Alergie na bílkovinu kravského mléka, jak to řešit?

gabriella84
19. led 2014

Jak to řešit u 4 měsíčního dítěte a může s toho vyrůst?

nae
19. led 2014

Pokiaľ je dieťa kojené, tak eliminuj kravské (resp.živočíšne) mlieko zo svojej stravy (žiadne mlieko, tvaroh, syry, syrovátku, mliečnu čokoládu, maslo, cukrovinky obsahujúce laktózu či mlieko, i sušené apod.). Pokiaľ je na UM, dávaj mu mliečko Neocate (je na predpis). Výborné informácie k tomuto tvojmu problému nájdeš vo fotoblogu @katyqx.
p.s.vačšina detičiek z toho naozaj vyrastie, kým dosiahnu 3 roky.

dzejnyy
19. led 2014

@nae @gabriella84 správně je nick @katyxq

mleka_hami_andrea
20. led 2014

@gabriella84 Dobrý den, obvyklým postupem u nekojených miminek je vyzkoušet speciální mléko, které má štěpenou bílkovinu (např. Nutrilon Allergy Care). To se podává po dobu minimálně 10 - 14 dnů a pozoruje se, jak se vyvíjí stav. Obvykle dojde ke zlepšení a mléko se používá i dále. Alergie na kravskou bílkovinu bývá často jen dočasná a tak při přísném dodržování diety je časté, že se děťátko alergie zbaví na konci batolecího období nebo v předškolním věku.

nae
20. led 2014

@dzejnyy
@katyxq ospravedlňujem sa za ten nick, písala som v rýchlosti.Dakujem moc za opravu.

gabriella84
autor
20. led 2014

@mleka_hami_andrea mlíčko nutrilon alergy care používáme od 8.1 a vidím zlepšení čekáme také na krevní testy které nám dělali toho 8.1. Dřív nám mlíčko nenapíšou takže si ho musím kupovat ☹
@nae na nick kouknu i na odkazy co poslala
@katyxq moc děkuji. Sice mám děti alergiky ale na mlíko není žádne z nich až ten poslední ☹ Opravdu si vybírá za všechny najednou.

petas12
12. čer 2015

Ahoj holky, mám 8 týdenní dceru s podezřením na alergii na kravskou bílkovinu, chtěla jsem se zeptat, mohou uškodit konkrétně tyto laktobacily? Biopron Junior.....malé jsem je nasadila a příjde mi, že se od té doby zhoršily bolesti břicha, plače celý den, teď to bude 4. den, co jenom tlačí,kroutí se a plače, v noci už je to ok a začíná to zase o půl paté ráno nanovo. Stolici má jen po rource a hodně vodnatou, zapáchá kysele, a je taková tmavě žlutá + s takovou hnědou, takovej mix a občas hlen. Máte prosím s tím někdo zkušenost?Děkuji