Co si představíte pod značkou Hami?

mleka_hami_andrea
13. led 2014

Když se řekne "Hami", co se Vám ve spojení s touto značkou vybaví?

lucie777
18. led 2014

@mleka_hami_andrea Do kdy je podle Vas vhodne, aby deti pily umele mleko a od kdy uz naopak um neni pro deti dobre?

Já tedy s Hami nemam zadny problem, ctu slozeni, pokud mi neco nevyhovuje,koupim neco jineho, je to jednoduche! 😉

sarkar
18. led 2014

@mleka_hami_andrea Kaše, skleničky...co nekupuji.

mimiveru
18. led 2014

Nedá mi to nereagovat... nezastávám se skleniček, i když je kupuji. Ale vy všechny, které tu vaříte (pokud tedy nemáte schovanou zeleninu z vlastní zahrádky), víte, jaká zelenina se teď prodává v obchodech? Všechno je to šíleně hnojené, aby rychle vyrostla, občas ani nedozrálé a nejde to poznat. Pěstované v přehnojené a uhličité hlíně.... Hnus, co se teď všude prodává.. Vaříte vše v kojenecké vodě a máte na to vyhrazené hrnce? Kupujete bio zeleninu? Ani bio není záruka kvality a já bych to nikdy nekoupila. Všude jsou skryté plísně. Takže ani skleničky, ale ani domácí vaření není záruka 100% zdravého stravování... 😖

mafeska
18. led 2014

@mimiveru bohužel. Vždycky jsem říkala že je dobře že kupované nechce, udělám domácí a aspoň vím co do toho dám, i když to zas tak pravda není. Každý rok si pěstuju cherry rajčátka v truhlíku na terase a ta chuť je s rajčetem z obchodu nesrovnatelná. Jsem odkázaná na zeleninu a ovoce ze supermarketů, bio nekupuju, něco jíst musíme a malá na nutrilonu být věčně nemůže.

petkab82
18. led 2014

@mimiveru Souhlasím s tebou. Bohužel nemám každodenní možnost zajet někam pro kvalitní čerstvou zeleninu, takže skleničky mi vyhovují. Čtu na nich složení a snažím se vybrat si. Bohužel moje dítko je pěkný gurmán a jen tak něco nesní☹ Pořád by se jen kojila a kojila☹ a to už jí brzy bude 14měsíců. Skleničky HAMI jí chutnají asi nejvíc. Snažím se jí do nich přimíchat další zeleninu nebo těstoviny, aby toho bylo víc. Snad se v tom stravování brzy zlepší a bude skleniček konec, ale do té doby- díky za ně.
nemohu s některý mi souhlasit, že nemají žádnou chuť. Stačí je trochu přisolit a dají se docela normálně sníst dospělou osobou - snědla jsem jich nespočet, které Lenča nedojedla a taková hrůza jak to tady popisujete to nebyla. Jsou i horší než HAMI🙂

kocicinka
18. led 2014

@mimiveru a kde máš jistotu, že se ty skleničky nevyrábí z též zeleniny, která se běžně prodává( tedy hnojená)?
Já nemám iluzi o tom, co kupuji, ale aspoň je to čerstvé.

kocicinka
18. led 2014

Navíc Hami je ze všech skleniček, které jsou u nás na trhu, ta nejméně kvalitní.
Já jsem měla dobrou zkušenost z Alnaturou z DM.

atinkaa
18. led 2014

kocky ano....pani z hami tu uz nepise a najlepsie sa je natahovat medzi sebou....konova klasika.. 🙄

chapem, ze to tu niektore chcete ozivit a pretocit na diskusiu...sama som si myslela ze sa mi to kus podari
na druhu stranu - aj ked som netahala medove motuzy popod fuz o tom ako to hami bastime 😉 tak som polozila otazku niekomu kto tu zastupuje firmu, znacku a odpoved je taka ze ziadna - co je pre mna tiez odpoved 😉
teda ak neratam to vagne cosi, co pani napisala potom pod viacere prispevky...ze si mam volat na ich poradensku linku, akoze sorac, ale je tu medzi nami, dala nazov temy a chce za svoju znacku ''lobbovat'' a diskutovat a to asi tak.....ze sa tvari, ze nevidi nepocuje neodpoveda.....co este viac by malo presvedcit

a ano....clovek co zije na zemi, tu na planete,....tak cosi dycha, cosi dopestuje...cosi ''pohnoji on'' cosi sused, vysledok sa moze zdat plus minus rovnaky....ale i tak mam radsej ked si kupim nieco - kde mam explicitne napisane co je to, co kupujem....teda ak sa rozhodnem pre fake ci macku vo vreci, a kupujem Maslo masloveho typu alebo nieco co ani netusim co je ale lubi sa mi obal...tak som ja co robi tento krok a nie este vyrobca za mna 😉 rovnako tak ked ja dam doveru susedovmu medu, tak som zas ja ten, co to rozhodnutie urobi....a ze vedla mozu pestovat gmo kukuricu je fakt...tomu sa dnes nevyhnes uplne ale rizika sa daju aspon citanim etikety a potom beznym laickym ovonanim, ochutnanim eliminovat aspon pre deti
a este k vete niekoho ze sa prikrm da jest....ano takmer cokolvek je jeditelne minimalne raz 😉 kto bol v skolskej jedalni, ja naposledy na karlovke na VS tak vie, ze kopa prisernosti je deklarovanych ako potravina...ja len za seba nerada cosi takeho davam babatkam....prikrmy som mala otvorene vselijake a jediny jeditelny za mna je hipp spagety a potom este snad nove hipp sacky s ovocim su fajn, akurat som ich nevidela v cr

mimiveru
19. led 2014

@kocicinka Kde jsi vzala, že jsou nejméně kvalitní? Ptala jsem se více doktorů a ti doporučují jedině Hami... Jsou nejpřísněji kontrolované a musí splňovat normy! Jasně, až budu mít zeleninu ze zahrádky, budu vařit ráda, ale tvoje logika - radši uvařím čerstvé, ale plné uhličitanů a hnojiv...no přejeme dobrou chuť 🙂

mimiveru
19. led 2014

@petkab82 Také zatím skleničkujeme, ale začali jsme nedávno, takže k obědu sní max půl skleničky. Zatím nám nejvíce vyhovuje mrkev a špenát s bramborem 🙂 nakoupila jsem i pár masových, hlavně takové, co doma určitě vařit nebudu, jako telecí či jehněčí. Až vše vyzkoušíme, ráda budu něco vařit, ale ta zelenina je katastrofa 😒

samik2008
19. led 2014

Mě se vybaví UM,protože jsme je používaly

petkab82
19. led 2014

@mimiveru U nás nejvíc frčí Jarní zelenina s krůtou🙂 Když do ní nemůžu dostat nic tak tuhle sní zaručeně🙂 Já začla přikrmovat až v polovině sedmého měsícea tak nějak se s tím pořád pereme.
Sehnat v obchodech v zimě kvalitní zeleninu je obrovský problém☹
U nás v ČR jsou nejpřísněji kontrolována krmiva pro zvířata a pak jídla pro mimča, takže věřím, že jí necpu žádnýma dusičnanama a konzervantama🙂
Malá prospívá parádně, takže já jsme s HAMI spokojená.

kocicinka
19. led 2014

@mimiveru nekupuji zeleninu plnou dusičnanů a hnojiv🙂 Kdo chce, najde i v zimně kvalitní zeleninu. Chce to jen trochu hledat. Rozhodně nenakupuji v žádných hypermarketech.
Já jsem se svým pediatrem kvalitu skleniček nekonzultovala. Ale kdyby mi doporučil značku Hami, tak by to bylo jen proto, že má čekárnu plnou jejich propagačních materiálů, což pro mě neznamená, že je to jídlo kvalitní, protože co je opravdu kvalitní, reklamu nepotřebuje 🙂
Navíc ze složení lze vyčíst, že obsahuje nejvíce přídatných látek- viz ta spooousta příspěvků výše, není to pouze můj dojem. Navíc po otevření vyloženě smrděla i nehezky vypadala.

petkab82
19. led 2014

@kocicinka já bych chtěla najít kvalitní zeleninu☹ Bohužel nemám auto ani čas abych s malým dítětem objížděla města a hledala obchod, kde mi zaručí kvalitní zeleninu. Na jaře a v létě je to věc jiná, to si něco vypěstuju a na tržištích se také dá leccos sehnat🙂 Teď v zimě je to v Jihlavě se zeleninou hrůza a děs a mrazákové zásoby z vlastní výpěstků už dochází.
A když už malé něco vařím, tak je to taky neuvěřitelná směsice druhů a chutí, jen abych ji trochu zaujala🙂 Jelikož ví, že mlíčko od mamky chutná nejlíp, dokáže i půl den hladovět jen aby se domohla prsa☹ Hladovění mi poradila dr. jak ji donutit jíst a né jen kojit. Bohužel zatím bezúspěšné☹

majdalenka87
19. led 2014

Sice se snažím takhle agresivním diskuzím vyhýbat, ale tohle mi nedá. Já mám s Hami zkušenost moc dobrou a názory ostatních mi jsou jedno, svůj mám z vlastní zkušenosti a tu mi nikdo nevezme. Můj syn na Hami vyrostl a já jsem spokojená. Teď chci vyzkoušet tu jejich novinku Citlivé bříško na potíže s bříškem, protože mi maličká trpí nadýmáním, ale obecně mám jejich mléka moc ráda. Voní, chutná a nasytí. Za nás jednička.

K příkrmům - kdyby na každé paprice a rajčeti visel lísteček se složením, kolik chemikálií na to nastříkali, než to přišlo do obchodu, tak byste asi názor rychle změnily. Přečetla jsem si tu stránku, co tu paní z Hami posílala, jak se u nich příkrmy vyrábějí a líbí se mi to. Věřím, že to vyrábí tak, jak o tom píšou. Kdyby o tom měli lhát a dávat to na internet, tak je napadne inspekce za klamavou reklamu, o tom jste neslyšely?

mleka_hami_andrea
autor
20. led 2014

@lucie777 Dobrý den Lucko, batolecí mléka můžete podávat do té doby, dokud je dítě bude ochotně přijímat. Složení těchto mlék není nijak nevhodné pro děti ani po 3. roce života. Obsahují takový poměr živin, který je pro dítě vyhovující a zároveň je nezatěžuje přílišným obsahem živin - např. bílkovin. Obecné doporučení je po 1. roce života podávat batolecí mléka jako zdroj mléka a mléčné bílkoviny, s tím, že pro přípravu pokrmu, které obsahuje menší část mléčné složky, můžeme použít polotučné kravské mléko. Kravské mléko by vzhledem k vysokému obsahu bílkovn nemělo tvořit základ mléčné dávky, lze jej však použít, jak jsem zmínila, jako doplněk.

zrzzynka
23. led 2014

psaly jsme si na chatu na Nutriklubu 🙂 Hami nám chutná a máme rádi 🙂