Ublinkávání: jak ho řešíte Vy?

mleka_hami_andrea
13. led 2014

I mírné ublinkávání je miminku nepříjemné a často i mamince s tatínkem. Máte nějaké osvědčené rady, které na zmírnění ublinkávání pomáhají Vám?

leikkka
13. led 2014

nám nepomohlo nic, mlaší synek začal ublinkávat na 2m a došlo to tak daleko, že nám diagnostikovali reflux a museli jsme přestat kojit kvůli neprospívání , nepomohlo ani zahušťování, je to nepříjemné pro všechny, ale co bych dala za to stále kojit a řešit jen ublinkávání než po každém kojení zvracení všeho 🙂

luciksima
13. led 2014

naše malá neblinkala,ale dusila se nám a zjistili jí reflux tak jsem před každým kojením jí dávala stříkačkou Zahuštovadlo NUTRITON

jimmy1
13. led 2014

ublinkávání, brkání a zvracení několikrát mezi dvěma krmeními jsme zcela vyřešili bezmléčnou dietou!

monasek84
13. led 2014

@jimmy1 ja s bezmlecnou dietou zacala teprve pred par dny, ale ocividny zlepseni uz mame taky, takze predpokladam, ze u nas se to vyresi stejne

crazy_girl3
13. led 2014

Jiřík ublinkával cca do 4m, kdy jsme přešli na UM. do té doby i 20x denně

alyssa.anna
13. led 2014

Tak my s Eli jsme si s tímhle užily své. Začala ublinkávat cca ve 2m a ve 3m začala vyhazovat celé jídlo. Někdy 2 dny neblinkala, jindy blinkala 5x denně a ublinkávala neustále. Jak se ve 4m naučila přetáčet a byla chvilinku sama v postýlce, hned bylo vše venku, Zkoušeli jsme zahušťovač mléka, sirup co má udélat po jídle "zátku", krmit ve svislejší poloze, krmit častěji po menších dávkách, dokonce jsem chvíli zkoušela i jiné UM, ale pomohl nám aź čas. Ele se zpevnily břišní svaly a tím se blinkání podstatně zlepšilo. Teď blinkáme tak 1x za týden a ublinkáváme jen zřídka a když hodně blbneme na bříšku.
Moc dobře ale vím jak je to o nervy, jak se stále převléká pozvracené mimi, drbe koberec, perou promáčené podložky a pleny a člověk má pocit, že to nikdy neskončí, ale maminky držte se - zlepší se tp, opravdu. Buďte silné a vydržte

stockova
13. led 2014

Tak nas sebik ma reflux diagnostikovan od narozeni bojujeme s blinkanim po kazdem jidle a piti musime davat gastrotus sirup a ten nam hodne pomaha.a nutriton nam delal boleni briska
Tak ted mame ar mleko a je to trosku lepsi ale je to do dvou let nam rekla lekarka na gastru

kacenka1979
13. led 2014

tak mi hodne ublinkavali...po tatinkovi😲...ja mu dala papat treba 40 a za 20 min zase ten zbytek....vzdy delam pauzy treba na par vterin ....je tak naucenej a v pohode😀

lenilajd
13. led 2014

@stockova prosím, jak si do něj dostala ten sirup? My zkoušeli stříkačku, lžičku, savičku, do čaje i mléka. Nic. Vždycky ho s úsměvem dostal z pusinky ven.

stockova
14. led 2014

@lenilajd je to asi drasticky,ale jak je ta odmerka na sirup takovy ten kelimek mam ho myslim z prospan sirupu na kasel,dam si ho na ruku jako kdyz ho jdu krmit otevru mu pusu a dokud to nespolkne mu tam drzim ten kalisek sice ma nerviky ale uz je zvyklej,na gastru nam rekla doktorka ze proste musime dostat ten sirup jinak nam jako-by chrci a blinka a to je mu skoro 7mesicu a zadne zlepseni :-/

stockova
14. led 2014

@lenilajd strikackou to hned vyflusa i tou lzickou jak ji tam priklada
A jeste nam doporucily po prikrmu mu dat treba 2-4 kukuricne bezlepkove krupky to take zahusti tu stravu ale kazdopadne jak ma prikrmy je to lepsi trosinku,treba po mleku nutrilon ar mi neblinka skoro

mleka_hami_andrea
autor
15. led 2014

Děkuji za Vaše názory a zkušenosti. O ublinkávání se můžete více dozvědět i zde: http://www.klub-maminek.cz/citlive-brisko/ublin...

Jak řešíte potíže s ublinkáváním vy, maminky, které máte děťátko na kojeneckém mléku?

ululul
15. led 2014

našemu synovi nepomohlo nic. Vyzkoušeli jsme všechna možná AR mlíčka, Nutriton, zvýšenou polohu, krmení s přestávkama na odříhnutí, Gastrotus sirup..všechno bez odezvy. Poblinkaní jsme byli všichni až do 9ti měsíců. Pak to postupně přešlo samo.

stockova
17. led 2014

My mame ar mleko a je to lepsi a hami mel take

ver.kkk
19. led 2014

I já se s Vámi podělím o naše trápení, za 14 dní nám je rok a blinkáme zvesela dál:-/nejvíce mlíčko ikdyž to je ar, vyzkoušeli jsme vše. Každý měsíc si říkám, že snad už to přestane. Doktorka nám to dlouho nevěřila, protože váhu máme ukázkovou, ale ohození všichni milionkrát za den:-/držím palce všem maminkám, aby neztrácely trpělivost🙂

hanny21
20. led 2014

Malej mi ublinkává od dvou měsíců zhruba tak... Jsme na UM, přidávali jsme Nutriton, vyzkoušeli všechny možné polohy při krmení, odkrknout, neodkrknout, krmit málo... Homeopatika... Teď má skoro sedm měsíců a pořád... Spapá příkrm, někdy si ublinkne hned, někdy za dvě hodinky, nikdy to neodhadnu... Máme všechno flekaté, hrací deku pereme skoro obden, spotřeba plenek obrovská... Ale prospívá, tak to zatím doktorka moc neřeší... Ještě asi uvidíme co sirup... Jsem zoufalá, převlékám pořád malého, i sebe... Ale doufám, že se to zlepší.. Malé změny už pomalu nastávají, většinou přesnídávky v něm zůstanou 😀

svobca
21. led 2014

Můj druhý syn měl také reflux, blinkal už od narození. Kojili jsme jen v porodnici, doma jsem odstříkávala, abych malého zbytečně nepřejídala, protože poté zvracel hodně. Vyzkoušeli jsme Gastrotus baby, Nutriton a dodržovali jsme menší a častější dávky jídla. Syn mi zvracel kdykoliv, hned po jídle, na vycházce, atd. Věčně jsme prali, sebou jsem vozila náhradní oblečení. Pořád mi plakal, méně spal. Se zavádění příkrmů ve 4 měsících se to pomalinku začalo zlepšovat. Teď je synovi 14 měsíců a ublinkne si už jen občas. Jediné co mu na reflux vadí jsou ovocné výživy. Hlavu vzhůru, prý tohle trvá jen tak do roku a půl maximálně. Ale mohu říct, že jsem nevěřila, jak je takový prcek s refluxem náročný na psychiku. Jsem ráda, že je to víceméně za námi. Hodně zdaru a pevné nervy všem maminkám 🙂

mleka_hami_andrea
autor
21. led 2014

Maminky, pokud jde o 5-10 ml mléka, které miminko ublinkává, nemusíte se bát, s věkem se ublinkávání obvykle upraví. Někomu to trvá pár měsíců, někomu bohužel i rok. Speciální AR mléka obsahují karubin, který mlíčko v žaludku jemně zahustí a ublinkávání by se mělo zmírnit. Jaká jste vyzkoušely? Máte zkušenost i s Hami Citlivé bříško při ublinkávání?
@hanny21
@ver.kkk