Můžu míchat mateřské mléko s umělým?

007kacabaja
22. led 2014

Dobrý den,

chci se zeptat zda-li mohu míchat mateřské mléko s UM? Přes noc odstříkám přebytky a pak to míchám s UM. Je to špatně? Může se něco stát?
Děkuji.

blahova_andrea
22. led 2014

tak jestli je to špatně netuším, mě to ani tehdy nenapadlo. já dávala malému MM zvlášť a pak ho UM dokrmila. tak ono se to v bříšku stejně smíchá, když se to vezme kolem a kolem 😀 pokud mu to tak chutná...

mleka_hami_andrea
22. led 2014

@007kacabaja
Dobrý den maminko,

vhodnější je podat nejdříve odstříkané mateřské mléko a až po jeho dopití teprve připravit mléko umělé na dokrmení. Snížíme tím riziko toho, že děťátko nedopije celou podanou dávku (MM + UM) a dojde ke ztrátám mateřského mléka, které je pro dítě cennější. Také je potřeba ohlídat si, aby obě mléka, v případě, že je budete podávat současně, měla stejnou teplotu. Není vhodné tedy smísit teplé UM a studené MM z chladničky - snížila by se tím kvalita mléka.

katyxq
22. led 2014

jasně, že to míchat jde 😉 - (ale ideál je, pokud je UM potřeba, tak s ním nebo odstříkaným MM dokmit po prsu suplementorem - http://kojim.webnode.cz/nejcastejsi-problemy/ja... )

007kacabaja
autor
24. led 2014

@katyxq skusím to vyzkoušet jsem zvědavá 🙂 a děkuji

007kacabaja
autor
24. led 2014

@mleka_hami_andrea děkuji za radu

casseopea
2. dub 2016

Dobrý den,
mám dotaz,ale hned mě nekamenujte,je mi jasné,že ideální to opravdu není,jen mě zajímá jestli má někdo zkušenost. Malá má silný reflux,vyzvrací vždy vše a teče jí to i nosníma dírkama a dusí se mi. Jediné co trochu pomáhá je zahustit mléko Nutritonem,ten mi ale došel a bohužel v lékárnách ho neměli a objednávka se zdržela,budu ho mít až v pondělí. Ze zoufalství,jsem jí tedy začala míchat Nutrilon právě pro děti co blinkají,který jsem měla doma pro jistotu,kdyby se o malou z jakéhokoliv důvodu musel starat přítel a nebylo odstříkané mlíčko. Jenže je mi líto odstříkané mléko vylévat,z mrazáku mi přijde,že smrdí a navíc se složení prý také rychle mění s věkem dítěte,takže bych ho už za měsíc stejně nepoužila... takže jsem jí zamíchala Nutrilon ne do vody,ale přímo do ohřátého MM,nemůžu jí tím nějak ublížit? Bylo by to jen do pondělí... Neděláte to někdo podobně? Děkuji

guinea
2. dub 2016

Já jsem to tak dělala... Odsát mi šlo mlíka málo, dokrmovala jsem UM, a mít na každé zvlášť lahvičku - to by většina pracně odsátého MM jen ušpinila stěny lahvičky a savičku. Stejně se to v bříšku hned smíchá...

guinea
2. dub 2016

@casseopea až teď jsem si všimla, že jsi Nutrilon zamíchala do MM, ne do vody. To zase aby se ti dítko vůbec vykakalo... Já bych to ještě doředila vodou...