Kojenec odmítá příkrmy, jak to řešíte?

258petra
13. led 2014

Chtěla bych se zeptat jak řešit problém se zaváděním příkrmu? Malý má 6. měsíců a odmítá cokoli krom mateřského mléka nebo Sinlacové kaše,kterou papá od 5. měsíce. Žádnou jinou kaši nechce a ani přesnidávky, o zeleninových příkrmech nemluvě. Ke všemu trpí na zácpu.

petrusew
13. led 2014

Taky jsem ze začátku strašně bojovala. Malá strašně řvala jen viděla lžičku. Přidávala jsem příkrmy do mléka, pomaličku. Nakonec jsem zoufalá sáhla hned po mixech zeleniny (brambor s mrkví, ... (kupované skleničky) a ejhle, ona ta potvůrka baštila o 106!

iluss
13. led 2014

Dcerka mi taky odmítala příkrmy, tak jsem tam do nich přidávala mlíčko a to celkem baštila. Postupně jsem dávala mlíka míň a míň, až zbyly samotné zeleninové příkrmy a dcerka se hezky naučila jíst.

milmic
13. led 2014

Možná ještě není připravený na příkrmy. Můj maličký začal příkrmy dostávat okolo půl roku, ale jíst to nechtěl. Byl stále vlastně jen plně kojený, nejedl ani zeleninu, ani ovoce, ani kaše. Jíst začal až v 9 měsících. Myslím, že mu nic neuteklo.
Netrápila bych se tím zbytečně, ony ty děti nejedí všechny podle tabulek. Dala bych mu čas, on se jednou papat naučí. 😉
Na zácpu bych zkusila probiotika dávat.

schnek
13. led 2014

co zkusit dát mu kus vařené zeleniny do ruky? pohraje si, ožužlá, třeba mu zachutná 😉 nebo prostě ještě není připravený. 6m je průměr - to znamená, že někdo je připravený v 6m, někdo dřív a někdo později. Kdyby mu něco chybělo, určitě by si o to řekl 🙂

gosa22
13. led 2014

nechala bych kašičku a netrápila ho zeleninou, ať si nezíská odpor...nechte ho týden dva být a pak zkuste znovu...přidání mateřiny pomáhá 😉 každé dítě může být připraveno v jiný čas...u nás se to poznalo, že se malý začal sápat po našem jídle, po lahvích...a bylo 🙂

lucka2092
13. led 2014

u nás to byl taky boj začli jsme s půl lžičkou jeden den chtěla druhej den ne, potom jsem přestala chvíli dávat a až začla plakat v noci a často se budila na kojení začli jsme znova a to celkem šlo rychle, někdy se otřepáva i ted :D ted dáváme kousky ale vůbec to nechce papat, když zjistí že to není mixovaný neotevře pusu a můžu dělat co chci.

m_d
13. led 2014

byl to od začátku boj, natěšeně jsem běžela do obchodu, nakoupila bio zeleninku, uvařila v páře, rozmixovala a jala se nadšene do toho...a ejhle katastrofa. No říkala jsem si, že neví jak na to, byla do té doby jen kojená. No tak to pokračovalo 3 týdny, koupila jsem příkrm ve skleničce a ona ho začala baštit, vařila jsem doma a přidávala půl na půl, no opět dcera zavřela pusu a mlátila mě do ruk. Takže zatím jedem jen ve skleničkách a časem se to určitě spraví 🙂

katyxq
13. led 2014

Však má na příkrmy spoustu času 😉 ... jsou to PŘÍkrmy, tedy doplněk ke kojeni (a navíc, proč by měl chtít něco jiného, když už je naučený na cukr - Sinlac, jen si přečti složení: obsahuje 15g sacharózy (bílého řepného cukru) na 100g), plus je jakákoliv kaše velmi těžká na trávení, obzvlášť pro takto malé miminko, zacpe bříško, měla by se proto zavádět až jako jeden z posledních příkrmů)
Víc informací o příkrmech např. zde https://www.modrykonik.cz/zavadeni-detskych-pri...

kacenka1979
13. led 2014

taky bych davala mleko kasi a zatim to nehrotila pak mu to davat po troskach s mlekem co da....zatim mu to staci....dcera taky zacla v 7 mesici....synovi jsou 3 mesice a budu postupovat stejne zkusim a uvidim🙂

mleka_hami_andrea
14. led 2014

@258petra

Milá Petro,

doporučovala bych Vám zavolat na naši infolinku (800 500 700) nebo se s námi spojit formou chatu (http://www.klub-maminek.cz/), kde Vám já nebo jedna z mých kolegyň poradí se zaváděním příkrmů. Je potřeba znát více podrobností o Vašem chlapečkovi, nelze to tedy vyřešit krátkým doporučením. Ráda se Vám budu věnovat.

kureeli
16. led 2014

@258petra Já bych to taky nehrotila, prostě týden počkat, a zkusit to znovu. Tu kašičku bych prozatím nedávala a na zácpu ta probiotika a hodně tekutin. I moje malá měla zácpu, hned jak začala jíst neco jiné než kojenecké mléko, dokonce jsem ji musela, navzdory svému přesvědčení, vodu a čajík přislazovat - pohankovým medem 🙂 - abych do ní ty tekutiny dostala. Dávali jsme lactobacílky a občas (když bylo hodně zle) Hylak. Držím palečky ať se daří