vynechat hovězí, mléko, výrobky z mléka, vše co obsahuje syrovátku atd. atd.

prapodivna
25. únor 2014

@olusenka Těžko říct, jiné problémy jsem s tím neměla, ekzém jsme měli jako děti všichni tři sourozenci, alergie taky, bratr dokonce astma a to mu po přechodu na vegan taky zmizelo. S trávením problém nebyl. Manželovi se od doby, co nejíme maso a mléko zlepšilo trávení, taky letos nebyl ani jednou nemocný, ale to může být jen shoda okolností. Kamarádce vegance po přechodu na vegan stravu zmizela lupenka. No a pak mám kamarádku vegetariánku, nejí tedy maso, ale jí jogurty, sýry a pod. a ta jediná nezaznamenala výraznější zdravotní benefit. Teda zeštíhlela, ale třeba s pletí má starosti pořád. Proto mám na to mléko celkem slušnou pifku, mám pocit, že je v něm zakopaný ten pes.

Já mám teorii, že ono to mléko nebude tak zdravé, jak se tvrdí, koneckonců, který jiný živočich pije mateřské mléko v dospělosti, a ještě ke všemu úplně jiného živočišného druhu? A jak to, že v zemích s největší konzumací mléčných produktů je taky nejvyšší počet onemocnění osteoporózy? Tomu, že mléko odvápňuje tělo opravdu věřím.

olusenka
25. únor 2014

@prapodivna jak píše @katyxq, taky se zbavila ekzému aj.. Já tomu věřím. Když jsem si v těhotenství začala hodně kupovat kefír, když k nám zajíždí autem "farma", a piju to opravdu pořád docela ve velkém, tak si připadám zahleněná. Atopický ekzém jsem v dětství měla taky, pak v dospělosti jen na rukou a zmizelo to najednou ale samo. děti mají atopický ekzém oba, u syna je to bílek, váhám ohledně mléka ještě.

Já u syna hodně řešila jídlo (piškoty ne do roka a když už tak málo a sem tam, ne bílý cukr aj.), snažím se řešit i teď, i když se přiznám, že Tvaroháčka kupuju, snažím se tedy spíš tu Matyldu (tam není bílý cukr a škrob a želatina), pyšná na to nejsem (tohle jí 1x denně), že jsem trochu povolila, ale taky dávám (i tchýně) synovi šlehaný tvaroh doma, jogurt teď nejí skoro vůbec, asi budu muset zas přitlačit, abych něco neprošvihla, aby se nestalo, že mi ho začne úplně odmítat. Jako aspoň se snažím sladit zdravě pro něj (agávový sirup, stévie apod.).
Jak dodat vápník, v tom trochu plavu. vím, že v mlíce ho asi moc nebude... Syn má dost roztřepené nehty, a nevím, zda je to u dětí v tomto věku normální nebo mu fakt něco chybí. Hodně mě trápí i obsah bílkovin v jeho stravě, dlouhodobě si myslím, že jich má moc (hodně masa ). Zatím je teda hodně hubený pořád. To jsem jen tak zhrnula, o čem se to tak celkově od začátku psalo...

mataharyy
25. únor 2014

To jsou zase jatka, tady 😀 😀 Někdy se až člověk musí smát co se tu dokáže odehrávat...

Ano ideální by bylo, kdyby jsme všichni měli v hlavě encyklopedii zdraví a řídili se jí, předešlo by se mnoha civilizačním a jiným chorobám, ale vraťte se na zem 😉 A svozit tu chudáka @danonino_lucka za to že dělá svou práci mi přijde docela komické... Chápu že vám daný výrobek nic neříká, ale to neznamená že někdo jiný o něj zájem nemá, je tu spoustu rodičů, kteří podobné věci kupují, ať z jakéhokoliv důvodu. Že není 100% zdraví, ano asi není, ale zase si dovedu představit že se najde spoustu ještě méně zdravějších věcí a jak již bylo psáno, všeho s mírou... Jak sama Lucie napsala, pokud vaše děti jedí něco lepšího, zdravějšího a vhodnějšího jedině plus a čím déle jim to vydrží tím lépe, zas na druhou stranu mám vlastní zkušenost s tím, když se dítě zatne a i kdyby jste se na hlavu postavili tak nesní nic, krom něčeho co sice není úplně tip ťop, ale pořád je to lepší než vůbec nic 😉 proto nemohu úplně souhlasit s tvrzením @suzanna123 i dítě nevychovávané na sladkém, se umí hezky zabejčit, s prvním nebyl problém, u druhého i když se stejným přístupem, to byl problém obrovský, paradoxně teď mi starší dítě jí naprosto příšerně a to mladší, u kterého jsem v moha ohledech podlehla v pomyslném boji o každé sousto, jen aby alespoň něco jedl, je ukázkový strávník 😉

@latkovkybrno Na zprávě kterou jsi zveřejnila (i když nechápu důvod k zveřejňování IP, od toho mají v názvu interní...) mi nepřišlo nic špatného, naopak na mě působí tak, že si o tom Lucie chtěla vážně promluvit ze zájmu k danému tématu, ne z potřeby poučovat... Nu co možná se pletu, na druhou stranu, když už jste měla potřebu zprávu zveřejnit, proč jste i neodpověděla na její otázky veřejně, třeba by to mnoha rodičům (včetně mě) přišlo vhod a rozšířilo obzory ve správném/zdravém stravování, to nikdy není na škodu... Takto mi to opravdu, jak již tu někdo zmínil, přijde jen jako kamenování...

A závěrem ono i toho zdravého a správného moc, může někdy spíše škodit než pomáhat 😉

ratatooy
25. únor 2014

COKOLIV OD DANONE NIKDY!!!!!!!

llluckaaa
25. únor 2014

@suzanna123 Jj, asi tak. Kdyby to bylo prezentované jako mléčná pochoutka na zpestření jídelníčku, tak taky neprudím 😉 Ale tento výrobek je především zdroj jednoduchých sacharidů ☹ Vápníku je zde stejně jako v kvalitním 3% jogurtu a ano, uznávám, je zde vyšší obsah vitamínu D než v ostatních mléčných výrobcích, protože zde byl uměle přidán. Já osobně teda tuto umělou cestu přidávání vitamínů do potravy nemusím - člověk z toho pak získá pocit, že nemusí mít pestrou stravu a místo přirozených zdrojů do sebe cpe průmyslově zpracované potraviny ☹ Kdyby radši ČPS doporučovala, ať děti jedí listovou zeleninu, brokolici, zelené natě, čerstvé ovoce, kvalitní ryby, ořechy a semínka 😅

berenika39
25. únor 2014

Já nevím, co takhle brát tuhle diskusi jako další komerční prezentaci, jakých tu bylo už xxx a prostě v případě nezájmu přejít? Takový je dnešní svět - vyrábí se a prodává to, co lidi kupují. Takže tady možná stovky maminek řeší, co výrobek obsahuje a nedávají ho, ale další miliony v obchodech hledají ten barevný obal - tak je nechte. je to jejich věc. Ponižovat někoho, kdo je tu jako zaměstnanec, jen plní svoje povinnosti, slušně a korektně tu představil jeden z tisíce výrobků jedné z tisíců firem - to nám moc dobrou vizitku nedělá. Stačí přeci slušně napsat svůj názor - tečka. Určitě je tu i plno maminek, které by se rády na něco zeptaly, rády probraly další - a skoro by se člověk bál....tak trochu ohleduplnosti, tolerance a slušného vychování by se tu najít dalo,ne?
Abych nebyla OT, barevné, chemicky ochucené taky nejíme - jen bílé, ani my ani děti, ale to ještě neznamená, že tu otrávím den slušné paní z Danone.
A mmch, to , že tu MK funguje je krom práce spousty lidí i díky reklamě🙂 Nežijeme ve vzduchoprázdnu🙂))))

chris_n
25. únor 2014

Já to tu fakt už přestávám chápat. A nesouhlasím s názorem, co jsem si tu přečetla: "Ale na druhou stranu a na těchto stránkách hlavně - je hodně maminek, co řeší výživu dětí tak, že cukr a další přídavné látky (zmiňované zde jako chemikálie) raději, co nejdéle odkládají."...... tohle je myslím spíš tak, že je určitá skupina maminek, které to řeší a jsou tady u toho dost vidět. Jsou to pořád ty samé dokola. Ale členů MK je mnohonásobně víc, a ta většina to asi tolik nehrotí. Protože buď prostě nechce nebo z nějakého důvodu nemůže či tak. A jestli se tu máme bavit o něčem, co je z řad pribináků, termixů, pudinků, aj.... tak at se tu baví ti, co o to mají zájem. A ti, co to svým dětem dávat nechtějí, ať s pánembohem opustí tuto konverzaci a vůbec do těchto diskusí nechodí ne? Proč se rozčilujete nad ostatními? Vy jíte zdravě, vaše děti taky a do ostatních vám je prd.....

A mimochodem, nezkoumala jsem teda složení a sama to teď teda nejím. Ale nejen já, ale většina mých známých a vrstevníků vyrůstala na termixech, pribinácích a spol. ... A jsme v pohodě. Všeho s mírou, jak se říká 😉. A taky, že zakázaného nejvíce chutná. Tak aby se pak někteří nedivili, co jim děcka ve škole budou za zády konzumovat.

benjik
25. únor 2014

@chris_n dřív byl ale pribinák kvalitní,dns je děsný