Adventní trhy - Drážďany, jaké jsou vaše dojmy?

alisek
6. lis 2014

Znáte, jezdíte tam? Chystám se tam letos s rodinou, tak bych ráda znala vaše dojmy z akce, nějaké tipy atd. Díky Alča

pouzarovaj
6. lis 2014

Byly jsme vloni a mně se tam moc líbilo. Byli jsme teda ještě bez prcka, letos bychom rádi znovu, ale nevím, jak s kočárkem. Jeli jsme na dopoledne - dopol. ještě dobré, ale kolem poledne a odpoledne tam již bylo hodně lidí - nevím, zda to s kočárkem půjde:(. Jinak je to tam na pokoukání, svařené víno, ovoce v čokoládě apod., fakt se mi tam líbilo🙂

teeerez
6. lis 2014

Byli jsme minuly rok a libily se nam moc 🙂 ale s kocarkem taky nevim uplne, bylo tam dost narvano a moc by se mi tam nechtelo mezi temi davy prodirat :(

alisek
autor
7. lis 2014

@pouzarovaj
@teeerez holky díky, právě zvažuji zda vzít sebou ještě v kočárku 18ti měsíčního synka, toho staršího 4r. určitě ano..

fatin
7. lis 2014

Ahoj, my byli loni i s kočárkem - byl to teda trochu masakr, ale dalo se to. Zvlášť mě nadchla přebalovací místnost u DM a takový dětský koutek. Jinak trhy byly moc pěkné - dceři se líbil hlavně vláček, ve kterém se svezla. No a výzdoba fakt nádherná. 😵

alisek
autor
21. říj 2015

Chystáte se tam někdo letos?
Mám lehce obavy jak to tam bude vypadat kvůli uprchlíkům a taky jsem zvažovala cestu vlakem s dětma ale zase mám obavy jak dlouho pojede vlak do Drážďan, když se zavádí kontroly na hranicích..

im4fun
21. říj 2015

@alisek ano jedeme tam. Tu hysterii ohledne uprchliku nechapu (v tom smyslu co pises ty, jinak samozrejme mam taky obavy, jak se tato krize vyresi). Oni fakt bezne nepobihaji po meste a nevrazdi lidi na potkani. Nehlede na to ze cesta vlakem se neprotahne (rodicu soused jezdi s vlakem do Nemecka jako strojvudce).
Takze nevyvolavej paniku 🙂 a klidne jedte.
Ani na Sicilii, ktera je pro uprchliky z Afriky, ti uprchlici nepobihaji volne po ulicich (mame tam rodinu takze tam jsme peceni vareni). Fakt to nehrot. To uz je pravdepodobnejsi, ze te srazi auto.

alisek
autor
21. říj 2015

@im4fun přečti si to ještě jednou ano. Nepíšu o žádné histerii a už vůbec nevyvolávám paniku, to vypadá jinak!!! Jjen píši neboli dotazuji se, že mám mírné obavy z uprchlíků a to hlavně na veřejních místech a jelykož zvažuji jet vlakem tak z toho vyplývá hlavní nádraží a přilehlé ulice. Chtělo by to číst pomaleji a porozumět textu! Nejsem blbá a opravdu si nepředstavuji že pobíhají po měste a vraždí lidi, to sis mohla odpustit takovej blábol!!! jen mě zajímá možná cesta vlakem a s touto situací spojené prodlevy na hanicích.
Jela jsi ted nekdy vlakem do zahr., že to tak dobře víš ???? A co kontroly aut na hranicích??? Byla jsi v Sazlburku za poslední 2-3měsících a já ano a stačilo mě to, hezký zážitek 😠 že jsem radši do města ani nejela. Záčátkem července jsme byli v Alpském městečku a už jsme je tam potkávali, naši hostitelé nás na to i varovali hned po příjezdu a skoro s obavami abychom neodjeli. tak asi tak.
A podle mého paniku nevyvolávám, to vypadá jinak!!!

im4fun
21. říj 2015

@alisek ano, do zahranici vlakem, letadlem i autem jezdim porad a problemy teda nemam. Ber to trosku s nadsazkou.

gracinka7
21. říj 2015

Byli jsme před dvěma lety a byla jsem dost zklamaná. Veškerá výzdoba byla jak na pouti. Samá umělá světýlka, umělé stromky, Santové a sobi. Takové spíš americké než evropské :( A o neuklizené sněhové břečce na chodnících ani nemluvím :(
Trhy na Staromáku jsou daleko hezčí.

eupha
21. říj 2015

@alisek my tam byli loni na 2 dny, měli jsme ubytko přímo u té hlavní zóny v Ibisu a super. Trhy se mi moc líbily. Mají tam krásné ty kolotoče. Já bych jela znovu hned.
@im4fun hysterii si taky představuji jinak 🙂

V každém případě bych se tam spíš než uprchlíků obávala Pegidy. Už loni jak jsme tam byli, tam zrovna probíhala demonstrace a skupinky demonstrantů jsme tam pak kolem 23. hodiny potkávali a neměla jsem z toho dobrý pocit.

verya
21. říj 2015

Byli jsme a bylo to super, horší s těma toaletama, to byl problém celkem no.. ale jinak za mně super, byla jsem moc spokojena, byli jsme i v krakowě a tam se mi tak nelíbilo...

alisek
autor
21. říj 2015

@im4fun beru radu na vědomí a budu to brát s nadhledem 😉 .

No asi pojedeme jen do Prahy 😎 Prý mají být vánoční trhy prvně na prážském hradě..tak se uvidí.

chris_n
21. říj 2015

Nejsou spatne, ale zazila jsem uz hezci

chris_n
21. říj 2015

@im4fun tak u nasnuprchlici chodi normalne po ulicich

im4fun
22. říj 2015

@chris_n kde u vas? Ja teda nepotkala zatim nikoho...a jak se pozna uprchlik od cizince ktery tu je roky a legalne? Nemyslim to rypave, jen me to zajima. Protoze v Praze, Vidni a na cele Sicilii nic...

chris_n
22. říj 2015

@im4fun Ulm, Německo. Dokonce jsem s nimi mluvila když jsme byly s mladou na krabbelgruppe (dětská skupina) a oni tam šli kvůli jazykovym kurzům. Další den byli ve vedlejší místnosti a řešily se tam pro ně věci, že nemají třeba rukavice a spol.... a je celkem normální, že je potkáš v hromadné dopravě, když jednou na nádraží.

Ty lidi prostě poznáš, ti, co jsou tu uz nejakou dobu, tak mluví jinak, vypadají jiinak...

im4fun
22. říj 2015

@chris_n tak jak to popisujes, tak ta situace je naprosto v klidu...

chris_n
22. říj 2015

@im4fun netvrdim, ze to neni vklidu. Ale proste ty uprchlíci tu jsou a jsou videt.