Od kdy dávat Danonino a jiné mléčné výrobky vašim nejmenším?

danonino_lucka
24. únor 2014

Danonino a jiné vhodné mléčné výroby se mohou podávat dětěm od ukončeného prvního roku. V tomto období by děti měli dostávat batolecí mléko a dvakrát denně mléčný výrobek, například na jako součást snídaně jogurtový nápoj nebo na svačinu jogurt či tvaroh a k večeři mléčnou kaši. Podávat mléčné výroky již v tomto období je důležité kvůli správnému růstu kostí, jelikož jsou zdrojem důležitého vápníku a vitamínu D, potřebného k zabudování vápníku do kostní hmoty.

helulicek
2. bře 2014

@kikimaruska tak ono že nemáte něco potvrzené neznamená, že alergický není... já u mladšího též nemám potvrzené BKM, kuřecí a hovězí maso, vejce a reaguje na ně šíleným způsobem... to jen dodatek 😉

Jinak si stále stojím za tím, že slazené jogurty - jogurty s příchutí, to samé i ostaní mléčné výrobky jakkoliv ochucené nepatří dětem... samozřejmně i nám dospělým 🙂

kocicinka
2. bře 2014

@helulicek souhlasím, jen jsem chtěla říct, že mě teda zarazilo, že se tady na paní z danone sesypaly některé jak hejno vos a že mě mrzí, že jsem součástí takového "stáda".
Nechápu jaksi stále, co je na danoninu špatné. Že je oslazený? No a co? Cukr také lidské tělo potřebuje. Za války se za něj platilo zlatem a ted je to najednou největší zlo. Proč si myslíš, že by ochucené jogurty neměly děti ( zdravé a bez alergií na mléko) jíst? Jak bys tedy vysvětlila, že spousta lidí, co jí a dává jogurty dětem, jsou zdravé. Moje děti je jedí a nic jim není, já od dětství také, můj muž též a jsme zdraví a nemáme žádné problémy. Celá naše rodina se stravuje ne zcela zdravě a všichni se dožívají vysokého věku... ve zdraví.
Vše se má jíst s mírou.
Já používám různá alternativní sladidla pro děti, ale když vezme babička Jonáše do cukrárny na dort, tak se z toho rozhodně nehroutím. Maximálně tak radostí, že má o vnuka konečně zájem.
Já nejdříve, nežli něco odsoudím, přečtu složení a hlavně to ochutnám. Pak se rozhodnu, budu- li to kupovat, či ne. Nekupuji třeba jogurty se škrobem.
A vadí mi, jak se tady danone demonizuje. Nemůže to být takový šunt, když vykupují každý den po 17. té hodině mléko z farmy u nás na chatě, kde se kravky pasou volně na louce.

baru7
2. bře 2014

@kocicinka já jsem je taky jedla a nic mi není....ale nevidím nic zdravého na tom do sebe kromě jogurtu, tedy toho, co dělá jogurt jogurtem, cpát ochucovadla, zahušťovadla a další podobné....

kocicinka
2. bře 2014

@baru7 ale ty danonino neobsahuje, ne? Tedy ty zahušťovadla.

baru7
2. bře 2014

@kocicinka ta zahušťovadla jsem myslela obecně...jak jsi sama psala o tom škrobu, to nechápu, proč se do toho cpe....a tady mi vadí glukozo-fruktózový sirup... 😖

holly02
2. bře 2014

@danonino_lucka k výčtu o cukru, je ale taky rozdíl mezi přirozeným cukrem, který se vyskytuje v potravinách a přidaným cukrem což býrá rafinovaný bílý cukr, nebo glukózofruktózový sirup a tomu podobné, tedy samostatné cukry extrahované z přirozené potraviny. Cukr se taky v těle metabolizuje nejen na glukózu, ale i na fruktózu. A k té metabolizaci spotřebuje spoustu minerálů a vitamínů. Především to je vit. B1, který pomáhá štěpit cukr a toho máme v těle hodně málo. Takže asi tak... 🙂