Jak a čím zabavujete své děti, když je venku škaredé počasí?

hracky_dekujicz
23. dub 2014

Ahoj, ráda bych znala Vaše tipy, s čím si Vaše děti hrají, pokud je venku škaredě. Máte nějaké tipy například na stolní hry?

speedygon
23. dub 2014

@hracky_dekujicz Úžasná hra, kterou si dcerka vyzkoušela u prarodičů, je Kloboučku hop! Není náročná a přitom je zábavná 🙂

hracky_dekujicz
autor
23. dub 2014

@speedygon To je vystřelování kloboučků přes tu rampu do dírek??

speedygon
23. dub 2014

@hracky_dekujicz jj, mně a ségře ji pořídili asi rodiče, doteď u nich hra je a je v naprostém pořádku. Dcerku to právě nadchlo, tak ji pořídíme 🙂

marecekavendulka
23. dub 2014

náš mladej se zabaví sám..udělá takovej binec ,že pak jsem zabavená i já 😀 a nebo si čteme.

ivulla
23. dub 2014

Motorka (odrážedlo), gumáky a pláštěnka odolávají i středně-škaredému počasí... Což? 😉

kocicinka
23. dub 2014

My jsme venku i v nepřízni počasí. Však nejsme z cukru 🙂 Horší je to, když je nemoc

hracky_dekujicz
autor
23. dub 2014

@ivulla Jasně Ivy, i my se snažíme chodit ven za každého počasí🙂, gumový obleček to vždy jistí. Ale pak jsou třeba stavy, kdy se ven nemůže - nemoci apod, a to už mi dochází inspirace. Kluci nejsou moc tvořiví (leda binec, ten umí stvořit dokonalý🙂)

ivulla
23. dub 2014

@hracky_dekujicz Však ano... 😉 To já jen tak, že některé hračky se dají využít, i když prší... 😉 Doma je nejoblíbenější, když "si můžou dělat, co chtějí" - aspoň v děcáku. Většinou překázžková dráha a všechny hračky na hromadě a slouží k něčemu úplně jinému, než pravděpodobně zamýšlel výrobce. 😀 Pak se to cca 2 hodiny uklízí. 😀 😉

granda
23. dub 2014

ven i když se nedá... když nejsou teploty tak jdeme i s rýmou a kaslem. bych se zbláznila doma cely den....ma gumáky, pogumovaný kabátek, čepice... a hura krmit kachny na potok....

kocicinka
23. dub 2014

@hracky_dekujicz U nás, když je skolí taková nemoc, že nemůžou ani na dvorek, tak je většinou ani hračky nebaví, jen leží a koukají na pohádky, nebo čtu. Ale jak psala @speedygon kloboučku hop jsme objevili nedávno na návštěvě, a nadšení veliké! Škoda, že některé hry už jsou takové pozapomenuté, přitom jsou jednoduché a dokonalé a radosti nadělají víc, než kdejaké předražené lego🙂
U nás jinak frčí stavebnice všeho druhu. Asi nejvíc seva momentálně, pak magnetické. Baví ho vystřihování a tvoření z papíru, děláme šipky a soutěžíme, čí dál doletí. Dále také pexeso, učím ho prší...

kocicinka
23. dub 2014

Teď má momentálně Jonáš neštovice, kromě těch pupínků mu nic není, tak se už přes hodinu "baví" tím, že přepisuje slova, která jsem mu předepsala na jiný papír 🙂
Ale čeká nás doma ještě minimálně 10 dní, má je teprve od včera 😒 Takže budu ráda za jakékoliv podněty zde 😀

wwera
23. dub 2014

Marek má taky neštovice..teploty už máme za sebou takže ted už jen pupínky..Matěj je nechytil takže chodí do školky a my se doma nudíme..takže modelína,pastelky,stavebnice.. 😉

hracky_dekujicz
autor
23. dub 2014

@kocicinka Nechci odbočovat od vlastního tématu 😀 , ale já loni s klukama chodila normálně ven i s neštovicema - na dvůr i na krátké procházky. Hlavně ne mezi děti.
Mladšího syna celkem baví magnetické rybičky - rybolov🙂. Já spíš řeším organizační problém, když chceme hrát stolní hru se starším, mladší nám boří a požírá figurky. 😅 😅 😅

kocicinka
23. dub 2014

@hracky_dekujicz Joo, rybyčky máme, to je jedna z nejoblíbenějších hraček🙂
Ten problém s mladším synem jak popisuješ máme taky, a to nejen při hraní deskovky, je to i při kreslení, čtení, skoro při všem. Muchlá a bere mu papír, ničí nám knížku, bourá Jonášovi vše, co si postavil, atd.. už mě to štve a značně vyčerpává, ale nevím, co s tím. My si třeba člověče, nebo pexeso, můžeme zahrát jenom, když mladší spí. Jinak to vůbec nejde. 😒

lu777
23. dub 2014

u nás vedou hry od Lucie Ernestová..... Veselé hry, Přírodovědné hry, je to super 🙂

a když je krize tak disco nebo hrajeme dámu apod... černého petra, prší

@kocicinka
jinak ale děti do 3 let, to není lehké je zabavit.... já občas napustila vanu a strčila malou do vody s něčím zajímavým na hraní... a večer jsme dva roky nečetli, nešlo to prostě, většinou jsem s nimi byla sama tou dobou a malá šíleně vyváděla, žárlila, nepomáhalo nic, až od jejích 2 let jsem prostě na tom začla trvat postupně že budu číst aspoň 5 minut třeba 😝
teď čtu a ona pořád skáče, jsou jí čerstvě 4, ale je prostě temperamentní, u ní je úspěch když vydrží jakžtakž, tzn. aspoň nemluví a nekřičí... když čtu něco složitějšího tak ji posílám vedle a staví si Lego, teď už vydýchá to, že je sama v místnosti chvíli... vydrž 😉
jinak ji hodně zabaví nějaká blbost jako pěnový míček, barevné nálepky apod.

hracky_dekujicz
autor
23. dub 2014

@lu777 Díky za tip, tyto hry vůbec neznám, vypadají zajímavě a jsou moc krásně ilustrované🙂

lu777
23. dub 2014

@hracky_dekujicz jj. jsou nádherné, já vůbec nejsem na hry... ale těmhle se nedá odolat... a není to nic mega složitého, Veselé hry jsou od 3, ty další tak od 6 let.... a pravidla jsem pochopila i já 😀
leccos se u toho dozví, včera jsme řešili rozdíl mezi evolucí a revolucí 🙂

majatob
23. dub 2014

Z her jsou u nás oblíbené hlavně logické - Bláznivá křižovatka, 3 náklaďáky, Tangramy, Noemova archa, Aquabella, Logik, Digit, Ubongo. Často hrajeme i Dostihy a sázky, Tik tak bum, Osadníky z Katanu, Kloboučku hop, Hádanky dráčka Fráčka, pexeso, černého petra, dámu. S čím se děti hodně zabaví samy, tak Hra s kladívkem, Navlékej, nečekej, Pohádkové hraní, Magnetické divadlo, Ferda slova, různá puzzle, mozaiky. Milují škrabací obrázky, mazací pracovní sešity, omalovánky, vybarvování podle čísel apod. No a pak klasika - Lego, Duplo, vláčkodráha, autíčka, zvířátka....🙂 a taky máme hromady knížek a čteme a čteme a čteme 😀

hracky_dekujicz
autor
23. dub 2014

@majatob Díky za vyčerpávající výčet her 😉 . Úplně se stydím, že některé vůbec neznám, natož abychom je doma hráli🙂. Já jsem chtěla už mockrát vybalit Dostihy a sázky, ale říkala jsem si, že v 5-ti letech je na to syn ještě malý a nevím, jestli by ho to bavilo.

majatob
23. dub 2014

@hracky_dekujicz naši 4letou dostihy baví, i když samozřejmě potřebuje velkou pomoc někoho z dospělých, 6letý hraje celkem v pohodě sám 🙂 nebo existuje i zjednodušená dětská verze, ale tu teda nemáme, tak nevím, jaká je, já ty dětské úpravy moc nemusím 😀

hracky_dekujicz
autor
24. dub 2014

@majatob To máš moc šikovné děti 🙂 . pohledám Dostihy a zkusíme si zagrát celá rodina a uvidíme🙂

zelva
24. dub 2014

My teď jedeme s naším 5ti letým klukem dokolečka Loupežníky, Šmouly (to samé jako Loupežníci, ale je to se Šmoulama) a pak Člověče nezlob se. Máme tu obrázkovou verzi, ale to normální už by taky mohl..