Kupujete i chlapečkům holčičí hračky a naopak?

hracky_dekujicz
23. dub 2014

Ahoj, ráda bych znala vaše názory na to, zda-li preferujete klasické rozdělení hraček na "holčičí" a "klučičí", nebo kupujete hračky bez ohledu na to, komu jsou určeny. U nás doma máme pro kluky na hraní kuchyňku i kočárek s panenkou a nemáme s tím absolutně žádný problém.

majatob
23. dub 2014

kupujeme většinou holčičí x klučičí, ale hrají si s tím všichni, nejmenší běžně vozívá kočárek a prostřední zase jezdí s autama nebo všichni převlíkají panenky apod. 🙂

mollyweasley
23. dub 2014

Dcera dostala k Vánocům mimojiné i pěnový meč, zatloukačku z Ikei, sadu nářadí a Duplo letadlo. Jako, v kuchyňce ráda uvaří, ale demolovat nářadím postýlku sourozence je větší prča.
Myslím, že bych neměla problém koupit případnému synovi kočárek, ale přiznám se, že bych asi brala nějaký jetý, stejně jako kuchyňku by nedostal za těžké prachy dřevěnou Ikeáckou, ale nějakou plastovou za pár set.

lv
23. dub 2014

já mám holky, ale zděděný-podarovaný mají i auta, nářadí atd..a jak se jim to líbí. Švagrová koupila synovi i golfáček, páč ho nutně potřeboval..takže cíleně nekupuju, ale když ji to baví dopřeju.

katharinka4222
23. dub 2014

Ahoj, já nejsem proti koupit holčičce auto a jiné klučičí hračky a platí to i naopak 🙂 I jako učitelka ve školce vidím, jak rádi si kluci hrají s panenkami, vozí kočárky a tak. Moje malá má zatím jen jedno koupené auto, ale dalších pár má poděděných 🙂 Rozhodně to ničemu neuškodí 😉

zuhur
23. dub 2014

já osobně toto dělení nesnáším - co mi dalo práce sehnat domácí spotřebiče v jiné než růžové barvě 😖 a to dokonce i obyčejný smetáček a lopatku jsem nacházela vyvedený většinou v růžovém či fialovém provedení. Nějak mi to hlava nebere - možná proto mají pak někteří pánové s těmito pomůckami problém 😀
Kuchyňku má syn zatím papírovou - radši pomáhá v kuchyni přímo mně. V plánu je výroba dřevěné i když bude v tuto chvíli asi jako dárek pro mladší dceru - hrát si s ní budou určitě oba. S kočárkem zatím řádí syn ve školce a u sestřenice a plíny obléká plyšákům, ale pokud by měl opravdu zájem, panenku i kočár by určitě dostal.
Mimochodem - zatím deseti měsíční dcera si nejradši hraje s angličáky 🙂

hracky_dekujicz
autor
23. dub 2014

@katharinka4222 Já si to taky myslím. Klucí závodí s kočárkem kolem krbu a vaří mi večeři v kuchyňce. Je ale pravda, že některé návštěvy na nás koukají celkem zvláštně, že mezi hasičkýma autama a legem (máme i krásný holčičí lego 😎 stojí zaparkovaný i růžový kočárek 🙂

edeltraut
23. dub 2014

Já jsem byla typická holka s panenkami. Moje ségra si hrála jedině s autíčky... Můj syn rád vařil a "nakupoval" a dodnes ho baví pomáhat s domácími pracemi. Starší dcera neměla žádnou oblíbenou hračku, snad jen venku na písku a knížky a mladší dcerka miluje traktory 😀. Takže dělení na klučičí a holčičí hračky mi přijde absurdní 🙂

ined77
23. dub 2014

U nás to nerozdělujeme. Synkovi, tenkrát co by cca dvouletému jsem pořídila kočárek pro panenku - golfák, moc ho chtěl, tak co by ne 😉. Ale našlo se tenkrát dost lidí, co kroutilo nesouhlasně hlavou 😝 . Dcerka, ta už přišla mezi auta, i když v poslední době vezme občas na milost i panenky, přesto stále dává převážně přednost hračkám brášky 🙂.

katkagabinka
23. dub 2014

Syn vozil sestry kočárek a jednou dostal od ježíška i panenku. Nic to na něm nezanechalo, normálně randí, a ještě mu to spíš pomohlo ve vztahu k té nejmenší. Není pro něho problém vzít si růžovou kabelku a hrát si s ní na obchod🙂 😀 Nebo jí pomoct složit a rozložit kočárek. A Gábi je sice holčička s kočárkem a panenkou, ale zároven miluje autobusy, bagry, letadla, mašiny a podobné " klučičí hračky" , má i povlečení s Bořkem stavitelem a obrovský autobus kloubák 😀 . Takže nějaké rozdělování se mi nelíbí, děti si sami určí cestu fantazií. 🙂

kri
23. dub 2014

Také nerozdělujeme, tedy sice třeba Štofík dostavá spíš autíčka a Viki zase kočárek a panenku, ale pak si hrajou společně. Takže oba závodí s kočárky nebo s auty. Viki v kočárku převážně vozí autíčka. 😉 Jinak si oba hrají s kuchyňkou i s nářadím. 🙂

raada
23. dub 2014

K velmi oblíbeným hračkám syna patří kromě hromady aut, stavebnic, vláčků i růžová kuchyňka a růžový golfáč. Návštěvy se někdy podivovaly, teď už máme doma i malou princeznu,takže už nikdo nekomentuje, ale neřešila jsem to. Zakázané ovoce nejlíp chutná a růžová je pro všechny děti, i kluky, výrazná, veselá, lákavá barva🙂

marecekavendulka
24. dub 2014

@hracky_dekujicz náš kluk má ruřovej nákupní vozík smart.. 🙂

nasekuratko
24. dub 2014

Já mám dva kluky a máme doma kuchyňku s veškerým vybavením i kočárek s panenkou a jsou to nejoblíbenější hračky 😀

gepe
24. dub 2014

Nerozlisujeme, 8mesicni holcici hracky nezajimaji. Zrovna vcera jsem ji koupila latkovou panenku dalsi na zkousku a jeste u pokladny letela 6x z korby obloukem. 😀 uvidime az bude starsi, avsak radsi nez panenku ma uz ted dreveny auto. 🙂

evulka25
24. dub 2014

Nerozděluji, ale syn teda neprahne po holčičích hračkách (se slovy, mami to je pro holky)

lu777
24. dub 2014

syn měl panenku a hodně si s ní hrál a v hernách ho nejvíc zajímaly kuchyňky...
dcera by zas nejradši byla pirátka 😉 takže to nějak neřeším....
až teď od 6 let pozoruju, že syn se víc vyhranil, ale stejně si chce občas zkusit lesk na rty nebo šaty, tak ho nechám... a ono ho to zas přejde...

nevím jestli je úplně dobré děti strkat do těch škatulek, přece jen je pak sympatické, když chlap umí uvařit nebo ženská umí něco drobného opravit 😉 a neznamená to, že ten chlap je měkota a ženská nemá to ženské kouzlo!

a jezdit s autem je zábava, však ať trénuje, jednou bude holka taky řídit to skutečné 🙂

ange_de_la_morte
24. dub 2014

Nereším pro koho je hračka určená, podstatné pro mně je že se to malému líbí - aktuálně malého baví mi pomáhat v kuchyni, takže chci koupit kuchyňku a je mi jedno že je to ,,holčičí hračka,, ( teda nekoupím asi přímo růžovo-fialovou ale to je jedno). Jinak ho baví i auta a traktory tak je má taky. Když bude hodně toužit po kočárku, klidně mu ho koupím , stejně jako jsem mu koupila malou sadu na uklízení ( smetáček, lopatka, kyblík, mop) - chce mi pomáhat a já mu to zakazovat nebudu 🙂 je přežitek že uzklízet a vařit by měly jen holčičky - pak rostou chlapi, kterým je zatěžko vzít do ruky vysavač když se jim od mala vštěpuje že je to ženská práce

blannie
24. dub 2014

Razím heslo: ať si děti hrají, s čím chtějí, nač děti omezovat stereotypy. Takže u nás frčí autíčka, traktůrky a vláčky a všichni jsme spokojení. Ale zejména starší generaci se to asi moc nelíbí. Jeli jsme nedávno autobusem a Sof si jezdila autíčkem po madle kočárku, přišla k nám nějaká babička a řekla, proč si Sof hraje s autíčkem, vždyť je to přece holčička... Sof z toho samozřejmě byla vykulená a autíčko mi podala s tím, že ho nechce 😒

zamilovanadonej
24. dub 2014

@hracky_dekujicz Já bych se chtěla vyjádřit k tomu, že na Váš e-shop se lze podívat pouze, pokud vstoupím přes fb, či zadám email. Takováhle praktika se teď velice rozmáhá, a podle mě je to pěkná sprosťárna. Chtěla jsem se podívat, ale raději ne. Zase by mi chodilo mlion nabídek a spamů, o které nestojím. 😝 😝 😝

krabice1983
24. dub 2014

My máme dva kluky, a hrajou si s čím koliv.
Ne teda, že bych jim kupovala vyloženě holčičí hračky(panenky) , ale po neteři tu mají dovezenou kuchyňku, kterou milujou, a přitahli už i ty panenky 😀 😎

Oni si děti samy vyberou s čím si budou hrát, já bych to nehrotila, ale asi by mi přišlo divný jim kupovat barbínu

elvira
24. dub 2014

Nemám ráda rozdělení čehokoliv na "klučičí" a "holčičí" - to mi zavání podsouváním dětem, že kočár vozí jen máma - žena, vaří, peče, žehlí, přebaluje....zatímco chlap se vozí autem, spravuje ho, seká trávu, telefonuje a má nářadí.
Já osobně nemám problém koupit synovi hračku, která je v oddělení "pro holky" - ale jak sleduju okolí, i to nejbližší, tak se jisté problémy vyskytují. 😀 Nechápu proč.
A zrovna tak třeba švagr nedopustil, aby jeho syn nosil červené oblečení - prý bude jak holky - to je úplně absurdní...

hracky_dekujicz
autor
24. dub 2014

@zamilovanadonej Poslala jsem IP

rory_g
24. dub 2014

Tak u nás je na kupování holčičích hraček a věcí expert tchyně. Malému je rok, myslím, že až bude starší a bude mít třeba období, kdy bude chtít kuchyňku nebo panenku, tak mu ji koupím, proč ne... 🙂

kate02
24. dub 2014

Také tohle dělení nemám ráda. Sama jsem si jako malá hrála se vším. Nevím, proč by holčička nemohla mít auta nebo kluk kuchyňku...

hracky_dekujicz
autor
24. dub 2014

Vidím, že tu panuje shoda🙂. A jaký názor na to mají vaše druhé polovičky??? Těm pořizování růžových hraček chlapečkům taky nevadí? Můj manžel se vždycky jen pousměje, ale neříká nic. Bude rád, že se s ním časem kluci o domácí práce podělí 😀 😀 😀

ebsian
24. dub 2014

Naše malá miluje autíčka 😵

germaine
24. dub 2014

U nás s holčičíma hračkama problém fakt nemáme 😀
Akorát manžel s ním odmítá jezdit s kočárem...ne, že by se styděl, ale jelikož s ním pak většinoíu musí jet on, když to mládě omrzí 😀

smardik
24. dub 2014

Je mi to jedno, hlavně že si kluci vyhrají a baví je to-měli kuchynku a dost si vyhráli, kočárek-jen golfky ale měli, po mě měli panenku a museli jsme pořídit druhou protože o ní byl boj a chtěli oba, nemám s tím problém

ladybugie
24. dub 2014

mám holčičku a dvojčata kluky. Hrají si všichni se vším a je to úplně jedno. Vždyť jsou to malé děti, proč by kluk nemohl jet po vsi s kočárkem?? Pak se zlobíme na drahé polovičky, že neumějí potomka vzít v kočárku na procházku. Tak ať trénují od malinka, to se neztratí 😉

hracky_dekujicz
autor
24. dub 2014

@germaine Jéé, máte hezky vystylovanou panenku, jaký má krásný botičky🙂. To tatínek by s kočárkem taky asi nešel, to berou motorky. A kluchyňku máme stejnou, ale zeleno oranžovou 😎