Od kdy dávat Danonino a jiné mléčné výrobky vašim nejmenším?

danonino_lucka
24. únor 2014

Danonino a jiné vhodné mléčné výroby se mohou podávat dětěm od ukončeného prvního roku. V tomto období by děti měli dostávat batolecí mléko a dvakrát denně mléčný výrobek, například na jako součást snídaně jogurtový nápoj nebo na svačinu jogurt či tvaroh a k večeři mléčnou kaši. Podávat mléčné výroky již v tomto období je důležité kvůli správnému růstu kostí, jelikož jsou zdrojem důležitého vápníku a vitamínu D, potřebného k zabudování vápníku do kostní hmoty.

alyssa.anna
25. únor 2014

@kikimaruska Díky moc, juknu a vyzkoušíme 🙂

laurital
25. únor 2014

@arrowka Zkus Zott natura, není kyselý a je bez škrobů apod.😉 , normálně bílý jogurt také nesním, ale tento je výborný.
Jinak k tu propíranému dezertu-mám podobný názor jako@arrowka, miminu bych ho nedávala, ale staršímu dítěti klidně občas ano, protože důležitější je to, jaké složení a kvalitu má jeho každodenní jídlo, než občasná konzumace něčeho "problematičtějšího".Ale respektuji, že i to může být pro někoho nepřijatelné.

danonino_lucka
autor
25. únor 2014

@alyssa.anna
Ahoj alyssa.anna, jestli ti můžu sdělit svůj názor. Do roka bych dávala jen bílé jogurty, třeba pár lžiček do přesnídávek, plnotučné a polotučné, ne nízkotučné. Tvarohy bych raději dávala až po roce. Tvarohy obecně mají moc bílkovin, které by mohly zatěžovat dětské ledviny. Já osobně bych pak roce zkusila Danonino tvaroh, který má méně bílkovin a myslím si, že by byl vhodnější, ale nechám to na vás :D

kikimaruska
25. únor 2014

@alyssa.anna ještě něco dělá i Nestlé. Ty Humany a Hami jsou hlavně jogurty a vanilkové Hami je spíš puding 😉

orchidis
25. únor 2014

@danonino_lucka To, že tvaroh odtučníte znamená, že má méně bílkovin 😀?

ajinkafo
25. únor 2014

@alyssa.anna Ahoj, jediný tvaroh, co kupujeme a má fakt dobré složení je Matylda - je to tvaroh s jogurtem, já ji ještě míchám s bílým jogurtem, protože mi i ta přijde zbytečně sladká.. anebo koupit neochucený tvaroh a něčím dochutit 😉
Jinak je fakt, že jsem taky slyšela, že tvaroh je pro dítě do 1 roka zatěžující, my jsme ho do roka dávali minimálně..
Hami jogurt třeba obsahuje modifikované škroby, musíš složení hlídat, ono to, že je to značka Nestlé, Hami neznamená, že složení bude v pořádku 😖 Z jogurtů je tuším dobrá Activia a teď jsem narazila na dobrého Floriana, většinou ale kupujeme jen bílé a doma ochutíme, je to nejjistější 🙂

danonino_lucka
autor
25. únor 2014

@orchidis
Ahoj orchidis,
to, že je tvaroh odtučněný znamená, že v něm bylo sníženo množství tuku. Tvaroh Danonino má záměrně snížené množství obsažených bílkovin, protože jak již jsme zmiňovali výše, zvýšená konzumace bílkovin v tomto věku může mít neblahé zdravotní následky.
Je tam přidané malé množství syrovátkové bílkoviny, ale to pouze jako nosiče pro vápník, aby byl v organické a tudíž dobře vstřebatelné formě. Výrobek Danonino je totiž speciálně určen dětem od jednoho roku věku, aby navýšil jejich příjem vápníku a vitamínu D (který je nutný pro zabudování vápníku do kostní hmoty), kterých mají podle nejenovějších studií české děti nedostatek. A zároveň je v něm sníženo množství bílkovin, protože těch mají české děti podle jiných nových studií ba naopak přebytek.
Lucka

zuzi.111
25. únor 2014

@ajinkafo Activia ma bohuzel taky skroby. Animvyzivovy poradci ho vubec nedoporucuji. Nejlepsi je Holandia, pak chocensky a vetsina tady tech klasickych komunistickych smetanovych jogurtu. Florian je taky myslim dobrej. Pak ten ve sklenicce a ja mam taky moc rada Bio od Olmy. Ten je taky bez skrobu a ruznych hnusu kolem. Jinak je to s temi jogurty hruza, kdyz za neco stoji, tak stoji dvacku. Asi se opravdu vyplati udelat si jogurt doma. Uz jsem to parkrat zkousela a neni to spatny. Ale asi by to chtelo jogurtovac.

amallie
25. únor 2014

@danonino_lucka mohu se prosím zeptat jeste jednou na složení actimelu a activia?

Jinak jsem viděla v televizním poradu jste to, co jíte, zajímavou záležitost ohledně domácích jogurtu, Ing. Havlicek si pozval na rozhovor odborníka na mlekarenske výrobky z VSCHT a zabývali se spolu domácí výrobou jogurtu a z rozboru vyplynulo, ze se v domácím prostředí na zrajici jogurt nachyta neskutečné množství bakterii 😝 Ze podmínky zpracovatelů mléka jsou naprosto jiné. Samozrejme mohl byt podplacen tentokrat misto farma firem prodávajících očkovací vakcíny firmami jako je Danone, ale nevim nevim....... Mne, jakožto domácího výrobce snad všeho, co lze, to teda zaujalo. Dali na misky pod mikroskop domácí jogurt, jez byl v těch 40 či kolika stupních ve výrobníku a byl plnej sragor. Takže tak 😉

laurital
25. únor 2014

@amallie Přesně ten díl jsem viděla a jogurt doma za mě ne.

amallie
25. únor 2014

@laurital diky!!!!! Ja jsem se podle nich naučila dělat šunku a jiný věci, chodím k nim do centra, ale dil o jogurtu mi utkvěl v paměti taky 🙂

laurital
25. únor 2014

@amallie Šunku dělám občas také, peču domácí pečivo, ale jogurt raději ne.Můj švagr má vystudovanou potr. průmyslovku a následně biochemii a názor má stejný jako Havlíček.
Pro mě je jediný přijatelný jogurt Zott natura, mmch i jejich zakysaná smetana, protože není kyselý a nemá škroby.

chris_n
25. únor 2014

@laurital ani hollandii ne jo? 🙂

laurital
25. únor 2014

@chris_n Já nemusím bílou Hollandii ani Choceň 😉
Nicméně chápu, že chuť je individuální...zrovna dnes měly naše holky na sváču Pribiňáky a jak jim šmakovalo:D

chris_n
25. únor 2014

@laurital já zas ani nevím, jak ten Zott chutná 🙂. Kupujeme teda Valašské jogurty z Valmezácké mlékárny a ty jsou fajn. Nebo teď jsme si nechali teda přivézt zásobu ovocných německých jogurtů 🙂

laurital
25. únor 2014

@chris_n Já jsem ho objevila náhodou a nám fakt chutná.Má málo sacharidů, není nízkotučný a je bez škrobů,milujeme ho se skořicí a trochou sirupu z agáve nebo kapkou medu.
Zakysanka Zott je taky výborná, hustá a bez škrobů.

hojda
25. únor 2014

@laurital Ten Zott musíme vyzkoušet, já vůbec nejsem jogurtová, právě mi vadí ta kyselá chuť jogurtů ☹ , a zase přeslazené něco se mi jíst taky nechce.

laurital
25. únor 2014

@hojda Fakt zkus, navíc cenově je kolem 7,50,- v Tescu, takže OK.

hojda
25. únor 2014

@laurital zkusím 😉

chris_n
25. únor 2014

@hojda je pravda, že jsem jednou měla nějaký jogurt bílý, co byl sladký.. už nevim, který to byl (možná nějaká activie) a to byl teda hnus 🙂. Já jsem si zvykla na bílý jogurt s čerstvým ovocem a vločkama a je to fakt dobrý. Ikdyž neříkám, že si někdy nedám pribináka nebo puding 🙂

sarkar
25. únor 2014

Tak já Danonino vůbec neznám a zatím vůbec netoužím ho poznat. Malé (teď 1 rok) dávám od cca 6 měsíců Hollandii, buď samotnou nebo s domácím neslazeným ovocem. Nedávno začala pít i obyč. mléko (snad se nestrhne diskuze zase na tohle ošemetné téma) a večer Sunar. Přes den má ještě občas chleba s máslem nebo s tvarohem, ale ne denně. Cukr jí dávám minimálně - nedostává piškoty, sušenky, sladkosti, sladké nápoje...Babičky teda občas zlobí a sem tam jí něco šoupnou, ale to je výjimečně. Co řeším ale hrozně moc, jsou éčka v potravinách a s tím souvisí i můj dotaz pro @danonino_lucka - zajímá mne ta vanilková složka u toho vanilkového Danonina...píšete, že je tam přírodní aroma a aroma (v tom je nějaký rozdíl???), patří mezi to "přírodní" a "aroma" ještě slovo "identické"? Předpokládám, že pravá vanilka v tom není, nebo se pletu?

bledulka
25. únor 2014

Ahoj všem..
jsem maminka dvou kluků ( téměř 5 a 7 let) a popravdě řečeno, budu i ráda, pokud si vezmou, snědí, ochutnají podobný výrobek ako tento... ano, vím, že je hodně sladký, vím, že bílý jogurt je zdravější.. Moje děti bílý jogurt milují (snídají ho a dochucuji ho doma..-vyžadují ho. Adam mi odmítl sníst ochucený jogurt tvrdošíjně lpěl na bílém.. Tomáš zase se je schopný hádat o to,aby dostal čistou vodu a ne nic jiného k pití.. Asi se ted někdo diví o co mi jde, že? 😅
Jsem "holka", kterou už od malinka trápí kila nahoře..-už od dětství- a jen díky typické stravě (knedlo vepřo,..) Takže jsem se zařekla, že moje děti to budou mít jinak.. takže jíme dietně a celkem zdravě.. nesmažíme, minimum oleje, cukr mi dřív projde, než ho spotřebuji.. 😅 a já si libovala, jak si děti pošmáknou na ovoci a zelenině,jak jsou schopni odmítnout někomu sladkost- až mě ale jednou zarazilo to, že starší synek odmítá ochutnat babiččinu buchtu s tím, že by byl tlustej a nemocnej... a vzhledem k tomu, že se to mnohokrát opakovalo při různých příležitostech, tak jsem musela začít vysvětlovat, že ale po jedné koblize jednou za uherský rok se mu nic nestane... takže jsem si řekla, že než abych si doma vypěstovala malého kluka s poruchu příjmu potravy a nebo úzkostnýho kluka,který se bude bát sníst cokoliv nezdravého, tak dokud byl ve věku,kdy se ještě dá ledacos ovlivnit, tak jsem zvolila tu cestu, že jednou za čas koupím něco, co není úplně dle všech zásad..a ted ví, že si klidně může dát kousek čokolády,že je důležité to, že jinak jí zdravě a sportuje.. Zrovna dnes si kousek čokolády dal s tím, že během dvou lekcí plavání ji vyplave 🙂
jsem ráda, že už tak chorobně nehledí na to,aby nedal do pusy něco nezdravého- jako po výživové stránce to bylo dobře,ale co jeho dušička? kam by to mohlo dojít...a co se reklam týče- no prostě učím děti, že ne vše,co někde vidí a slyší je dobře.. že ne vše, co řekne nějaká autorita je dobře... a že musí zapojit svou hlavu a popřemýšlet o tom (a nejen u reklam ale i u jiných věcí) ....prostě už jsou dosah mého dozoru,už na ně působí škola a vrstevníci atd...doufám, že z nich neudělám neurotiky , co se bojí sníst cokoliv nezdravého,ale i dooufám, že dokážou říci ne, kdyby jim někdo nutil něco, co je fakt špatně.. tak nějak s rozumem prostě no...

berenika39
25. únor 2014

@bledulka palec hore🙂

danonino_lucka
autor
25. únor 2014

@amallie
amallie @danonino_lucka mohu se prosím zeptat jeste jednou na složení actimelu a activia?

Jinak jsem viděla v televizním poradu jste to, co jíte, zajímavou záležitost ohledně domácích jogurtu, Ing. Havlicek si pozval na rozhovor odborníka na mlekarenske výrobky z VSCHT a zabývali se spolu domácí výrobou jogurtu a z rozboru vyplynulo, ze se v domácím prostředí na zrajici jogurt nachyta neskutečné množství bakterii emoticon Ze podmínky zpracovatelů mléka jsou naprosto jiné. Samozrejme mohl byt podplacen tentokrat misto farma firem prodávajících očkovací vakcíny firmami jako je Danone, ale nevim nevim....... Mne, jakožto domácího výrobce snad všeho, co lze, to teda zaujalo. Dali na misky pod mikroskop domácí jogurt, jez byl v těch 40 či kolika stupních ve výrobníku a byl plnej sragor. Takže tak emoticon

Ahoj amallie,
složení Activie je mléko, cukr, mléčné bílkoviny, jogurtové kultury a Bifidus Actiregularis.
Jak je patrné ze složení, Activia je bez zahušťovadel, stabilizátorů a jiných přídatných látek.

Složení Actimelu je mléko, cukr, voda, ovocná složka, vitamin C, B6 a D, jogurtové kultury a Lactobacillus Casei.

Omlouvám se, že jsem na dotaz neodpověděla hned napoprvé, odpovídám i na slovenském modrém koníkovi a občas něco přehlédnu. Když tak se mě ptejte znovu, nebo založte přímo otázku.

Děkuji Lucka

holly02
25. únor 2014

@rzymani To je pravda, s tímto přepočtem to má stejný a snad i vyšší obsah cukru i Cocacola v přepočtu g na 100ml 😒

aninkas1
25. únor 2014

@danonino_lucka Ja se ptala uz skoro na zacatku diskuze. Syn (budou mu 3 roky) ma alergii na bilkovinu kravskeho mleka a mlecny cukr. Presto bych mu chtela nejake "jogurty" davat - jako vyzivovy poradce, mate nejaky tip, co diteti dat, aby se mi z toho zase nepo...? :-/ Uz jsem celkem zoufala, dost malo mi pribira, resime to na Gastroen. ... Jinak jako dite jsem podobne pidijogurty jako Danonino milovala, pribuzni nam je jako nejvetsi pochoutku vozili z "NDR" - davali jsme je s brachou do mrazaku s propichnutou spejli a pak z toho meli zmrzky 😀 A jestli mi to zpusobilo nejaky zdravotni problemy je mi celkem fuk, za tu chvilku stesti to stalo 😀 😝

mataharyy
25. únor 2014

@aninkas1 Ha, koukám měli jsme v tomto ohledu podobné zážitky, ty rozkošné malé barevné kelímky 😵 😀

aninkas1
25. únor 2014

@mataharyy Jojo, presne ty myslim 😀 Ruzovy, oranzovy a tmave cerveny 😅 Byly tak husty, ze kdyz jsem tam zabodla lzicku, tak se ani nehla 😀 Ja si snad to Danonino koupim pro sebe 😀

mataharyy
25. únor 2014

@aninkas1 Jo to je přesně ono a na stěně přitlučená šňůra bonbónů s Looney tunes, milovali jsme když se příbuzenstvo vracelo 😀 😀 Jediný problém je, že se obávám zklamání, které by nastalo, kdyby ta očekávaná chuť nepřišla 😅 😀 😀 Ach to dětství 😵