Od kdy dávat Danonino a jiné mléčné výrobky vašim nejmenším?

danonino_lucka
24. únor 2014

Danonino a jiné vhodné mléčné výroby se mohou podávat dětěm od ukončeného prvního roku. V tomto období by děti měli dostávat batolecí mléko a dvakrát denně mléčný výrobek, například na jako součást snídaně jogurtový nápoj nebo na svačinu jogurt či tvaroh a k večeři mléčnou kaši. Podávat mléčné výroky již v tomto období je důležité kvůli správnému růstu kostí, jelikož jsou zdrojem důležitého vápníku a vitamínu D, potřebného k zabudování vápníku do kostní hmoty.

aninkas1
24. únor 2014

Neuvazujete o nejakem vyrobku pro deti, ktere jsou alregicke na BKM a mlecny cukr? Napriklad vyrobky z mandloveho nebo ryzoveho mleka? (soja totiz take neni idealni a syn diky alergii ve 3 letech porad nemuze nic, kde je mleko, tvaroh nebo smetana ☹ ) 🙂 Dekuji @danonino_lucka

llluckaaa
24. únor 2014

@handm Já mám stejnou zkušenost, taky mi od Danone připadá všechno přeslazené a moc chemické 😅 V tomto produktu asi moc chemikálií nebude, ale cukrů mi tam přijde nějak moc 😒 Dětem by to tedy nejspíš chutnalo, ale sladké tvarohové dezerty jim nadále kupovat nehodlám a pojedu v bílém jogurtu, občas mléku a mozarelle.

@danonino_lucka Děkuji za informaci. Ještě by mě zajímala obvyklá maloobchodní cena.

danonino_lucka
autor
24. únor 2014

Ahoj latkovkybrno,
vzhledem k tomu, že se jedná o výživu dítěte a některé maminky nerady konkrétní věci řeší veřejně, nabídla jsem ti pomoc mimo diskusi. Ale pokud ti to nevadí, tak nemám co skrývat a můžeme to probrat veřejně.

jimmy1
24. únor 2014

@aninkas1 chi, obávám se, že takových dětí není až tak mnoho a jejich matky jsou často tím, jak musí podrobně zkoumat složení všeho a všude, "problematické", protože jak musí pořád číst složení, tak vidí, jak je všechno plné různých zbytečných srá.gor 😉
nejsme vhodná cílová skupina pro Danone a podobné firmy 😎

latkovkybrno
24. únor 2014

@danonino_lucka Nemám pocit, že bych žádala o pomoc ani nemám pocit, že by si zde některé maminky stěžovaly na veřejnost tohoto fóra. Více nemám co dodat.

eficenka
24. únor 2014

dle složení pro dítěte od 1 roku nic moc ☹ to radši klasický bílý jogurt ( hollandie nebo od místního farmáře)

granda
24. únor 2014

Danone je hnus,, není to dobré a chutná jako mýdlo,,, doma máme jen hollandie a to bílé a pak mám med a domácí marmelády a ořechy, ovoce.... jinak ještě od farmáře z okolí,,,,

latkovkybrno
24. únor 2014

@eficenka Ano. Složení nic moc. Ano, jsou horší, ale že by zrovna tento výrobek zasloužil doporučení pediatrů...?

prapodivna
24. únor 2014

@latkovkybrno to je dobré, ty máš očividně velice dobře nastudované co a jak prospívá tvému dítěti, ale podle danone potřebuješ dostat další vzdělání 😀 🙄 Já bych to neodmítala, brala bych to jako doučování z chemie 😀 😀

latkovkybrno
24. únor 2014

@prapodivna Děkuji, ale mám doučování z chemie doma každý den, manžel z ní má doktorát 😀 😉

gepe
24. únor 2014

@latkovkybrno nechapu tak nejak Tvoji reakci poslednich par prispevku. A to vcetne zverejneni interni zpravy, ktera me osobne prijde zajimava se zajivymi dotazy ze strany @danonino_lucka . Pokud mas ty znalosti sem s nimi, me to fakt taky zajima a rada se dovidam nove veci, ktere nevim 🙂 btw: muj manzel je chemik/farmaceut a taky se tady neohanim znalostmi, ktere pak urazenou formou odmitam sdelit s bla bla kolem. Nic osobniho.

Jinak mi kamenovani neprijde zrovna vhodne a nechapu ho. To uz je stejny jak u ne/ockovani, ne/kojeni atd. Jsou podle me tady na mk i maminy, ktere nemaji problem davat detem spotrebni veci z obchodu a rady se dozvi o ruznych novinkach aj. Jo a jinak, napr. ne vsechny E-cka jsou skodliva aj.

jika10
24. únor 2014

U nás od 8. měsíce máme klasický bílý jogurt typu Hollandia, Choceňský. Na dovolené si malá ujížděla na pořádném řeckém jogurtu a oblizovala se až za ušima. Pribináček v lednici máme, ale malá ho dostává max 1x do týdne jako chuťovku a nebo když jedeme na výlet, tak je to pohodlnější zabalit. Do jogurtu doma dávám domácí přesnídávky.
A s prominutím Danone mi dost připomíná zubní pastu perličku - jak vzhledově tak chuťově 😅

latkovkybrno
24. únor 2014

@gepe A co konkrétně nechápeš ? Poněvadž to zas nechápu já. Interní zpráva danonino_lucka mi přišla jako výkřik do tmy.
Kamenovaní ? Jako nesouhlas ? Aha.. Přirovnání k očkovací diskuzi a kojení ? Aha...
Jednoduše - výrobek jako takový mě nezaujal a považuji ho za zbytečný. Pokud jde o poučování necítím se kompetentní více nad rámec toho, co jsem tady naznačila. Zkrátka jak jsem psala, nač kupovat takovýto sladký tvaroh, když vápník se lépe doplní jinak, viz můj odkaz. No a pokud jde o vitamin D, je to stejný případ, existují prostě jednodušší zdroje, řekněme zdravější, že tento tvaroh.

danonino_lucka
autor
24. únor 2014

@llluckaaa Doporučená maloobchodní cena je pro čtyřbalení tvarohů po 50 gramech 24,90, 100gr je za 13,90 a drinky 39,90 Kč..

latkovkybrno
24. únor 2014

@danonino_lucka Lucie, proti Vám, jako člověku, nic osobně nemám, ostatně neznám vás, ale výrobek jako takový mě opravdu nezaujal, nepřesvědčil. Bohužel vzhledem k tomu, že toto vyjádření by někdo mohl považovat za "kamenování", radši opustím diskuzi dokud mám normální tlak 🙂

suzanna123
24. únor 2014

"... je to výrobek speciálně určen pro věkovou skupinu dětí 1-3 roky, aby doplnil, co jim chybí." - v Danone zřejmě zastávají názor, že dětem chybí cukr a je třeba ho doplnit. Tyto výrobky nekupuju a ani kupovat neplánuju. Jednak nesouhlasím s tvrzením, že je do ročního dítěte potřeba cpát mléko a mléčné výrobky 2x denně a také nevidím jediný důvod, proč dítěti dávat cokoliv doslazovaného. Je mi jasné, že v budoucnu se tomu nevyhnu, ale zastávám názor, že čím později to bude, tím lépe. Nevím, jestli nadměrné množství bílkovin v dětství později způsobuje obezitu - možné to je, ale opravdu si myslíte, že tomu předejdu, když do dítěte od roku budu cpát 2x denně slazené mléko a slazený tvaroh?

jaajaa
24. únor 2014

Nedavam, nepovazuji za nutne, aby moje dite jedlo doslazovane a ochucovane vyrobky. Davame bily jogurt, tvaroh, syr.

danonino_lucka
autor
24. únor 2014

@llluckaaa
jen ještě malý dodatek. Pokud Vašemu dítěti chutná bílý jogurt, je to ideální situace. Danonino je spíš pro děti, které odmítají kyselou chuť bílého jogurtu. Co se týče cukru, 13,5g/100g je to druhá nejnižší hladina sacharidů ze všech slazených mléčných výrobků určených pro děti. Lucka

benjik
24. únor 2014

Ještě jsem ho dětem nekoupila - upřímně:vadí mi ten pestrý obal,kterým se výrobek prezentuje a dle mého vnucuje dětem.Chápu,že je třeba mezi x jinými výrobky v regále upoutat pozornost.Jen mám zažito,že opravdu kvalitní výrobky mají obal spíše nenápadný.

danonino_lucka
autor
24. únor 2014

@jaajaa
Jak již jsem říkala, jestliže Vašemu ditěti chutnají bílý jogurt, je to ideální situace. Jen u tvarohu bych dávala pozor na množství bílkovin a tuku, a u sýrů na obsah soli. Jinak jak říkám, ideální situace.

prapodivna
24. únor 2014

Já do svých dětí radši žádné mléčné výrobky cpát nebudu. Před rokem jsem byla na skoro vegetariánské dietě-jedla jsem maso(rybu) tak 1x do měsíce, ale za to jsem jedla s dobrým úmyslem- kysané mléčné výrobky-bílé jogurty, neslazené tvarohy, zákys a pod. Když jsem toto úplně vyřadila z jídelníčku, zbavila jsem se do měsíce akné, v létě a na jaře jsem zjistila, že mě vůbec netrápí alergie, což před tím byl celkem problém a do čtvrt roku mě opustil i ekzém, který jsem měla cca 10 let a navzdory různým léčbám mi na něj nic nepomáhalo, jedině je dokázaly zmírnit kortikoidy. To, že mám prsty rozpraskané do masa, jsem prostě brala jako něco, s čím se budu muset smířit. Od té doby, co tak jím , je ekzém pryč.

Kdyby změna mého jídelníčku byla i o mase, tak bych to mohla dávat za vinu jemu, ale protože jsem ho skoro vůbec nejedla, ale jedla mléčné výrobky, tak je mi celkem jasné, že to bylo kvůli nim. Zbytek jídelníčku zůstal zachován. Dokonce mám pevnější nehty a nemám citlivé zuby. Mě už nikdo o prospěšnosti mléčných výrobků nepřesvědčí. A o tom, že jsou dobrým zdrojem vápníku už teprve ne.

suzanna123
24. únor 2014

@danonino_lucka myslím, že děti, které jsou zvyklé dostávat jídlo a pití neslazené, nemají problém sníst samotný jogurt nebo tvaroh. Spíš to vadí dětem, které si navykly na slazené jídlo a pití. To je jasné, že když budu dítě krmit slazeným tvarohem a jogurtem, tak se mi pak na ty neochucené bude šklebit a nebude to chtít

llluckaaa
24. únor 2014

@danonino_lucka No po pravdě, já se neřídím tím, jestli někdo na obal napsal "určeno pro děti" ale složením 😉 A mám bohužel zkušenost, že právě dětská strava je úplně zbytečně přeslazovaná ☹ To je důvod, proč nejsem dětem ochotná něco takového kupovat a raději si doma smíchám tvaroh s mlékem a osladím ho javorový sirupem a nebo jim dám bílý jogurt s banánem oslazený trochou medu 🙂

gepe
24. únor 2014

@suzanna123 presne to si myslim taky 🙂 nase mlada nedostane jeste dlouho keksik, ci keksikovou kasi, nebo piskoty apod. Na susenky a sladke veci bude mit na to cely zivot kdyz bude chtit, vezme si pak sama, jako batole to nepotrebuje a dlabe vse i bez toho 😉

suzanna123
24. únor 2014

@llluckaaa přesně. Malé jsem kaše vařila, protože mi přišlo přinejmenším nesmyslné jí dávat kaše obsahující cukr (což jsou snad všechny). "Sladila" jsem ovocem nebo datlovým sirupem. Kdyby tady tenhle výrobek prezentovali jako mls pro děti s tím, že je to lepší než dávat dětem bonbóny, tak neřeknu ani ň. Ale to, že to tu doporučují jako málem nezbytnou součást jídelníčku ročního dítěte, mě docela zvedlo ze židle..

monika6e
24. únor 2014

on je ještě někdo schopen v 21. století hlásat, že komerční mléčné výrobky jsou velkým zdrojem vápníku? Ale no tak - to snad ani vážně nemyslíte!!!! Přeslazenými patoky vstříc leda tak dětské obezitě, uf!

benjik
24. únor 2014

Já hlavně nevěřím tomu,co doporučuje česká ped.komora -vždyt doporučuje i Kostíky a to se jíst nedá.A cpát dětem furt věci,kde je něčeho zvýšený obsah -to je předávkuju.

benjik
24. únor 2014

@suzanna123 datlový sirup? Kde se sežene? Prodejny zdravé výživy tu v okolí nemáme

suzanna123
24. únor 2014

@benjik jo tak to asi neporadím - já to kupuju ve zdravé výživě.

ange_de_la_morte
24. únor 2014

Kdy dávat Danonino ?? Nikdy ?? U nás rozhodně. Nevidím důvod dávat přeslazené dětské dezerty jako je Danonino, Pribináček, Tvaroháček a já nevím co všechno. Kvůli pěknému obrázku na obalu to fakt kupovat nebudu. Takže já zůstávám věrná Jihočeskému jogurtu ve skle a Hollandii, popřípadě domácímu jogurtu