Jak ulevit miminku od bolavého bříška?

mleka_hami_andrea
13. led 2014

Mírné trávicí potíže potrápí do ukončeného 12. měsíce až 55 % miminek. Jak jim od citlivého bříška pomáháte Vy? Podělte se o zkušenosti s ostatními maminkami, nebo se na cokoliv zeptejte.

mafeska
13. led 2014

Dcerku bolavé bříško trápilo velmi málo a zabíral fenyklový čaj, jako malé mimi ho byla schopná vypít láhev najednou, léčiva jsem nekupovala.

klaire22
13. led 2014

u nás to samé jako u mafeska 🙂 Bříško ji téměř netrápilo a když už, tak fenyklový nebo heřmánkový čajík to vždy jistil 🙂

leikkka
13. led 2014

vzhledem k tomu že mám kluky, tak je bolení bříška samozřejmostí. Starší synek trpěl na koliky až do 6m, pak pomohla domací strava - příkrmy, i když jsem z jídelníčku vynechala vše co by mu to zhoršovalo a kapičky to jen zhoršovaly, holt si tím musel projít, mazali jsme, masírovali, nahřívali, ale stejně jsme se do 6m nevyspali a pravidelně mezi 3-5 hodinou ranní byli vzhůru do 6m a probrečeli to, mladší synek na tom je lépe, masírujeme a mažeme od narození a na 3m jsme měli pokoj, byl od 3m na um,ale zase jsme si užili a užíváme s refluxem, holt patří toto vše k dětem. Jinak super věc poloha na tygříka 🙂 tu milovali oba dva 🙂 a naše teplé ruce na bříškách byly asi ty nejlepší než nějaké léčiva.

katyxq
13. led 2014

U nás (kojím doteď) - vynechat fenyklová semínka a hlavně bílkovinu kravského mléka, sóju, karob a hovězí maso, nasadit probiotika, během asi dvou dnů skoro klid, pak očkování a zas problémy (hexa obsahuje nedeklarovaný!!!! kasein a hovězí bílkoviny), no, trvalo mi 3 dávky, než mi to docvaklo, takže ještě neočkovat, postupně se jí i mně dala střeva do pořádku (já ještě omezila lepek a sladké, sacharidy obecně a místo nich přidala na zelenině, tukách, bílkovinách).
Víc jako moje zkušenost tady po tím článkem https://www.modrykonik.cz/kojenecka-kolika

cmacuba
13. led 2014

Julinka byla od porodnice částečně na UM (a je pořád) a vystřídali jsme několik UM. Trápila jí zácpa, koliky. Než jsem narazila na Hami - Citlivé bříško - zácpy a koliky. Už druhý den krásně kakala sama, bříško ještě občas bolelo, ale už to nebylo tak hrozné a neplakala x hodin. Nicméně jsem měla pocit, že je po Hami jak naspeedovaná. Takže ve 3 měsících jsem přešla na jinou značku UM a už je vše v pořádku. Taky pomáhali kapky BabyCalm a probiotika.

mleka_hami_andrea
autor
13. led 2014

@leikkka Teplé ruce rodičů pomáhají vždy, to je moc hezky řečené.

@cmacuba Milá maminko, děkuji za Váš názor a zkušenost s Hami Citlivé bříško. Mohu se zeptat, jak myslíte "naspeedovaná"? Ještě jsem se s tím nesetkala a ráda bych na podobnou reakci reagovala. Děkuji, Andrea

cmacuba
13. led 2014

@mleka_hami_andrea Jakmile mlíčko vypila, tak byla taková moc živá. Jak kdyby fakt byla na nějakých drogách 🙂 Večer se jí po něm špatně usínalo, i když se jí chtělo spát. Zběsile mávala rukama, oči jako dva korálky a ne ne spát.

prcek91
13. led 2014

nás teda bolavé bříško trápí hodně.. a mám pocit že nic moc nezabírá dokonce jsme měli po všech možných mlíčkách i zácpu tedka máme hipp a aspon kakáme ale na ty prdíky to teda už nevím.:(

bambulal1
13. led 2014

Taky sme bojovali s kolikou v prvých týdnoch ale nám nejvíc pomáha babycalm pred každým kojením a když už ani to nepomůže máme vrecúško s pohankovými semínkami,ktoré nahrejeme v mikrovlnce a pokladme malému na bříško.Máme 7týd.a o kolike ani nevím 🙂

mleka_hami_andrea
autor
14. led 2014

@cmacuba Milá maminko,

Hami mléka obsahují adekvátní množství všech základních živin - bílkovin, tuků i sacharidů a jsou vhodně doplněná dalšími nutrienty, které jsou nepostradatelné pro vývoj děťátka. Obsahují pouze složky, které jsou pro výrobu kojenecké stravy schválené a podléhají přísným normám. Konkrétně Hami Citlivé bříško Při zácpě a kolikách obsahuje částečně hydrolizovanou syrovátkovou bílkovinu, která je u dětí s kolikami snáze stravitelnější. Také množství mléčného cukru (laktózy) je zde nižší v porovnání s ostatními kojeneckými mléky, protože trávení této složky může u citlivějších kojenců ovlivňovat výskyt kolik. Celková energetická hodnota tohoto mlíčka je tedy odpovídající a nemůže tak vést k nadbytečnému příjmu energie. Pokud Vaše holčička byla v nějakém období více aktivní a byly dodržovány doporučené dávky, nedomnívám se, že by to bylo způsobené podáváním Hami Citlivého bříška. Kdybyste se kdykoliv chtěla o nějakém tématu poradit, určitě neváhejte se na mne obrátit, ráda vše zodpovím, případně nám můžete zavolat do Poradny Klubu maminek, kde jsme k dispozici denně na čísle 800 500 700.

@prcek91 U malých miminek dochází k bolestem bříšku často kvůli trávicímu systému, který se vyvíjí postupně a také se miminko v prvních měsísích ještě moc nehýbe, aby si od prdíků mohlo ulevit samo. Kojenecké mléko pro děťátka s nadýmáním mají být především lehce stravitelná. Doporučila bych Vám vyzkoušet Hami Citlivé bříško při nadýmání, které obsahuje fermentovanou recepturu s přirozeně stravitellnější bílkovinou. Více informací se dozvíte zde: http://www.klub-maminek.cz/citlive-brisko/zaziv... Přeji krásný zbytek dne, Andrea

mleka_hami_andrea
autor
16. led 2014

Maminky, co ještě dále pomohlo Vašemu miminku od bolavého bříška? Zkoušely jste mírné trávicí potíže u miminek, která nemohou být kojená, řešit speciálním mlékem?

atinkaa
16. led 2014

@mleka_hami_andrea ahoj Andrea...neviem co ako maminka mas vyskusane ty sama, kedze pises ze si mamina....uprimne si neviem predstavit mlieko ktore by neduh ako koliky dalo do poriadku 😉
vazne uprimne na ferovku - ako chapem, ze reklama je reklama ale life is life

teda nase nekolikove babatkovanie je sprevadzane svatou trojicou (teda aspon za mna svatou 😉 )
1 - kvalitne spinkanie pre babatko - u nas sa velmi osvedcila koliska - kvalitna danska , leander- vymyslena maminkami - top vec
obe dcerky od cca polroku vedia prespinkat celu noc uplne vpohode bez budenia sa na mlieko - z toho sme u prvej boli vdaka nemocnici a prazskej peci na UM a u druhej kojenie
2 - kvalitne predspinkacie u nas kupkacie ritualy .....de facto vzdy ked sme nezaspali skor v koliske....teda +,- obden kupkanie vo vedierku tummy tub, spojene s masazou detskymi olejickami saloos
3 - miesto kocarkovania nosenie a blizkost rodica,kedze na md nemusi byt len mamina

Pekny den 😉 🙂

megy
16. led 2014

@atinkaa musím souhlasit. my měli koliky a to dost silné a žádné mlíčko nepomohlo :-/

Jak píše paní Andrea - nejsem si zcela jistá, že je vhodné doporučovat ihned speciální mléka. přeci jen, každý ví, že miminka nemají vyzrálý trakt. Když maminka kojí, kolikrát se omezuje v jídle, aby zjistila, proč ty koliky vlastně její miminko má. Je to jen špatná technika sání? Je to špatné složení její stravy?? Je to alergie na BKM?? je to intolerance laktozy??

Pro maminky, co nemohly kojit je UM doopravdy velmi důležité a prot se ptám, když se ví, že časté koliky může způsobovat právě laktoza, která je pro pro zažívací trakt jako fazole, tak proč se neomezí i ve složení mlíčka?? píše se ve složení, že mléko pro citlivá bříška obsahuje laktozu a já se ptám proč???

bobina79
16. led 2014

Plně kojím a malého bolí břicho skoro každý den. Jeden čas jsem chodila spát mezi 2-4h ranní. Vyzkoušela jsem věechny kapky, probiotika, dietu a je to všechn jedno. Spíš než prdíky, ho trápí tužší stolice. Dávám i fenyklový čaj, moc ho nechce, různé simeticony, piju hodně a když přestanu stravu a vše řešit, tak se vykaká sám a pak zase několikrát musím zavést rourku, aby to vytlačil. A to pořád dokola. Občas mi z toho dost hrabe. 😀

irennn
16. led 2014

Malý na bříško trpěl snad celé první tři měsíce v kuse...nepomáhalo nic...omezovala jsem snad všechno, nasadili jsme lactobacílky, teď dáváme stále biogaiu, kapky jsme vyzkoušeli všechny také (je dobré je prý pak už nestřídat, miminku to pak víc škodí), nahřívání bříška, cvičení nožičkami,nošení v klubíčku,pohoupat bříško...on snad ani sám nekakal....jediné co pomáhalo byla rourka! Ač by pediatrička nadávala, je to moje dítě a po přečtení mnoha diskuzí maminky,které stále rourkovaly mě ujistily,že si jejich děti návyk nevytvořily....takže já rourkovala 5-6x denně, vypustili jsme prdíky, bubliny, někdy i kakání.......rteď před čtvrtým měsícem jsem rourkovala jenom jednou denně - ráno se kroutil,tlačil..vyšel tužší bobek pak řídký a malej byl usměvavej celý den a přes den už kakal a zase až ráno....no a teď? Snaží se přitahovat do sedu, už má bříško silnější,normálně si prdí a kaká také...nedáváme už žádné kapičky, jen ta probiotika (Biogaiu)...takže za mě pokud děťátko trápí bříško, tak dělat všechno uvedené a nenechat plakat a klidně tu rourku použít i několikrát denně....mně tak téměř nikdy díky tomu nezaplakal a teď už jsme v pohodě....chce to čas 😉
@bobina79

mleka_hami_andrea
autor
17. led 2014

@megy

Milá maminko,

intolerance laktózy je specifický problém, který se může vyskytovat jak u kojenců, starších dětí, tak i u dospělých. Jedná se o deficit (chybění nebo snížení) aktivity určitého enzymu v našem organismu, který se projeví právě zažívacími potížemi - např. nadýmáním. Není však pravidlem, že každé miminko, u kterého se projeví bolesti bříška musí tímto nedostatkem chybět. Příčin může být mnoho. Příčinou může být nevhodné složení jídelníčku u kojící maminky, u nekojených dětí může být problémem alergie na bílkovinu kravského mléka. Laktóza je přirozená složka a zároveň zdroj sacharidů, proto není nutné ji vysadit ve všech případech. Např. mléko Hami Citlivé bříško při zácpě a kolikách obsahuje snížené množství laktózy.

megy
17. led 2014

@mleka_hami_andrea já vím, co to je intolerance laktozy a také, jak se projevuje, právě proto jsem psala možnosti vzniku kolik viz. můj příspěvek jde vidět, že jste si ho asi řádně nepročetla 😒

a co se týká množství - jestli jsem se dívala dobře, tak mlíčko pro citlivé bříšok obsahuje přes 30gramů laktozy na 100 gramů, normální něco přes 50 gramů, takže o jakém omezení je teda tady vlastně řeč.

fori
17. led 2014

Moje Ellinka taky moc trpěla na tuhou stolici....tak moooc tlačila až z toho plakala..... nám teda vždy pomohly od Swiss - laktobacílky.... a taky jsem dávala Babycalm a občas Espumisan....a byl klid ....ale ty laktobacílky moc doporučuji....

maivana
18. led 2014

Bolavé bříško teda netrápí ani jedno dítě ale zeptám se....málá má 6 měsíců a málo přibírá, nevím co jí dát aby se to zlepšilo, je něco, třeba nějaká kaše která by jí dala něco víc? Aby začala pěkně přibírat? Váží 6370g a za poslední měsíc přibrala jen 260 g.

mleka_hami_andrea
autor
21. led 2014

@maivana Milá maminko, váha Vaší holčičky je na 10. percentilu, tedy relativně stále v normě. Nelze to bohužel posoudit z údajů poskytnutých ze dvou vět, potřebovala bych znát jídelníček Vaší dcery, záleží též na porodní váze a celkovém prospívání holčičky. V obecné rovině je důležité, aby měla v tuto chvíli zavedeny tři příkrmy - 1) masozeleninový k obědu, 2) ovocný příkrm ke svačině, 3) mléčnou kaši k večeři. Zbylé 3 dávky by mělo tvořit kojení nebo kojenecké mléko. Pokud si nejste v něčem jistá, bude nejlepší se s námi spojit telefonicky, abychom mohli vše projednat a najít nejlepší možné řešení. Prosím, ozvěte se mi na infolinku 800 500 700

mleka_hami_andrea
autor
21. led 2014

Maminky, máte u nekojených dětí zkušenost s mlékem Hami Citlivé bříško při zácpě a kolikách nebo při nadýmání? Přečíst si zkušenosti ostatních maminek nebo se podělit o tu Vaši můžete zde: http://www.klub-maminek.cz/hodnoceni-mleka/

maxkatka36
21. led 2014

@leikkka ahoj muzu se zeptat co je poloha na tygrika??

mleka_hami_andrea
autor
24. led 2014

Maminky, máme poslední den s vámi zde na Modrém koníkovi, máte ještě nějaké zkušenosti, jak pomoci děťátku od bolavého bříška pokud je kojené a pokud je nekojené?