Hrají vaše děti hry na telefonu či tabletu?

bara_lego
5. říj 2016

Věděli jste, že existují i LEGO DUPLO digitální aplikace a hry? Můžete se třeba projet vláčkem a zkontrolovat DUPLO figurkám lístky. 🙂
Jaký máte názor na digitální hry pro vaše nejmenší? Hrají si vaše děti na tabletu či telefonu, nebo na to mají podle vás ještě dost času? A jaké hry vám pro ně připadají vhodné?

tulikiss
5. říj 2016

obcas si nejakou hru zahrajou, drive ty co uci barvy a tvary a ted nove u nas frci pismenka

betelgeuzz
5. říj 2016

ty hry duplo máme stáhlý a moc se holkám líbí, teda spíš líbily, už jsou větší a už hrají jiné hry. ale jsou pěkně udělané.
A proti tabletu nejsem, samozřejmě není dobré, aby na tom děti trávily všechen volný čas, ale občas nějaká hra nevadí. Nahrála jsem tam vzdělávací hry, na učení písmen, čísel apod, tak se zároveň i učí.

bimmka
5. říj 2016

Syn hraje spojovacky cisel a abecedy a jedina hra, kterou od lega jsem rozjela na 10tkach tak byla vyroba aut a to se mu moc libilo. Jen je skoda, ze ostatni jsou jen na androidy a spol a pres 10tky to nerozjedu. Ale hraje to pouze chvilku s zadnym vysedavanim.

kuliseks
5. říj 2016

My používáme zatím jen jednu aplikaci na ukazování obrázků a zvuků zvířátek. Tím, že se obrázky mění a není jedno zvíře pořád stejné, tak to malého hodně zajímá. Ale nechceme mu zatím nic takového moc dávat do ruky a i časem to mít opravdu spíš výjimečně. Snad to nějak zvládneme udržet na uzdě. Reálné kostky a jiné hračky jsou podle mě lepší, plus běhat venku, což snad u nás půjde.😊

olga_
5. říj 2016

Náš dvouleťák si hry nehraje. Tablet ani telefon, na kterém by to bylo možné, doma ani nevlastníme 😀. Sleduje ale na youtube často krátké filmy animované z postaviček a kostek lega. Nejoblíbenější jsou hasiči z roku 2015 a vláčky (

https://www.youtube.com/watch?v=TMTpVlQF8uU

(

https://www.youtube.com/watch?v=2k94g_C1CVs

Hry si vytváříme i s pomocí lega sami. U filmů si povídáme, co vidí, některé pasáže už komentuje sám (mluví krásně ve větách).

lucianapolis
5. říj 2016

Byla jsem vždy proti, ale ta malá potvůrka kolikrát v nestřeženou chvíli bafla můj telefon a něco si tam sama pustila. Zakázané ovoce chutná nejlíp. Umí to snad líp než já, což beru jako prohru 🙂 tak jsem ji pár aplikací stáhla, ale jen ty smysluplné (čísla, písmenka, puzzle). Ale to že má i duplo své, jsem nevěděla, díky za tip ;)

drzticka81
5. říj 2016

nase deti zadne hry na telefonu ani na tabletu nehraji, hrajeme si spolu normalni spolecenske hry nebo s hrackami 🙂))) nejsem toho priznivcem 🙂)))

japona
5. říj 2016

@bara_lego Ano hrají, a jsou mezi těmi oblibenymi. Ať už vláček, zmrzlina nebo doprava balíku lvovi k narozeninám🙂 Jsou vsechny moc pěkně udelane. Duplo vláček (a nekolik baliku koleji🙂) jsme pak koupili i v realu a je to jedna z nejoblíbenějších hraček pro predskolaky vůbec.

sdoop
5. říj 2016

Synovi je 17m a milujeme vaše aplikace. Já osobně podporuju výuku a práci s ICT i ve školce, kde mimo MD učím. Myslím, že je to v dnešní době přirozené a potřebné. Samozřejmě nemluvím o tom, posadit dítě k tabletu a nechat ho s ním 4 hodiny bez dozoru 🙂 Ačkoliv se věk mého syna může zdát velmi nízký, jsem fascinovaná, kam ho práce s aplikacemi posunula. Začínali jsme v 14m tím, že jsem aplikace "hrála" já, povídala mu o tom, co vidíme, a co dělám. Postupně mi začal dávat ruku na "věc/úkol" který chtěl udělat a teď už sám přejímá iniciativu a s většinou věcí si poradí. V cirkuse u poklady obslouží zázazníky, zajíčkovi pomáha uklízet balíky,... na cestě za zmrzlinou, řídí mašinku..... já jsem rozhodně pro, myslím, že je to skvělá věc pro rozvoj jemné motoriky, postřehu, orientace v prostoru,.....

loc
5. říj 2016

Náš 2 letý by hry ještě hrát nedokázal, ale mobily, tablety, notebooky a počítače ho lákají už snad od roka😀. Na mobilu si nejradši prohlíží fotky a videa, na kterých jsme my, dokonce si už umí sám listovat fotografiemi a zapínat videa 🙂. A pak miluje videa s železničními přejezdy, má moc rád vláčky. A o té aplikaci od lega jsem nevěděla, ale určitě ji vyzkoušíme. Nicméně teď, když začíná zima a budeme trávit víc času doma, znovu oprášíme všechny duplácké stavebnice, co doma máme, přece jenom přes léto jsme trávili všechen čas venku a lego odpočívalo ve skříni. Moc se těším, jaké pokroky náš malý při hře s legem udělá, loni pouze rozkládal kostky a házel je všude kolem, tak jsem zvědavá, jestli už i sám něco postaví 🙂.

pouzarovaj
5. říj 2016

My o nich nevíme, takže určitě vyzkoušíme. Starší dcera má tablet 1x denně dovolený, většinou ale kouká na pohádky na Youtube.

demetritis
5. říj 2016

3letaka bavi na tabletu skladani koleji a pak kdyz uzpesne slozi jede vlak . Dcerka 15mes tu je youtobe pisnisky a kresleni . Ted je tablet mimo provoz . Tak maji smulu

kspp1
5. říj 2016

Dcerce je 2,5 a tak jednou za týden až 14 dní si na půl hodinky zahraje. Má v tabletu asi 4 her, ve kterých pere, koupe, obléká, přebaluje apod. anebo si hraje se zvířátky. Taky jsme se tomu chtěli vyhnout, ale když musela ležet s angínou, tak jsme povolili. Lego hry mohou být pěkné, kouknu na ně 🙂

smillingangell
5. říj 2016

Ne nehrají, děti mají běhat po venku,být mezi dětmi. Hrát spolačenské hry,pexeso,hrát si s hračkami a ne tohle,ale každého věc 😉

kajjina
5. říj 2016

na hry je ještě malý, jsou mu necelá dva roky,ale nechci mu to ani ukazovat dokud bude malý...bydlíme na vesnici a nejlíp je venku....a když hry, tak si hrajeme s ním...stavíme kostky, prohlížíme knížky...myslím, že nejlépe se dítě vyvíjí pomocí hry s něčím opravdovým 🙂

terkaz
5. říj 2016

Nehraji.

kristyna8
5. říj 2016

Jednou za čas si zahrajou na tabletu, ale naštěstí radči lítaj na zahradě 🙂

germaine
5. říj 2016

Určitě ano, nejen větší, ale už i menší občas na tabletu nějakou tu hru zahrají...vybíráme takové ty dětské, neškodné.

lajla
5. říj 2016

Ano, všechny

lomanta
5. říj 2016

synovi je 3,5 a ani neví, že nějaké hry existují 😀 my s chlapem nic nehrajeme, tak to nevyžaduje, když to nevidí. On si ani nezapne tv, na pc umí jen klikat na šipku a prohlížet fotky... nemyslim si, že v jeho věku by měl hrát hry, stačí, že občas kouká v tv na pohádky. a nebojím se, že by mu to nějak překáželo, však to ve škole dožene 😀

kubicek11
5. říj 2016

Zatím malej žádné takové hry neobjevil 🙂 Uvidíme co přinese čas 🙂

brendamonique
5. říj 2016

Nejmladší člen naší rodiny má teprve 2 roky a 3 měsíce a ačkoliv ho tablet jeho staršího brášky zajímá, nesmí na něj sahat, aby ho neponičil. Občas mu na něm jeho za 2 měsíce již 14 letý bráška pustí oblíbeného Kocoura Toma, kterého může hladit, ten vrní a to se mu líbí. Starší syn už si jako zkušený puboš jede na sociálních sítích, youtube a na různých aplikacích. Sama tomu nerozumím 🙂 Buďto se učí a když nemusí, je nejraděj schovaný v koutě, když má čas a projíždí hltavě co jde. Žijeme v době ovládané internetem 🙂 Občas se spolu chlapci vyfotí a starší rád dělá koláže.

killi
5. říj 2016

Hry na tabletu, mobilu atd určitě ne. Radši at běhají po venku nebo si hrají. 🙂

merunkova
5. říj 2016

Pracuji ve školce, letos mám 4-leté děti - většina se neumí obléct, svléct, polovina špatně drží i lžíci, natož příbor, o držení tužky a utírání zadečku ani nemluvím, neumí držet v ruce nůžky, natož aby s nimi něco ustřihly a tak bych mohla pokračovat....Hodně dětí v dnešní době umí aplikace na tabletech a mobilech, ale to je bohužel nerozvíjí tak, jak by mělo a k tomu, co budou potřebovat ve škole....Rodiče jsou s dětmi doma 3 roky a myslím, že rozvíjet dítě může maminka naprosto jiným způsobem než pomocí jakékoliv techniky. Realitu dnešní doby pak bohužel vidím v práci, je to hodně smutné ... 😒

makynaeliska
5. říj 2016

Ne nehraje...Je ji 5 a dle me ma na to casu dost....Vse co potrebuje s ni hrajem my ....Taky ji vyrabime ruzny spojovacky,atd....

lajla
5. říj 2016

@merunkova ta chyba nebude asi v občasném hraní na tabletu, když projedete tuto diskuzi...ale úplně někde jinde

merunkova
5. říj 2016

@lajla Ono to s tím ale bohužel souvisí, hry jsou velice návykové a celkově rodina, která toto nepoužívá, tak se chová jinak a dítě je celkově jinak vedeno.Děti dnes znají spoustu amerických nesmyslů, písniček z youtube, aplikací, ale neumí mluvit a to ani v 5 letech, neznají dětská říkadla, písničky, neumí si hrát, neumí stavět stavebnice, hrát si námětové hry, používat rozum, protože to za ně udělá rodič či hrající hračka či aplikace....vidím to denně a mluvím s dětmi, není výjimkou, že předškolák mi odpoví na můj dotaz, co ho doma nejvíc po školce baví - že je to počítačová hra či facebook....a bohužel tomu nahrávají rodiče tím, že to děti poznají v útlém věku.

marssyy
5. říj 2016

O tom že existuje tato aplikace ani nevím. Dcera hry na tabletu ani mobilu nehraje zatím je ještě malá,svůj mobil nemá. Ale až bude větší myslím ze se tomu nevyhnu.

japona
5. říj 2016

@merunkova Podle me je nesmysl rici, že kdo nenechá dítě hrát s tabletem, tak ho bude učit básničky či stavět stavebnice. A co řeknou děti, co nejraději dělají doma, byste jako učitelka neměla brát moc vážně. Ony toho napovídají. Je bezne, že napr. řeknou, že nejoblíbenější jídlo je od mcdonalda a ze jedi jen to. No a v realu tam dítě melo jeden hamburger v zivote.. 🙂

merunkova
5. říj 2016

@japona Kdyby to dítě neznalo facebook a počítačovou hru, tak by si to v tomto věku asi těžko vymyslelo. 😉 A ze zkušenosti vím, že děti jsou mnohem pravdomluvnější , než dospělí,co si budem povídat,.Realitu vidím ve školce, mám tam 24 dětí a výsledky jsou žalostné, nemáme vůbec na čem stavět. I na tom je vidět, jak se maminky podílí na rozvoji dítěte celé 3 roky a to, co nezvládnou doma při 1- 2 dětech, máme my dohnat v počtu jedné učitelky při 24 dětech.