Od kdy dávat Danonino a jiné mléčné výrobky vašim nejmenším?

danonino_lucka
24. únor 2014

Danonino a jiné vhodné mléčné výroby se mohou podávat dětěm od ukončeného prvního roku. V tomto období by děti měli dostávat batolecí mléko a dvakrát denně mléčný výrobek, například na jako součást snídaně jogurtový nápoj nebo na svačinu jogurt či tvaroh a k večeři mléčnou kaši. Podávat mléčné výroky již v tomto období je důležité kvůli správnému růstu kostí, jelikož jsou zdrojem důležitého vápníku a vitamínu D, potřebného k zabudování vápníku do kostní hmoty.

adriene
25. únor 2014

@enysek999 Víš co to je HOAX? Tedy poplašná zpráva? Tak čti: http://hoax.cz/hoax/nebezpecny-moderni-jogurt/

zuzi.111
25. únor 2014

@prapodivna No ona ta sprava konika taky neco stoji 🙂. Uz to, jak jsou tu reklamni bannery a podobne. Mne to zase tak nevadi. Treba jsem tu onehda narazila na slevy na mall.cz a byla jsem za to rada. Zase je dobre, ze sem na propagaci nepusti uplne kazdeho, to by tady svitilo reklamama jako v cirkuse 🙂. Prijde mi, ze vybiraji takove zabehle, proflaknute znacky (batole, danone, mall) ne zadne pochybne, neoverene firmy, co by tu lakaly na smejdy nevedici maminky 🙂. A modry konik si vydela nejakou kacku a aspon nam tu prida nejakou peknou dalsi funkci nebo sluzbu 🙂.

berenika39
25. únor 2014

@enysek999 jestli jsi myslela tento hoax, který koluje, tak bych doporučila prohlédnout celý hoax web, aby tě příště nevyděsilo třeba unesené ostříhané dítě na wc v ikea. podobný nesmysl to totiž je a je škoda s tím bláznit další lidi - tak se to totiž šíří. rozum do hrsti.
p.s. je to ten druhý článek - dole. ten první je ale stejná ptákovina. na webu se dočteš i dalších.
http://www.hoax.cz/hoax/nebezpecny-moderni-jogurt/

saminomimino
25. únor 2014

@chris_n jen nechápu že ti pořád vadí když se někomu něco nelíbí,tobě tohle jídlo nevadí,fajn,tak tak proč tu usměrňuješ nás,nevidím že by to tu někdo řešil nepěkně,je tu klid a všichni vyjadřují názor,negativní i pozitivní,kldině si děti nacpávej čím chceš,já jednou nechci být vinna jejich zdravotními problémy,sama mám své a vím v čem je chyba,nehodlám je po svých rodičích opakovat

amallie
25. únor 2014

@danonino_lucka mně by tedy zajímalo složení actimelu, viz příspěvky výše. Jsou tam obsaženy složky, jak píse @enysek999? A co activia? Bila teda, bez cukru.

chris_n
25. únor 2014

@rzymani no tak tvoje matka a ty jste jiné, než je moje rodina. Tak to holt je. A je to dobře, že jsme lidé různí a nemáme všichni stejné názory, jak ovce. Jako ty nebudeš tohle cpát do sebe a svých dětí, tak já jim to třeba jednou za čas dovolím.

Stejně, vím jaká jsem byla já ve škole a co vše jsem chtěla ochutnávat, takže si nedělám iluze, že když jim to já nekoupím, že oni nepůjdou a za první kapesné si to nekoupí. Nebo nezajdou do mekáče.

Howg.

saminomimino
25. únor 2014

@berenika39 že jsou ale v dannone výtažky z kuřat je věc známá

saminomimino
25. únor 2014

@chris_n jenže ty tu pořád zmiňuješ větší děti,jistě ty si to asi koupí a jiné nezdravou pochoutyk,ale tady se bavíme o věkové skupině dětí kterým je tento výrobek dannone určen především 1-3 roky,tam je chyba,tam má rodič dbát na to co dítěti denně dává jíst,můj 5 letý syn probiňáky jí ,ale ročnímu bych se je nikdy nědala

chris_n
25. únor 2014

@saminomimino vadí mi to, že se tu v podstatě opíráte do lucky, která dělá jen svou práci. Kdybych já byla proti těmto výrobkům, tak se této diskusi zdaleka vyhnu a myslím si něco o zadních částech těla.

enysek999
25. únor 2014

@adriene no pokud by to nebyla pravda,tak jedině dobře,ale jak čtu tvůj odkaz,není to vyloučeno:

Nesmyslnou věcí je je geneticky modifikovaný škrob. Škroby se modifikují buďto fyzikálně – tj. teplem, tlakem atd., nebo chemicky. Uváděný příklad E1442, to je Hydroxypropyldiškrobový difosforečnan, patří mezi chemicky modifikované škroby, jejichž použití je v neochucených mléčných výrobcích zakázáno (vyhláška Ministerstva zdravotnictví č. 4/2008 Sb., kterou se stanoví druhy a podmínky použití přídatných látek a extrakčních rozpouštědel při výrobě potravin, §4, odst. 3., písm. f). Do výrobku by se mohly tyto látky dostat legálně pouze spolu s ochucující složkou.
Proto taky ta doktorka doporučuje ty ostatní bílé a ovoce přidat svoje

adriene
25. únor 2014

@saminomimino A kde se o tom píše, že jsou v danone výtažky z kuřat?

saminomimino
25. únor 2014

@chris_n propaguje co proapaguje,já bych to s čistým svědomím nikdy nedělala,s tím musí Lucie chtě nechtě počítat,ne všichni jí půjdou na ruku,není to nic osobního,vystupuje tu za dannone a o tom je tu řeč ne o paní Lucii

saminomimino
25. únor 2014

@adriene musí se to někde psát?To není věc ke chlubení,tohle je zdroj který tam pracuje

danonino_lucka
autor
25. únor 2014

@enysek999
Ahoj enysek999,
pomluvy, který zmiňuješ bohužel kolují po internetu již tři roky v různých podobách. Předmětný e-mail vznikl tak, že byl přeposlán zmíněným doktorkám, které jej z pracovního e-mailu přeposlaly dál a bohužel tímto krokem se tam připojil jejich profesní podpis, čím získal e-mail odbornou záštitu. E-mail s největší pravděpodobností byl napsán naší konkurenci s cílem nás poškodit. Na webových stránkách Danone: http://www.danone.cz/aktuality/tiskove-centrum.... jsou originály prohlášení obou odbornic, které se od této věci s vysvětlením distancovaly. Je už jenom na názoru každého sptřebitele, zda bude věřit bezhlavě úplně všemu co mu kdo podsune.

saminomimino
25. únor 2014

@rzymani přesně,moje máti to taky čte a nekupuje,od jiných prarodičů to občas dostanou,po přečtení jich už pár letělo do koše

adriene
25. únor 2014

@enysek999 Ale to je asi jasné, že bílý jogurt je lepší, než ty "upravované" a dochucované. A co se týče přidávání vlastního čerstvého ovoce... tak to je též úžasné.

Co se mého odkazu týče - to je popsaný HOAX = tedy kompletně smyšlená zpráva pro zblbnutí lidí. Jako bych si tu teď z prstu vycucala, že hollandia má to a to složení, že v ní jsou obsaženy zbytky krůtího vývaru a že do ní např. přidávají konzervant E1489 a bla bla a rozeslala to jako poplašnou zprávu po internetu. Ti co tomu hned uvěří a nezjistí si o co jde, tak to hned pro výstrahu šíří dál... a to je princip HOAXU.

saminomimino
25. únor 2014

@rzymani a ikdy když něco nevhodného koupí,na místě jim to buď vrátíme,oni si to snědí sami,nebo následně vyhodíme,ne vždy včas zjistíme co za lahůdku poslali,tím neříkám že děti nehřeší,ale prostě je to jednou za rok

josefka
25. únor 2014

Dalsi umelina ☹. Pritomny cukr - k cemu potrebuje dite oslazene jogurty navic Glukozovo-fruktozovym syrupem? proc tam asi je? Kvuli zlevneni vyrobku. Na nem neni Nic zdraveho, naopak mnohem vic zvysuje riziko diabetu. Proc by melo me nebo jakekoliv jine dite jist odtucneny tvaroh? Krom toho, ze je to vic zpracovana potravina, je to snad jen to jedine, co je na tvarohu zdrave. Mimochodem, proc je tam odtucneny tvaroh a pak pridana smetana? K cemu jsou do vyrobku pridane dalsi mlecne bilkoviny? V tvarohu je jich malo? Neni to tak, ze tvaroh jako takovy je drahy a mlecne bilkoviny to zahusti a zvysi objem ... Tedy zlevni? Zkratka je to dalsi tovarne zpracovany vyrobek, ktery dle meho nazoru nepatri do nasich jidelnicku. A umele pridany vit D3? V mlece od krav pasenych na trave je pritomen prirozene .... Navic vit D3 bez vit K2 je spis ke skode.
Jime pouze nezpracovane potraviny, ktere si sama smicham a opracuji. Jogurty jen bile, pokud ho chci osladit, sladim medem a ovocem. Zdroje vapniku a ostatnich vitaminu dopreju sve dceri i nam z prirozenejsich zdroju a nemusi to byt zrovna mlecne vyrobky.
@danonino_lucka toto byla uvaha, vasi odpoved nepotrebuju, jako potravinar s 10 letou praxi a vyzivar vim, ze toto neni vyrobek vhodny pro deti. Alespon to me ho nikdy nedostane 😉 ..... Ale priznavam, ze na trhu jsou vyrobky s horsim slozenim.

adriene
25. únor 2014

@saminomimino no promiň... známý známého pro mě není důvěryhodný zdroj. Což samozřejmě ještě neznamená, že kupuji danone. Jen že když něčemu chci na 100/% věřit, chci k tomu nějaké podklady 😉

enysek999
25. únor 2014

@adriene no uznávám,že by jsme asi nemohli jíst nic a nebo chodi po krámě s velkou lupou 🙂

adriene
25. únor 2014

@enysek999 Kvalita současných potravin je bohužel otřesná - a to téměř všech. Navíc ty nejkvalitnější jsou přemrštěně drahé a chápu některé maminky, že kupují potraviny levné a v akci. Příjmy řady z nich jsou mizivé 😒

danonino_lucka
autor
25. únor 2014

@rzymani
ahoj rzymani
Mezi obsah cukru se počítají veškeré sacharidy, a to i laktózy, přirozený disacharid z mléka.

kajalka
25. únor 2014

@adriene A já zas nechápu. Vyrobit si domácí jogurt z mlíka z mlíkomatu a dražší hollandie vyjde na pár kaček a je to mnohem chutnější, než tyhle srágory. Ale to by člověk musel chtít a hledat způsoby, jak ušetřit a přitom jíst kvalitně a ne jen sahat do regálu. Z mojí zkušenosti můžu říct, že co jíme "jinak", nejvíc šetříme právě na jídle. A to si spoustu věcí můžu koupit bio a od místních farmářů.

prapodivna
25. únor 2014

@zuzi.111 jojo, jako reklama na stránkách jako taková, že je tu okno a ty na něj klikneš, to beru jako součást toho všeho, spíš ta diskuze mi přijde zvláštní. Ale lepší takhle otevřená, než skrytá 🙂

saminomimino
25. únor 2014

@adriene nepíši známí známého,to je fuk,nehodlám se hádat

berenika39
25. únor 2014

@prapodivna ta diskuse je součástí reklamní kampaně, sem tam je tu Měsíc s....(firma) a je to regulerní placená inzerce, možnost propagovat to, co souvisí s mateřstvím.

shak29
25. únor 2014

@danonino_lucka proč je ve složení odtučněný tvaroh, když děti potřebují tučný tvaroh i tučný mlíko?