Co si představíte pod značkou Hami?

mleka_hami_andrea
13. led 2014

Když se řekne "Hami", co se Vám ve spojení s touto značkou vybaví?

rosny
14. led 2014

sok, kdyz jsem videla slozeni prikrmu...

martaa
14. led 2014

UM, které naštěstí nepotřebuji, předražené příkrmy a přesnídávky všeho druhu, které rozhodně nemám v plánu kupovat natož jimi krmit svoje dobře prospívající, domácí stravou živené děti🙂

mleka_hami_andrea
autor
15. led 2014

@aideen
Milá maminko, děkujeme za Váš názor. Maminkám, které preferují kaše zcela bez přidaného cukru, mohu doporučit Hami mléčné kaše na dobrou noc. Tyto kašičky neobsahují sacharózu a jsou na výběr v různých příchutích (krupicová, rýžová s banány, vícezrnná s ovocem). Cukry jsou nedílnou součástí lidské stravy a řadí se k velké skupině sacharidů. Kojenci a malé děti potřebují k prudkému vývoji a růstu koncentrovanější energii, kterou získávají z tuků, menší podíl pak ze sacharidů. Cukr, který se přidává do kojenecké výživy, je vždy ve schváleném množství, které je závislé na doporučení odborníků a není pro děti škodlivý. Pro další dotazy nás neváhejte kontaktovat na naší bezplatné infolince: 800 500 700, info@klub-maminek.cz.

@rosny
Dobrý den, příkrmy Hami jsou přísně kontrolované a musí splňovat kritéria daná legislativou. Pokud Vás zajímá více, určitě si o složení a procesu výroby přečtěte zde: http://www.klub-maminek.cz/kvalita-hami-prikrmu

@katyxq
Dobrý den maminko, děkuji za Váš názor. Maminky se na naší infolince velmi často ptají na téma "jak začít s příkrmy" a hledají u nás radu. Proto jsme sestavili společně s odborníky na výživu brožurku "Začínáme s příkrmy", abychom maminkám toto období přechodu na pevnou stravu usnadnili. Kojení plně podporujeme, protože mateřské mléko je pro dítě tou nejpřirozenější a nejvhodnější výživou a brožurka kojení nijak nebojkotuje. Jsme rádi, že spousta maminkám brožurka o zavádění příkrmů pomohla.

Všem přeji hezký den a těším se na Vaše další zkušenosti. Andrea

katyxq
15. led 2014

@mleka_hami_andrea když myslíte 😀 ... podle rad laktačních poradkyň je to poněkud jinak, vaše rady opravdu hodně pravděpodobně vedou ke snížení laktace a případně i k bojkotu kojení (a byli byste jinými radami sami proti sobě, vždyť vaším záměrem je prodávat skleničky, kaše, UM)

petkab82
15. led 2014

Bohužel musím říct, že HAMI je jediné co moje dítko jí☹ V žádném případě se nechce vzdát prsu a od 7 měsíce bojujeme s jakýmikoliv příkrmy. Prostě nechce jíst nic krom kojení, takže když se pustila do skleniček HAMI byla jsem šťastná🙂 Kupujeme je pořád a snažím se jí to míchat s tím co vaříme doma, ale moc úspěchu to nemá. Snad se to brzy zlepší, nebo si budu muset najít sponzora🙂 🙂

katyxq
15. led 2014

@mleka_hami_andrea A tvrdit, že podporuje kojení, to podle zákona musíte ... ale ono se dá prodej UM a jiných produktů zvyśovat nenápadně 😉... a podle příspevků na Koníkovi, podle dětí v okolí, podle statistik kojených/nekojených dětí se to Nestle i jiným výrobcům daří skvěle.
Ale pro mě vaše cesta není a zatím se mi ta moje, odlišná od vaší, ukazuje jako velmi dobrá 🙂.

rosny
15. led 2014

@mleka_hami_andrea prominte, ale nezajima me vice, viz.vas odkaz. Me zajima, co si kupuji.
Pokud je na prikrmu urceneho od 4. mesicu, ktery se jmenuje ZAHRADNI ZELENINA napsano ve slozeni : ryze 26g, mrkev 20g, kvetak 20g, brambory 13g, zbylych 21gr! je jablecna stava a voda, neni to pro me prikrm o zahradni zelenine. Je to pro me prikrm, ktery obsahuje hodne ryze, coz nema se zahradni zeleninou nic spolecneho a etiketa o pekne zahradni zelenine je tim pro me klamava!
Prikrm BRAMBORY, BROKOLICE, KURECI, slozeni zacina na prvnim miste voda, az pak nasleduji s 20g brambory a mrkev + brokolice 10g. Tudiz ubohe brokolice, ktera je v nazvu vyrobku uvedena na druhem miste, je ve slozeni pouhych 5-10g!!!
Prikrm MRKEV, BRAMBORY A HOVEZI. Od 5.mesicu - mrkev 40gr, brambory 18g, rajcatovy protlak 18gr, fazole bile, hovezi maso 10g. FAZOLE BILE??? Co maji co delat fazole v tomto prikrmu? Navic v mnozstvi 10-18g?

Muzete se mnou souhlasit, ci ne a chapu, ze z vasi pozice nemuzete souhlasit, ale mne se proste slozeni vasich prikrmu nelibi. Prijde mi klamave a takovym se vyhybam. Nastesti sklenicky vyuzivam jen v pripade nouze ci cestovani. Jedine, v cem mate u me plus, ze nervete do prikrmu sul a mleko ci smetanu, jako vasi konkurenti.

megy
15. led 2014

musím souhlasit s maminkami - my měli hami mlíčko po nutrilonu a až zpětně upřímně trochu lituji, že jsem nešla do jiného. ze začátku jsem byla nadšená - malý taky, ale pak, když jsem si začala sledovat etikety, tak mě i smích přešel. mlíčko je přeslazené - trochu mě děsí, že na 100 gramů obsahuje mléko víc jak 50% cukru :-/ příkrmy jak píše @rosny nejsou zeleninové ale náhražkové :-/
jestli podle Vás příkrmy splňují přísné normy, tak mi potom řekněte co je zdravější???? když si koupím jednu mrkev, brambor, brokolici, tak to obsahuje 100% zeleniny nebo sklenička?? chápu taky, že jako zástupce firmy nemlůžete souhlasit, ale jako soudná osoba musíte uznat, že sklenička není 100% zelenina 😀

ann_gie
15. led 2014

Docela by mě zajímalo, proč je v příkrmech cca od 10tého (ne-li snad dřví 😒 ) měsíce pepř? Synovi bude rok a půl a jídlo mu zatím nepepřím, nedělám náhodou chybu? 😀 😀 😀

megy
15. led 2014

ještě by mě zajímalo, proč v prvních lžičkách vašich výrobků označených mrkev - je jen ve 100gr 60 gramů mrkve??? co je těch zbylých 65 gramů??, nebo brokolice - totéž + jablečná šťáva??? nebo proč karotka s rýží obsahuje - šťávu z bílých hroznů a celer? 😖 nevím, nevím, ale jste si jistí, že nabízíte, to co je na etiketě??

megy
15. led 2014

a to nemluvíme o cenách

martaa
15. led 2014

ne vždy je správné to co je schválené a doporučené odborníky, kteří odborníci konkrétně se pod to podepsali? a na jakém základě došli k závěru, že dítě potřebuje energii ve formě přeslazených nápojů a příkrmů? Vaše argumentace je trochu povrchní, ale jako obchodník se slanou vodou...ehm ve vašem případě spíše sladkou... samozřejmě musíte obhájit vlastní barvy.

kocicinka
15. led 2014

@mleka_hami_andrea no, nevím tedy, které odborníky máte na mysli, ale zubaři by z těch mega dávek cukru radost neměli...
Jinak k otázce- co si představím pod Hami- jednou jsem koupila skleničku s dětským příkrmem a dost to smrdělo. Více už jsem je nekupovala. Myslím, že dítěti je více prospěšná čerstvá domácí strava.
Skleničky jsou fajn občas na cestu, ale značka Hami mě opravdu nepřesvědčila. Kupovali jsme jiné.

granda
15. led 2014

skleničku

granda
15. led 2014

ja jsem zakoupila kaši na dobrou noc,, a nakonec ji sežralo prase ve chlívku,,, jednou jsem ji umýchala a následně vyhodila.. dcera se na mě tvářila Proč??? a tak jsem uchutnala a jela z domu.... a výsledek,, a půl roku jsme sežrali prase,, bylo moc dobré....hlavně si malá pochutnala na masíčku ze svíčkové...¨)

aideen
15. led 2014

@mleka_hami_andrea To, že je nějaké množství schválené neznamená, že je to tak dobře. Díky onu slavnému čaji, jak jsem se zmiňovala, jsem dceru skoro 3/4 roku přeučovala na neslazený pytlíkový dětský čaj, protože si na tom schváleném cukru vypěstovala něco jako závislost. Ano, moje chyba. Dala jsem na reklamy a doporučování a to bylo špatně. Cukr se dá získat přirozenou formou a ne ho do dětí ládovat všemi možnými způsoby.
Já nikoho nepřesvědčuju, je mi jedno, co ostatní dávají svým dětem a pokud jim toto dávat chtějí, tak ať 🙂 Ale já jsem ráda, že jsem dceru po docela boji naučila na nepřislazované čaje a obyčejnou vodu (i když teď teda sladíme už medem). 🙂

atinkaa
16. led 2014

@mleka_hami_andrea
k odpovediam, ktore nevyznievaju pre znacku hami velmi lichotivo pridam jednu zvedavu otazku
fakt ma uprimne zaujima :
1 - ako je to so schvalovanim takych produktov....kto rozhodne ze kopa nahraziek je vhodna pre dieta na bezne, denne konzumovanie, pretoze najma v cr-sr regione mi pride, ze to nenaplnuje pri ziadnej znacke ani tu nemecku ci anglicku (francuzsku - ci fakt niekedy mam pocit, ze barsjaku inu kvalitu)
teda preco veci v nemecku - ak uz pouzivame tak hipp alebo alnaturu maju aj 85%z obsahu to co je deklarovane na sacku a u nas to nie je ani 15-20? viz vyssie prispevok od @rosny ( na ktore by bolo btw. slusne odpovedat, za maminu na konikovi chapem, ze je niekedy lepsie nereagovat a nechat tak....ale tu si za znacku ako jej zastupca, tak by som maminy nenechavala bez reakcie, jednak je to neslusne, a po druhe to znamena klasiku u nas....zakaznik nas ale zhola nezaujima;) ...tak snad sa to da zmenit aspon nejakou reakciou a predanie dotazov vedeniu....neviem, aspon premyslam co by som s tou sprskou robila ja s ohladom na ostatne maminy, ktore to mozno i kupuju a cakaju na reakcie

a dovolim si este jednu, kedze tu si medzi mamkami
2 - tvoje dieta, deti to vazne bastia?
ja za seba ti musim povedat jedno - nedam dietatu co nechuti mne samej....mozno niekomu pride pri dojcenskej strave ako zvlastne pravidlo....ale vazne ruku na srdce, hipp je v tychto prikrmoch v tegliku snad najlepsi a i tak jedine co sa im podarilo su spagety...tie deti na ceste dlhej do Kosic vedia zbastit a tie nudzovo viem dojest i ja ci manzel....ale netrufla by som si na ziadnu inu znacku ci prikrm ktory fakt po otvoreni skatulky ci flasticky dalo by sa povedat vonia minimalne cudne
chapem nie je to urcene pre dospelaka
ale ak uvarim mrkvu a zemiak ja - vidlickou popucim a dam stipku olivoveho oleja, tak to chuti i mne 😉
ale to uz skor na okrej

a co sa tyka nas a hami, tak uprimne nezaujalo nikdy, znacka ako taka nebola nikdy moj nas favorit ...nikdy sme ani nevyskusali a ako citam prispevky a vidim ze za vas nikto nic tak nelutujem
snad to cita aj niekto iny z vedenia - a bude reagovat 😉

Pekny den.

mleka_hami_andrea
autor
16. led 2014

Milé maminky,
děkujeme za vaše příspěvky, vašich názorů si velmi vážíme.

Naše receptury jsou sestavené na základě doporučení nutričních odborníků tak, aby odpovídaly nutričním nárokům dítěte v daném věku. Skleničky tedy obsahují takové množství zeleniny či masa, aby svými nutričními hodnotami dodali děťátku vše potřebné pro jeho správný vývoj a růst. Každá sklenička nemusí pokrývat celodenní dávku zeleniny, záleží na věku dítěte. Děťátko by se s rostoucím věkem mělo postupně seznamovat s dalšími a dalšími chutěmi. V příkrmech pro starší kojence se tedy může ve velmi malém množství vyskytovat i přírodní Pepřové aroma nebo takové bylinky.
Pokud se potřebujete poradit nebo máte další otázky k příkrmům nebo k dalším HAMI produktům, kontaktujte, prosím, naši infolinku, kde vám na všechny dotazy rádi odpovíme.

Andrea

soleilll
16. led 2014

@mleka_hami_andrea Mně naskočí Hami = Hamé => paštika. Ale v souvislosti s dítětem, tak příkrmy. Kupuju jen skleničky s masozeleninovými příkrmy, protože kaše i sušenky obsahují cukr a ovocné výživy už nedávám. Vadí mi například, že když se něco jmenuje "gratinovaná brokolice se sýrem" a na etiketě je kráský obrázek talíře plného růžiček brokolice s rozlitým sýrem navrchu, jsou hlavní složkou brambory a brokolice je v obsahu pouhých 8%. Nic proti bramborám, ale je to hodně zavádějící popisek. Víc než trošička pepře mi vadí obsah soli a to snad ve všech příkrmech od 12. měsíce. Jinak taky ochutnávám všechno, co podávám dítěti a s žádnou z výživ jsme ani jeden neměli problém, takže moc nechápu, co mají jiné proti chuti příkrmů. Větší kousky jsou super - dítě se rychleji naučí žvýkat a zpracovávat sousta, než kdyby polykalo jen hladkou kašovitou konzistenci.

ofelieee
16. led 2014

taková reklama co šla před 100 lety... dítě žužlalo mrkev a "říkalo": "hmmm... dobrá, ale tvrdá" pak maminka lupůa sskleničkou děťátko se rozchichotalo " hami jako od mámy" 🙂

kvakuska
16. led 2014

@mleka_hami_andrea pod značkou Hami se mi vybaví skleničky, které moje dnes pětiměsíční dcera dostala od Mikuláše ... ač jsou všechny skleničky od čtvrtého a pátého měsíce, po podrobném prozkoumání obsahu mi zůstaly 4 které použiji ... jedná se o jednodruhovou zeleninu ... vše ostatní dám tak v roce, ne dřív ... když jsou v názvu skleničky uvedené dva druhy zeleniny, očekávám v ní opravdu dva druhy zeleniny, nic jiného ... tolerovala bych rýžový škrob (nějak se musí dosáhnout správné konzistence) ... co ale netoleruji je třeba jablečná šťáva ... proč je v zelenině? (konkrétně ve špenátu s bramborami)? je to příkrm od čtvrtého měsíce, moje dcera je jinak plně kojená a chci rozhodnout sama, kdy jí dám ovoce ... proč v mrkvi s brambory je pórek? ve čtyřech měsících nevidím důvod dávat dítěti pórek ... celer ... zelený hrášek ... takže ano, dokoupím pár Hamé jednodruhových skleniček, můžou se hodit když je spěch nebo když bude hlídat táta nebo babička, ale vícedruhové skleničky dám (možná) v roce ... a nebo možná budu za hodnou tetu a nějaké kamarádce je daruji 😎

satyendz
17. led 2014

Hami tip u přesnídávky od ukončeného 4. měsíce: "Dítě posadíme" Posadíme? Čtyřměsíční dítě? Nemyslím si, že by v tomto věku samo sedělo, tudíž hned tato rada se mi nezdá zrovna v pořádku ...
Taky se nestačím divit, do kolika zeleninových příkrmů přidáváte jablečnou šťávu. Já si vždycky myslela, že jablko je ovoce ... asi si budu muset opravit znalosti ...
Celer ve skleničkách od ukončeného 4. měsíce - mě osobně se zdá příliš brzy
Složení karotka s rýží - pod tím si představím, že dítěti dám 2 složky - mrkev a rýži ... a ejhle, ono to tak není ... krom mrkve a rýže taky ještě džus z bílých hroznů, celer a brambory ....
No, co se týče stravy pro dítě - už se těším, na to, až budu svému dítěti dávat zeleninový příkrm, tak doma vařený. Sama za sebe - chci vědět, co moje dítě sní a ne ho cpát vším možným a nemožným ...

andelka
17. led 2014

Hami je mlíčko které pije mladší syn, starší měl jiné, ale mělo výpadky a tohle je dobře k sehnání, bývá v akci a malému chutná (jinak jsem 15m kojila). Taky mám ráda čtyřkelímkové přesnídávky. Zkoušeli jsme i kaše, ale nic moc, nakonec jsem dávala klasické ze zdravé výživy. Ale instantní rýžovou krupičku používám na zahušťování. Masozeleninové příkrmy jsem nikdy moc nedávala, mají překombinované a divné složení, já bych takhle nevařila. Ovocné skleničky trochu lepší, ale preferuju ty 100% kelímky. U staršího jsem zkoušela i ty talířky pro starší děti a zklamalo mě to..divné, řídké.

rosny
17. led 2014

@mleka_hami_andrea Vase odpoved je uplne mimo toho, co my vam tu rikame. Proc mate klamave etikety? ...aby odpovídaly nutričním nárokům dítěte v daném věku - nemyslim si, ze dite v 5ti mesicich by melo jist fazole.
A vase posledni veta je veta typu, "nechte me bejt, ja uz vam nemam co rict".
Tak se priste neptejte, kdyz se vam nelibi reakce!!!

andelka
17. led 2014

Asi tak..pokud čekali že budeme pět chválu a plácat po zádech..omyl. Strčit hlavu do písku a nevzít si ponaučení umí každý, a asi to tak i dopadne.

kocicinka
17. led 2014

@mleka_hami_andrea Já naprosto souhlasím s posledními příspěvky, to, jak se k tomu stavíte mluví za vše, vaše indiferentní odpověď je naprosto jasná, hovoří o tom, že vás nezajímají naše výtky k tomu, co zde propagujete, místo toho, aby jste se nad tím alespoň zamyslela.
Že výrobci potravin ošidí co se dá a nahrazují až se z nich kouří už jsme si ( ač neradi) zvykli. Ale když se jedná o ty nejmenší... chápete to? Stále se oháníte doporučením odborníků. ALE, zkusila jsme si někdy ke příkrmu ve skleničce čichnout? Zkusila jste to ochutnat? Srovnat obsah popisku se skutečným složením příkrmu? Vám to připadá OK? Dala by jste to svému miminku? Zajímal by mne váš osobní názor, ne názor obchodníka.

kvakuska
17. led 2014

Hmmm, tak koukám že odpovědí na naše otázky se asi nedočkáme 😠

petrajurinova
17. led 2014

@satyendz jablečná šťáva nebo kousek strouhaného jablka se do prvních příkrmů pro nejmenší děti přidává běžně i při vaření doma - je to proto, že dítě zvyklé jenom na mléko by mohlo po podání zeleniny začít trpět zácpou (přece jenom je to "pevná strava" a je po ní stolice "pevnější") a pektiny obsažené v jablkách změkčují stolici.

koolombina
17. led 2014

Cenově přijatelná řada příkrmů, líbí se mi ty malé skleničky 125ml, s těmi jsem začínala. Dnes vařím domácí, ale na začátku jsem kvůli dusičnanům kupovala skleničky. Kaše Hami občas používám na přislazení jednodruhových kaší (pohanková, jáhlová atd.). Na druhou stranu, jsou rozhodně méně sladké, než třeba Sunarka.

melodygirl
18. led 2014

Při přečtení jejich složení bych jimi svoji dceru opravdu nenakrmila. Mimo jiné... se např. alergeny prolínají celou škálou produktů. A fakt nemám potřebu krmit své dítě konzervami, ale domácí stravou.