Od kdy dávat Danonino a jiné mléčné výrobky vašim nejmenším?

danonino_lucka
24. únor 2014

Danonino a jiné vhodné mléčné výroby se mohou podávat dětěm od ukončeného prvního roku. V tomto období by děti měli dostávat batolecí mléko a dvakrát denně mléčný výrobek, například na jako součást snídaně jogurtový nápoj nebo na svačinu jogurt či tvaroh a k večeři mléčnou kaši. Podávat mléčné výroky již v tomto období je důležité kvůli správnému růstu kostí, jelikož jsou zdrojem důležitého vápníku a vitamínu D, potřebného k zabudování vápníku do kostní hmoty.

aneta0707
26. únor 2014

vzhledem k tomu, ze rodinej pritel dela pro danone, tak toho ma babicka plnou lednici. jedla sem to a neni to spatny, nechutna to tak chemicky jako jiny jogurtiky a pod. je to ale teda i pro me dost sladky. kupuju takovy maly tvarohy pro deti v nemecku a jsou o hodne lepsi. diteti je samozdrejme jedno jestli dostane sladsi nebo ne. tedy aspon memu. nikdo to nenuti ostatni kupovat, ja bych to nekoupila prave proto ze je to tak sladky.
je pravda, ze to tady musi zaplatit reklama, ale kdyz uz daji takovyhle vyrobek na portal, kde se maminky o sve deti zajjimaji, kde si radi a kde se snazej dodrzovat zdravou stravu, tak se potom nemuzou divit, ze vetsina maminek bude kritizovat. ale holky, nemely by ste se postet do sebe, kazdej strujce stesti sveho ditete, vy to nezmennite 🙂

gepe
26. únor 2014

@rzymani fakt si myslis, ze @bledulka vedome ci nevedome sve komplexy prevadi na dite? 😕
Podle me je to blbost, dle toho co napsala, nerika ze to je fuj a podle me neni jedina, ktera malymu diteti vysvetluje, co jsou konzervanty, umele cukry, polysacharidy, atd. Tohle dle me vic zblbne dite do budoucna, nemluve o chaosu, ktery z toho musi mit v hlave. Uz vidim takove dite ve skolce, ci skole jak v jidelne pitva jidlo a resi, kolik ma tuku, bilkovin ci sacharidu, jake mnozstvi umelych latek obsahuje, zda je strava spravne vyvazena, zda ve vanilkovem mliku je odtucnene mleko, tucne ci susina a ne/prava vanilka ci jen aroma atd 😀

jancip
26. únor 2014

@bledulka Velmi zdravý přístup.

gepe
26. únor 2014

Oprava - nevysvetluje konzervanty, ...

katyxq
26. únor 2014

@gepe ale @rzymani nepsala, že to @bledulka dělá vědomě 😉

kajalka
26. únor 2014

@bledulka Nezlob se, ale přijde mi, že je něco špatně, pokud 7 letý dítě řeší, jestli nebude tlustý, popř. že co sní, to vysportuje..

lenka5731
26. únor 2014

@gepe pokud by synovi neříkala, že z nezdravého jidla bude TLUSTY, těžko by na to přišel sám..

gepe
26. únor 2014

@rzymani hazet hrach svinim? Tak to chrochta hodne lidi 🙂 neprekroutila jsem nic. my resime obsahy kupovanych potravin, na to jsi se me nikdy nezeptala, ani na muj subjektivni nazor. Subjektivne jsi si me zaskatulkovala kamsi, soudis a sama nic o me i nasem domacim internim pristupu k potravinam jako celku, natoz k pristupu a vychove ditete nevis. Protoze Tebe to ani nezajima, pouze si vyjmes co se Ti hodi a rovnou napises, ze si z toho co je tady napsano nic nevezmu. Jsi si tim fakt jista, kdyz to pises?
Nenapsala jsem, ze nekdo uci dite pitvat jidlo! napsala jsem nadsazenou formou mozny dusledek vedeni ditete k naprosto zdrave strave. 🙂
@lenka5731 asi blbe ctu, ale nezahlidla jsem, ze by psala, ze by mu to rekla ci rikavala. To by samozrejme byla uz jina vec.

leeena_4
26. únor 2014

výrobky od Danone nejím sama a svému dítě bych je nedala už vůbec. Složením je mám zařazené mezi ty horší na trhu.

bledulka
26. únor 2014

@lenka5731
myslíš že nepřišel ?😉 jedinkrát jsem mu to neřekla. ale naopak mohu říct, že dvě holčičky od něj ze školy nechtějí jist v jídelně, aby nebyly tluste. .. s tim mi taky chodi ze školy ( a s dalšími věcmi např s tim, zda ho bu mlátit az mu bude 7 let a to mu řekl spoluzak)
nepodcenujme děti a jejich schopnost na neco přijít ...

no více se vyjádřím doma z pc. na tel. se mi napíše nejlíp.

lenka5731
26. únor 2014

@bledulka pochopila jsem to tak z tvého příspěvku.. Pokud napíšeš, že se snažíš držet rodinu kaloricky zkrátka a pak hned ze syn říká, že bude tlusty, přišlo mi, že to má od tebe..

gepe
26. únor 2014

@rzymani no vidis, tim lip, diky ze jsi me opravila kroch 😉 nevztahla, beru takove veci fakt s rezervou a nekdy me i bavi 🙂 ja si lidi neskatulkuju, jsem vstricna diskusi, nenapsala jsem ze to prehani - a my tim padem taky 😀 kdepak 🙂 skoda, mohly jsme napr. probrat, zda je lepsi dat diteti jiz zpracovanou/extrudovanou pohanku jako instant kasi, nebo kompletne zpracovat pohanku jako takovou, na kasi 🙂

chris_n
26. únor 2014

@rzymani ja furt nechapu, nad cim se tu vsechny tak rozcilujete. je to nezdrave a vy to svym detem nedate, ja tr3ba taky ne.... a tak je to v p i radku. ale nebudu se tu rizcilovat, ze to neni nic pro deti. at ti, co chteji, tak to svym detem koupi. je to jen a jen jejich vec. a tady uz se resi fuurt to same dokola, co padlo na prvnich dvou stranach.

llluckaaa
26. únor 2014

Ale no tak, holky, nehádejte se 🙂 Ono dítě může pochytit postřehy odkudkoliv, něco odkouká doma (aniž byste to musely vyloženě říkat jemu), něco od jiných příbuzných, ze školky, ze školy, od kamarádů... Třeba ve školce teď dostaly děti takový úkol, kde na papíře bylo namalovaných několik obrázků potravin a oni měly vybarvit ty, po kterých se kazí zuby 🙂 Od babičky zase přišel s tvrzením, že do bílého jogurtu se musí lámat piškoty, aby byl dobrý 😠 Já čtu teda složení skoro všeho, ale rozhodně tím děti nezatěžuju 🙂 Když se zeptají, proč se něco má jíst, tak jim to vysvětlím a naopak vysvětluji, proč něco nemůžou jíst často. Nejdůležitější je jít dítěti příkladem a být pozitivním vzorem 🙂 Ono když se doma tatínek bude nalívat coca-colou a maminka bude držet drastickou redukční dietu, tak si z toho dítě moc pozitivního asi neodnese 😉

bledulka
26. únor 2014

@lenka5731 jíme zdravě ( relativne), ale nedržím je kaloricky zkrátka.
Je pravda, že vařím jinak, což vyplývá ze specifik naší rodiny ( ja nemohu mastne kvuli zlucnikovym kamenum,ktere se mi v tehotenstvi objevily a manžel má chronické onemocnění a např. nemůže ovoce, zeleninu a tmavém pečivo + mastne veci -abych nebyla chycena za slovo tak sem tam trochu dusene zeleniny muze, ale je toho minimum... a opět musíme detem vysvětlovat, proč to nejí. .. tedy už nemusíme, už to vedi a naopak vysvětlují oni ostatním když někam prijdeme...a ja zase zeleninu miluji. .. )

gepe
26. únor 2014

@llluckaaa my si jen vymenovaly nazory, neboj 😉 a @rzymani diky za pohanku! 🙂
Do jogurtu se muze dat a i chutna? tak nekdo treba i rad zkusi dat do Danonina 😉

suzanna123
26. únor 2014

@rzymani tahle "diskuze" nemá smysl - přijde mi, že tu fungují 3 skupiny. V jedné jsou ty, které napsaly, že by to dětem nikdy nedaly, pak je druhá skupina, která to jí, popř. nevidí nic špatného na tom, dávat to dětem (a navzdory dovětkům "asi mě tu ukamenujete" apod. je nikdo nekamenuje - nebo jsem si aspoň nevšimla) a třetí skupina většinou hlásí, že to sice nejí a kupuje si kvalitní jogurty, nicméně z mně nepochopitelných důvodů atakuje skupinu první. Trochu na hlavu, ne?

gepe
26. únor 2014

@rzymani 😀 treba se najde nekdo, kdo nabyde dojmu, ze kdyz ji tam prida, udela neco zdraveho pro dite 😉

danonino_lucka
autor
26. únor 2014

@orchidis
@danonino_lucka Prosím o zveřejnění celého znění toho doporučení čps.
Děkuji.
dobrý den orchidis,
zda posílám odkaz na doporučení České pediatrické společnosti.
http://danonino.cz/files/CPS_doporuceni.pdf

Jinak tento soubor je ke stažení přímo na stránkách Danonina.
http://danonino.cz/o-danoninu/receptura

Lucka

sarkaa
26. únor 2014

Já se tady musím smát. Myslím, že to až moc řešíte. Pokud svým dětem nechcete dá něco takového tak prostě nedávejte, strefujete se tu jedna do druhé a pořád si obhajujete jen svou pravdu přitom vám ji nikdo nebere. Nemusíte se chytat každého prdu. Já kdybych napsala co všechno jí můj devítiletý syn ve školní jídelně tak se tu zblázníte. Nějaký Danone mi žíly netrhá .

kikimaruska
26. únor 2014

@sarkaa a nejen ve školních jídelnách, ale když sem viděla, co nám cpali v nemocnici tenkrát pro čerstvě roční dítko, které bylo díky nedonošennosti na úrovni tak pulročního a nikomu to žíly netrhalo, jen já sem si musela vyřvat teda trochu jinak upravenou stravu, protože jinak by to už tak oslabený synek nepozřel...a ve školce co dostávají kolikrát jako svačinky, to také koukám (ale budiž, jsou to děti nad 3 roky a ne roční batolata).

kikimaruska
26. únor 2014

A jinak jak tu někdo zmiňoval jogurty v barevných kelímkách dovážené ze zahraničí, tak ty sem milovala! A i nyní si v Německu takovéto jogurty ale jiné značky kupuji, jelikož u nás nejsou k dostání (občas tedy ve večerkách, kam zboží ze SRN obchodníci dováží). Co se týče jogurtů, co mi vůbec nesedlo byl výrobek jako Dobrá cena...to bylo něco šíleného (už právě díky ceně jsem nic excht nepředpokládala, ale zkusila sem a už nekoupila). Já teda firmu Danone hanit nemám v úmyslu, mají jak dobré věci, tak i takové, které mi nechutnají a o tom to je, at si každý vybere, podle své chuti a uvážení.

sarkaa
26. únor 2014

@kikimaruska Nemocnice, to už je kapitola sama o sobě. S tou školní jídelnou jsem to myslela tak, že děti třeba v synově věku už nekoukají , že tohle a tohle je zdravé protože to řekla maminka, ale vybírají si podle sebe takže z třech nabízených jídel si vezme špagety s kečupem a ještě si koupí na doraz limonádu protože kamarád si ji koupil taky.

orchidis
26. únor 2014

@danonino_lucka A to je jako doporučení? 😀
To beru jako bezúčelné vyjídření, že to dětem do 3 let nemá vůbec přijít. A kolik vás to stálo nechci vůbec vědět 🙂

Tímto končím diskuzi, je pro mne bezpředmětná.