Poradna: Rozvoj řeči u dítěte. Čekám na vaše dotazy!

medkovapavla
12. říj 2017

Milé maminky,

dnes od 9 do 11 hod jsem připravena Vám odpovídat na Vaše dotazy týkající se rozvoje řečí u Vašich děťátek.

Pavla Medková

medkovapavla
autor
12. říj 2017

@liduskabalanova

Dobrý den,
logoped ohledně R
pokud dítě v 5 - 5,5 letech neumí C, S, Z, R
JInak nevadí, že plete slovosled, opravte ji a chvalte za houževnatost a snahu. Zdravím a drřím palce Pavla

lucinka58
13. říj 2017

Dobrý den, syn má 2 roky a 3 měsíce a nemluví. Ani máma, táta nic.... Čtu mu, povídám mu, popisuju věci který ukazuje, ale on nechce opakovat. Všemu ale rozumí, co mu řeknu to udělá, je hrozně šikovný motoricky, ale mluvit se mu asi nechce. Jak ho podpořit aby se rozmluvil? A nemám navštívit logopeda nebo ho nechat vyšetřit? Můj pediatr říká, že do 3 let má čas, ale ostatní děti v jeho věku prostě už mluví a já jsem z toho docela nervozní. Děkuji za odpověď.

martiina_k
15. říj 2017

Musím se tady smát (i když hořce), že si tady někdo z Fisher Price otevře "onlin-poradnu".... jaké máte vzdělání, že tu takto radíte? Maminky se z obavy o zdravý vývoj svého dítěte zeptají a vy odpovídáte... Nechci se hádat, ale máte vystudovanou alespoň speciální pedagogiku?

terezapetrova
15. říj 2017

@martiina_k to mi vůbec nedoslo to co Vam 🙂 a je fakt, ze když clovek cte ty odpovedi moc "profesionality" tam nevidim spis to vypada proste na reklamu zminene znacky ale o to tem mamimkam, které se ptaji mozna uplne nejde