Kupujete pro své děti na Velikonoce jako koledu cukrovinky nebo i hračky?

hracky_dekujicz
21. dub 2014

Ahoj maminky, doma právě řešíme aktuální téma - Velikonoce. Moje děti vždycky z koledování přijdou s taškami naplněnými čokoládou ( k mé veké nelibosti☹), a proto mě napadlo, že já jim budu za vymrskání dávat malé knížky a hračky. Jak to máte vy?

petrajurinova
21. dub 2014

Za koledu se u nas dava klasicky obarvene varene vajicko, nebo cokoladova figurka. A od velikonocniho zajicka nase deti dostavaji malou hracku - letos jim zajicek dal male spionske diktafonky /na cca 10 sekund zaznamu/. Fakt je, ze ta hracka je vzdycky zajima vic nez sladkosti.

betelgeuzz
21. dub 2014

@hracky_dekujicz vzhledem k tomu, že mám holky a ty si nic nepřinesou, tak jsem jim malou sladkost koupila.

hracky_dekujicz
autor
21. dub 2014

U nás dnes opět tradičně, plný košík čokolády. Ale ať žijí Kindervajíčka, vždycky se dohodneme, kdo sní čokoládu a komu zůstane hračka🙂)

speedygon
21. dub 2014

Dcerka letos dostala čokoládového zajíce(ale je pravda, že ona ještě neví, co jsou Velikonoce), no a Tomík je ještě maličký. Ale příští rok asi také zkusím spíš nějakou zdravější variantu, která navíc déle vydrží 🙂

ivular
21. dub 2014

@hracky_dekujicz Co vím, tak výživoví odborníci před sezónními (Vánoce, Velikonoce) čokoládovými figurkami přímo varují. Prý jsou zpravidla vyráběny z nekvalitních surovin s vysokým obsahem transmastných kyselin a cukrů. Pro děti proto vhodné určitě nejsou. Výbornou alternativou jsou prý různé druhy oříšků, jelikož obsahují spoustu minerálů a vitamínů, které dětem často chybí.

hracky_dekujicz
autor
21. dub 2014

@ivular No právě, u nás doma čokoládu vůbec nejíme (jen já na nervy občas večer🙂), proto se vždycky děsím Velikonoc. Ale starší syn je celkem rozumný, tomu opravdu stačí hračka z vajíčka a s maminkou se o čokoládu rád rozdělí. Nejhoeší jsou ty levné velké nekvalitní čokofigurky 😝

hracky_dekujicz
autor
21. dub 2014

@petrajurinova Prosímtě co jsou to špionské diktafonky? To jsem nikdy neslyšela🙂

marecek4
21. dub 2014

dřív jsem kupila něco od toho i toho všem,pak holky vyrostly a Honza na koledu přestal chodit,takže se doma našlo jen to co jsem mu koupila já-takže něco málo jo,a teď kluci dostanou pár laskomin ale nepřeháníme to,radši vypadneme ven,vloni to byla macocha s hradem Veveří,letos to měla být zoo-jen bohužel nevím rpoč,tak jsme nenastartovali,takže zábava doma a Honza šel ven se svojí holkou 🙂,ale co dodržuju každý rok,tak musí mít něco nového na sebe,aby je nepokakal beránek 🙂

prdecek
21. dub 2014

nás malej si letos vykoledoval taky samý dobroty, ale s kým šlo, tak jsem se dopředu domluvila, ať koupí Brumíka nebo něco podobného, pač čokoládu mu nedáváme ještě. Dostal i perníkovou chaloupku dokonce, ale těch "čoko" figurek tam je taky spousta, ale já se ráda obětuju 🙂 je ještě maličkej tak z toho nemá tolik rozum, ale příští rok plánuju spíše nějákou malou hračku.

uztotakbude
21. dub 2014

Děcka všude okolo dostávají to co jsme dostávali my. Takže normálně čokolády, obarvená vajíčka, lízátka, žvýkačky apod. Řešit, jestli mi děcko sní jednou za rok trošku čokolády mi připadá dost zvláštní.

laurital
21. dub 2014

@uztotakbude Souhlasim.Pokud dite netrpi nejakou potravinovou alergii, ma dostatek pohybu a cely rok ji rozumne, tak mu parkrat za rok neco podobneho neuskodi.Dulezite je to, cim deti krmime cely rok 😉 ..

miselinka2
21. dub 2014

u nás malej dostal od každé babičky něco od jedné klasické vajíčko od někoho lentilky atd a on nás dostal malou drobnou hračku.. a bohužel od někoho chytnul ještě nemoc :(

pepibubu
21. dub 2014

U nás taky plno čokolád za koledu, i od nás dostali čokolády (od beránka), ale taky ananas, trs banánů, jahod, cd s pohádkama a hru Černého Petra. Děti prostě sladkosti milujou, a nemá cenu jim to zakazovat, spíš to korigovat - neobědval jsi? OK, ale nebude nic sladkýho....

rencadilko
21. dub 2014

U nás dostal Adámek tři knížečky a malej Kubíček dostal hračku. Také dostal ten starší košíček s ovocem a čokoládky. Ale příští rok s tatínkem pěkně pomašírujou na koledu.

pepibubu
21. dub 2014

Ta první je "beránek" od nás - každý košíček dobrot, a spousta ovoce. Ta spodní je výslužka z hodovačky 🙂 A Martin má v puse už jedno lízátko

pepibubu
21. dub 2014

A k těm nekvalitním: Většinou se to jmenuje "čokoládová pochoutka," nesmí se to jmenovat čokoláda....

marecekavendulka
21. dub 2014

@hracky_dekujicz no já osobně si myslím,že se to pro jednou nezblázní 😎 důležité je,jak se k celé věci staví rodiče..pokud dovolí dítěti sníst všechnu čokoládu naráz,pak je to asi špatně..náš kluk dostal za koledu plno čokolády a ani si na to nevzpomene..snědl si čokoládové vajíčko a zbytek leží ve špajzu..prý nechce

hojda
21. dub 2014

U nás letos spíše materiální nadílka, než cukrovínky, to za nás nadělilo příbuzenstvo (trošku danajský dar).

scvrcek
21. dub 2014

@pepibubu jé, další, co kupuje nové ponožky, aby vás beránek nepokakal? 😀 i u nás 😀

hracky_dekujicz
autor
21. dub 2014

@pepibubu Jéé, to je krásný. TY košíčky jsou super. Já jsem klukům nabalila igelitky, zjistila jsem, že žádný košíček doma nemáme 🙂

hracky_dekujicz
autor
21. dub 2014

@scvrcek To je nějaká ponožková tradice? 🙂

scvrcek
21. dub 2014

@hracky_dekujicz no u nás je tradice, že člověk musí mít něco nového, aby ho nepokakal beránek - netuším smysl ani původ....a ty ponožky jsou u nás nějak nejjednodušší, kupovala nám je i moje máma, a teď jsem to přesunula do mojí malé rodinky 😀 a těším ěm, že nejsem sama, která to takhle "ošulí" ponožkama 😀

lenkalenulka
21. dub 2014

No ja nevim kdysi se davalo za vyslehani po zadku vajicko, neni to prece mikulas nebo vanoce... ale kazdeho vec no, myslim ze deti maji sladkeho dost prave na mikulas, vanoce, den deti , svatek, narozky... mam tri a pul letou dceru ale nic ji teda nekupuju, od babicky dostava nejake vajicka a zajicka z cokolady ale doma uz nic, vetsinou mam neco upeceno, pernicky nebo zakusek... nejak nechapu kose sladkosti k velikonocum...

pisisvori
21. dub 2014

Mám dceru a druhá bude taky asi🙂, takže nekupuju ani sladkosti ani hračky a docela mi vadí, že babičky to na Velikonoce posílájí i dceři (u tchýně se chodí jen od čtvrtka do soboty s řechtačkama= i holky a na pomlázku se v pondělí vůbec nechodí). Synovcům kupuju sladkosti, dávám malovaná vajíčka nebo kraslice a saršímu dobroty jako Křemenšík🙂. Kupovat hračky mi vadí i na Mikuláše...radši koupím ovoce a oříšky a když tam něaké omalovánky, doplňovačky nebo třeba botu (mikuláše )naplněnou bonbony,ale ne moc samostatné hračky. Nemyslím si, že když 2x za rok dostanou větší množství saldkostí je to nějaký velký problém (dcera dobře jí a jí i hodně ovoce a zeleniny, takže jí nijak extrémně v dalších dobrotách neomezuju)...snažila bych se jen omezit množství (moje mamka by jim toho koupila vžy 3 tašky a to už mi přijde moc). Jo a musím dodat, že všem se snažím kupovat čokolády hoodně kvalitní ...(Lindt, Belgické pralinky z výrobny....) a většina rodiny má ráda hořkou čooládu.

petrajurinova
21. dub 2014

@hracky_dekujicz špionské diktafonky jsou hračka, kterou jsem objevila po vánocích ve výprodeji v tescu za pár korun - tvarově to připomíná MP3 přehrávač, funguje to na malou baterku a má to 2 tlačítka - jedním se nahrává (cca 10 sekund z hovoru do vzdálenosti 2 m) a druhým se to nahrané přehrává. Blbůstka z které mají naši trpajzlíci obrovskou radost. 😀

kaja23
21. dub 2014

U nás to máme tak,že se ráno děti dívají za dveře,zda jim tam něco nechal zajíček,každý tam má zabalený dáreček-hračku,knížku.Syn nikam nechodí,ale od babiček určitě zítra dostanou obě děti balíček, ale hlavně ovoce.

llucisek
21. dub 2014

Tak u nás se dnes sešlo samozřejmě spousta sladkostí všeho druhu, krom čokolád a spol. také nazdobené perníčky a různé domácí sušenky. Napočítala jsem skoro 70 vajec (obdarovali jsme široké příbuzenstvo) a i tak teď budu vajíčka cpát snad do všeho.. 😀 ale krom toho kluci dostali i písničkové CD a košíček plný malých plastových zvířátek (ty teď u nás taky frčí) 😉

mafeska
21. dub 2014

Pro dcerku ještě nekupuji nic, nemá z toho rozum. Pro neteř a synovce mám přichystané sladké balíčky a vždy si vezmou i vařená barvená vejce. Příští rok dcerce něco sladkého koupím, jednou za čas se to opravdu nezblázní. Dnes poprvé a výjimečně snědla malou kostičku čokolády (dostala sladký balíček od mojí ségry, nějak jsem pozapomněla říct at nic nekupuje) ale cpát ji tím denně rozhodně nehodlám 🙂

zelva
22. dub 2014

Koupím toho jen malinko a k tomu třeba malinkou hračku - autíčko apod. Letos jsem jim udělala takové košíčky z kelímků od 500g jogurtu, tak tam se vejdou jen takové drobné sladkosti. Když totiž manžel s kluky objede příbuzenstvo, tak přivezou rance sladkostí 🙄 Včera přinesli obrovský koš sladkostí a 31 vajec natvrdo 😅