Proč miminko pořád tlačí?

renca1978
21. led 2014

Mám holčičku, dnes jí jsou 2 měsíce a pořád tlačí............ve dne, v noci, dokonce i ve spanku.............Bohuzel nekojim, prvne jsme meli klasickej Nutrilon, pote se objevila krev ve stolicce, tak jsme zmenili na Nutrilon HA 1, ten ma dodnes.........krev ma kvuli tomu, jak porad tlaci, tak si zpusobila trhlinku v konecniku.Stolicku ma ridkou, tak opravdu nevim, proc se tak namaha, byva uplne ruda u toho tlaceni.........Uvazuji o zmene mleka, a Vase Hami pro citlive brisko mne zaujalo, i kamaradka mi ho doporucila.Muzete mi prosim o nem napsat vic.............???Dekuji moc, uz nevim, jak ji pomoct......... ☹

hojda
21. led 2014

Jen pro jistotu si prosím přečti něco o stenóze konečníku, nemusí to být váš případ, ale možná bude dobré o tom něco vědět. Zkusila bych nejdříve změnu mléka, nám na zácpu doporučili Hipp bio combiotic nebo nutrilon Comfort. Ještě se zeptám, když malá konečně kaká, tak jak stolice vypadá a v jaké tloušce třeba ze zadečku vychází (např. jako když mačkách zubní pastu nebo je to širší....). Přeju aby se vše vyřešilo změnou mléka.

jaspina
21. led 2014

Máme skoro pětiměsíční dceru a ta to taky chvíli po narození dělala. Byla jsem z toho na nervy, protože při první jsem to nezažila.. Časem to samo přešlo, ale kadí do teď statečně 😀 Když zatlačí, tak v tom plave i s oblečením.. Možná ji jen trápí prdíky, tak se snaží a jak jí to nejde, tak prostě tlačí furt... Říká se, že tady ty problémy s bříškem přejdou ve třech měsících, tak zkuste vydržet... Ale taky mě to štvalo, protože jak tlačila i ve spaní - a úplně u toho mrčela a ječela 😅 tak to budilo ji a mě taky.... Držím palce a pevné nervy....
Jo a jinak první dcera taky nebyla kojená a mlíčka Hami u nás zvítězily.. Bohužel ty první měsíce to bylo jen o hledání značky, která by vyhovovala...ale do těch tří měsíců je to fakt těžko, zdálo se mi, že jí nesedí nic 😒

romantika
21. led 2014

ja myslim, ze to ma kazde mimi jinak, jak dospely, proste si tlaci po svém. první desne valila oci - nerudla netlacila, pak se povedlo a pak se vždycky otřepala jak při zimnici. druhy zase taky rudne, jak tlaci. kolikrat i při curani. mozna to spis delaji jen ze zastavuji dech a soustredi se jen na to kadeni. muj je kojeny, stolici ma taky ridkou a taky rudne jak rak. a ted jak je starsi rudne když ho něco toci, takze mozna je to spis psychika. krev vfe stolici jsme měli u obou i při kojeni, mne zase rikali ze je to bud nejaka alergie nebo podrazdene streva z casteho kadeni. u obou se to spravilo se zavedenim prikrmu.

mleka_hami_andrea
22. led 2014

@renca1978
Milá Renčo,

doporučovala bych Vám zdravotní stav holčičky zkonzultovat s odborným lékařem. Pokud se objeví krev ve stolici, nemusí to značit jen narušení konečníku, ale též problém s trávením mléka - nejčastěji mléčné bílkoviny. V tomto případě není Nutrilon HA zvolen zcela správně, je určený dětem bez potíží, u kterých je pouze zvýšené riziko výskytu alergie. Při zažívacích potížích se podává jiné mléko, které má upravené složení. V případě potvrzení alergie na bílkovinu kravského mléka se podává mléko speciální. Potřebovala bych také vědět, jak častá je stolice. V případě, že má holčička stolici řídkou, z mého pohledu se nejedná o zácpu.
Hami Citlivé bříško při zácpě a kolikách má částečně štěpenou bílkovinu a obsahuje směs tuků, která změkčuje stolici. Navrhuji, abyste se s námi spojila telefonicky na naší bezplatné lince 800 500 700, abychom společně mohli vybrat vhodné mléko pro Vaší holčičku. Andrea