Od kdy dávat Danonino a jiné mléčné výrobky vašim nejmenším?

danonino_lucka
24. únor 2014

Danonino a jiné vhodné mléčné výroby se mohou podávat dětěm od ukončeného prvního roku. V tomto období by děti měli dostávat batolecí mléko a dvakrát denně mléčný výrobek, například na jako součást snídaně jogurtový nápoj nebo na svačinu jogurt či tvaroh a k večeři mléčnou kaši. Podávat mléčné výroky již v tomto období je důležité kvůli správnému růstu kostí, jelikož jsou zdrojem důležitého vápníku a vitamínu D, potřebného k zabudování vápníku do kostní hmoty.

prdecek
24. únor 2014

já začala dávat jogurty už někdy v 8měsících prcka a vše v pohodě. Momentálně dostává ráno dávku mléka a během dne jednu či dvě porce jogurtu či jiného mléčného výrobku. Nejradši má domácí pribiňák a potom choceňské jogurty. Danonino jsem viděla někde v obchodě minulý týden, ale ještě jsme ho nezkoušeli. Jaké jsou příchutě? a je to spíš jogurt nebo puding?

vkkc
24. únor 2014

Až od jednoho roku? Mně dneska řekla dětská, že mám do ovoce už teď (klukům je přesně půl roku) dávat bílej jogurt a mně to právě přišlo brzo, ten jeden rok by se mi zdál víc ok...

llluckaaa
24. únor 2014

Mě by zajímalo složení - z čeho je vyrobené, nikde na internetu to nemohu najít.

latkovkybrno
24. únor 2014

Mléčné výrobky jsou sice také zdrojem vápníku a vitaminu D, ale je ho tam tam málo, že se divím, že tím stále výrobci mléčných výrobků manipulují potencionální zákazníky, kupce.
Sladké mléčné výrobky synovi nedáváme vůbec. Také mléko jako "nápoj" dodnes (19 měsíců) neměl. O kakau už ani nemluvím.. zbytečnost. Mléčné výrobky ale občas jí. Kvalitní bílý jogurt, ideálně vyrobený doma (dělává tchán), kvalitní tvrdý sýr, ideálně s minimem soli (nemusí být kravský) a občas máslo.
Pribináčky ani jiné dobrůtky nevedeme. Jsou chutné, to nepopírám, ale k životu je nepotřebujeme, pro správný vývoj kostí určitě konzumujeme zdravější věci než přeslazené jogurty..

latkovkybrno
24. únor 2014

Zde zdroje vápníku - http://www.cpzp.cz/clanek/305-0-Zdroje-vapniku....
Rádi a hodně jíme brokolici a špenát, také kedlubny teď denně. Syn ještě mák nejí, ale my s manželem ano a hodně. Mléko není třeba. Tedy rozhodně ne denně.

handm
24. únor 2014

Já se přidávám k @llluckaaa. Složení by mě zajímalo.. já tedy dětem ani sobě (prostě rodině) od Danone nekupuju nic, protože mi vše chutná chemicky - tudíž nechutná - a když se začtu do složení některých jejich výrobků, spíš se mi dělá mdlo.. 😝

latkovkybrno
24. únor 2014

@betelgeuzz Takže další zbytečně sladký "dětský" výrobek na trhu.. Tvaroh kupujeme občas také a dáváme si do něj lžičku domácí jahodové marmelády bez cukru. Výživově mnohem hodnotnější než tento propagovaný výrobek..

betelgeuzz
24. únor 2014

@latkovkybrno hlavně, že ho prý "doporučuje Česká pediatrická společnost" 😝

latkovkybrno
24. únor 2014

@betelgeuzz prosím ? No to snad ne... Nemám dalších slov !

jimmy1
24. únor 2014

@danonino_lucka tak to složení teda nic moc....
ale oni to budou kupovat, nebojte, je to "dětské" :-/ doporučené :-/
áááách

betelgeuzz
24. únor 2014

@latkovkybrno mrkni na hlavní stranu MK, nahoře je reklama i s tím sloganem 😠

katyxq
24. únor 2014

Tento výrobek a jemu podobné nekupujeme a kupovat nehodláme - na nadměrné konzumaci mlécněho nevidím nic zdravého, spíš to s sebou nese různé zdravotní problémy. A glukózo-fruktózový sirup - no, ten má vliv na rozvoj cukrovky a navíc narušuje metabolismus tuků v játrech.
Konzumuje více různé ořechy, brokolici, brambory a hlavně ryby a taky kvašenou zeleninu (kvůli vitamínu K2 - bez něj si vśpníkem s vitamínem D uškodíte, protože K2 diriguje vstřebaný vápník do kostí, zubů a neponechává ho v měkkých tkáních a cévách). Kdybych už mléčné dávala, tak max 2-3 porce týdně, neslazené a nejlépe nehomogenizované a od krav volně pasených (ale zatím tak max. máslo, malá je na bílkovinu kravského mléka alergická - a přesto bez kravského mléka prospívá zdárně 🙂).

handm
24. únor 2014

@betelgeuzz @latkovkybrno krásný... já kupuju taky tvaroh klasický a mixuju/šlehám do toho domácí přesnídávky bez cukru nebo čerstvé/mražené ovoce 😉🙂 No, rozhodně budu pokračovat ve svém trendu - viz výše. O pediatrickém doporučení mlčím...😝

latkovkybrno
24. únor 2014

@jimmy1 Bože Jarmi, to se mi tak nelíbí... Já nejsem žádná extremistka, však to víš, jsme normální lidi, nic brutal bio eko, ale tohle je už fakt mazec. Ty máš totiž pravdu. Doporučí to pediatři (do prčic jakto ???) a hodně mamin to bude dávat dětem. Ale nejen tohle, jsou i mnohem větší "šmakulády" jak říká Vaněk, co jsou dětem podstrkovány, nabízeny, nebo maminkám.. Viz super reklamy v televizi, nejen u nás, ale i tedy v Německu.. Co na to říct.. Hold každý jsme odkázání na sebe a máme svůj mozek a následně svědomí. Neříkám, že máme jíst jen kořínky, ale rozhodně není pravda, že "To by už pak člověk nemohl jíst nic", jak lidi rádi argumentují. Jíst se dá velmi kvalitně, zdravě a ne draze. Jen to chce číst, přemýšlet.

latkovkybrno
24. únor 2014

@handm Super ! A je to i chutnější než ty přeslazené ..jak to nazvat..., viďte ?

elvira
24. únor 2014

Malý do roka dostával bílý živý jogurt - danonino a podobné šmakulády to nebyly. Teď mu podobné výrobky sem tam koupím, ale s mírou. Sem tam dostane kostíky - neberu je ale jako zdravou svačinku nebo zdroj vápníku, ale jako sladkost...

gepe
24. únor 2014

Asi jsem divna, ale Danino mi vubec nic nerika 😕 tak nemuzu ani soudit. Jinak mi uz zkusili ted v pul roce bezlepkovou mlecnou kasi - odtucnene mleko a v pohode. Az zacneme s jogurty cca kolem prvniho roku, tak s bilymi Hollandia, Chocen, Jihocesky.

latkovkybrno
24. únor 2014

@katyxq Tak tak. My dáváme mléčné výrobky spíše pro zpestření jídelníčku, nikoli pro zdroj vitaminů. Jogurt pro probiotika, kvalitní sýr kvůli tuku a totéž platí o másle. Ale je to jen pro zpestření jídelníčku jak píši. Základní pilíře stojí na úplně jiných potravinách.

danonino_lucka
autor
24. únor 2014

Ahoj @prdecek
Danonino je tvaroh obohacený vápníkem v přírodní formě a vitaminem D. Zatím se vyrábějí v příchutích vanilka a jahoda pro tvarůžek a vanilka a banán pro nápoj. Lucka

gepe
24. únor 2014

Pardon za zprzneni nazvu Danonino, bylo to nechtene jak to neznam.

danonino_lucka
autor
24. únor 2014

Ahoj @llluckaaa
složění Danonina tvarůžku vanilkového je odtučněný tvaroh 53%, smetana 24,5%, vanilková složka 15% ( voda, cukr, oligofruktózový sirup, glukózovo-fruktózový sirup, přírodní vanilkové aroma, přírodní aroma, vitamín D3 cholekalciferol), cukre a mléčné bílkoviny.

pepibubu
24. únor 2014

@danonino_lucka Teda pardon, ale tvarůžek mi evokuje něco úplně jinýho 😀

danonino_lucka
autor
24. únor 2014

Ahoj @latkovkybrno,
v mnohém máš pravdu,ale Danonino není typický mléčný výrobek, který by spadal do kategorie mléčných výrobků, o kterých ty hovoříš. Jedná se o výrobek o několikanásobně sníženým množstvím tuku, cukru a bílkovi ( bílkovin proto, že je prokážáno, že přebytek bílkovin v dětském věku vede k pozdější obezitě a časké děti jí mají podle studijí mnoho a měli by jí příjímat spíše z masa) a se zvýšeným obsahem vápníku a vitaminu D, který je dam dodán v tvarožčích pomocí syrovátky, tudíž v dobře vstrěbatelné formě a je doplněn vitamínem D ( kterého má podle studií rovněž většina českých dětí nedostatek) který zlepšuje vstřebávání vápníku do kostí. Danonino není další sladký tvaroh, je to výrobek speciálně určen pro věkovou skupinu dětí 1-3 roky, aby doplnil, co jim chybí.

danonino_lucka
autor
24. únor 2014

@pepibubu
omlouvám se, už budu používat termín tvaroh pro děti.

pepibubu
24. únor 2014

nemyslela jsem to vůbec zle, ale tvarůžky jsou pro mě sýr, který smrdí jak bolavá noha 😀

gepe
24. únor 2014

@pepibubu mozna smrdi, ale je to laskomina! 🙂

latkovkybrno
24. únor 2014

@danonino_lucka Rozumím, ale to, co píšete, že chybí se dá doplnit velmi jednoduše pomocí dvou nebo tří potravin nijak neupravovaných, není na to nutný speciálně vytvořený tvaroh složitým chemickotechnologickým potravinářským způsobem. Navíc s přídavkem cukru. To je to, o co mi jde.

llluckaaa
24. únor 2014

@betelgeuzz Tam je jen složení vanilkového tvarohu, ne ostatních výrobků ☹ Dlouho jsem se tam snažila proklikat na složení ostatního, ale není tam 😒

latkovkybrno
24. únor 2014

Je v pořádku, že mě moderátorka této diskuze, tedy Lucie, která je zřejmě zástupkyní firmy Danone pro výrobek Danonino kontaktovala interně a napsala mi toto -

"Ahoj latkovkybrno,
nevadilo by ti, probrat získávání zdrojů vápníku v interní poště? Tvůj názor mě zajímá, ale myslím si, že naše diskuze není přemětem Danonina stránek.

Psala jsi, že vhodnou stravou pomocí dvou čí tří potravim jsi schopná pokrýt potřebu vápníku u dítěte. Můžu se zeptat, jak máš staré dítě, jaké mu dáváš potraviny a v jakém množství. Jde mi o to, jestli je tam vápník ve vstrěbatelné formě, jak potraviny upravuješ či neupravuješ a vůbec mě zajímají tvoje zkušenosti.

Kdyby ti to nevadilo, ráda bych si s tebou o tom popovídala.

Lucka "

Co myslíte ? Já si myslím, že to v pořádku není.
@danonino_lucka A proto se, Lucie, prosím nezlobte, ale jestliže Vám vadí diskuze a nesouhlas s výrobkem, tak v takovéto diskuzi už opravdu nechci pokračovat. Ve skutečnosti si nemyslím, že by Vás zajímal můj názor a tak se prosím nezlobte, že nebudu ztrácet čas tím, že vám budu vypisovat podrobný jídelníček mého syna, včetně gramáže jak po mě chcete. Pokud Vám jde čistě a jen o propagaci výrobku, ok, nemá být tím pádem otevřená diskuze a už vůbec ne naše interní komunikace.