25měsíční dítě nejí teplé jídlo

zlatik1
15. črc 2016

Ahoj, vím, že je tu toho hodně na toto téma, ale poraďte mi či napište jak bych měla postupovat. Syn má 25 měsíců a poslední dobou cca 1/2 rok nechce jíst.. dostanu do něho jen termixy, pudinky, jogurty, suché pečivo, sladké jako buchty, sušenky, čokoládu.. z teplého jí jen polévky ( poslední dobou jen vývar ( vodu) , knedlíky se svíčkovou ( maso ne, jen omáčku) a řízky ( ty muže denně)... a to jedl už vše.. jak sladké jídlo ( rýž. nákyp, ovo. knedlíky, palačinky, lívance) tak z normální jídla jedl knedlíky s jakoukoli omáčkou, knedlíky s uzeným a zelí, duš, mrkev s masem, šunku a sýr už také A teď nic nechce, jsem na sunaru 2x denně a on čeká na to, až ho dostane. Má 90 cm a 13,5 kg. Zatím jsme nikde nebyli a ani dr o tom neví. Nejdřív bych to chtěla řešit sama. V židličce mi sedět nechce a nikde jinde si k jídlu nesedne. Co mám dělat nebo co dělám špatně?

kika_21
15. črc 2016

Asi bych pudinky a buchty spíše vynechala-dávala bych jogurt, ovoce, kukuřičné křupky, chleba. Teplé jídlo bych nabízela-jí vývar, řízky-takže i živočišnou bílkovinu. Nelámej nic přes koleno, hubený není, neber jídlo jako zlo, ale jako samozřejmost-třeba jako dýchání. Moc před ním nemluv o tom, že nejí, spíše jdi příkladem-jez sama zdravé věci a nabízej.Držím palce. Mně děti také často nejedly, jak bych chtěla a přežily všechny bez problémů-děláme si často zbytečné starosti.

zlatik1
autor
15. črc 2016

@kika_21 děkuji za radu... 🙂 Je pravda, že před ním občas mluvím o tom,že nejí tak toho se vyvaruju...

blondynka400
15. črc 2016

@zlatik1 to že v tomto věku začínají odmítat určité druhy jídla je normální. zkus třeba těstoviny, rýži s nějakou smetanovou omáčkou a pod, luštěniny (třeba čočku) a pod. A přestala bych dávat tolik sladkého jídla. Dle údajů vyloženě hubený není, tak se není čeho obávat, když nějaké jídlo prostě vynechá. A určitě bych nedávala sunar 2x denně, když už UM v tomto věku, tak max jednou, to taky může potlačit chuť k jídlu.

zlatik1
autor
22. črc 2016

@blondynka400 tak zkusíme a uvidíme .. dávám sunar na noc max 150 ml a už ho nechává..

zlatik1
autor
28. črc 2016

Tak jsem to nevydržela a zeptala se doktorky.. tedy té naší a pak ještě kamarádky.. ta naše povídá, že nemám dávat sladké a rohlíky a nabízet a nenaléhat.. jinak nic neměnit.. ta druhá povídala, že vynechat pečivo a lepek, dávat sunar i 4x 250ml a pít a pít nechat vyhladovět a on si řekne. Jenže takhle to děláme už od pondělí a stále stejné... nechce nic.. snědl včera 2 žbiračky polívky ( vývar s nudlemi bez masa ) a 1 bílý jogurt... 1 lipánek... dneska nic...

maagda
28. črc 2016

@zlatik1 nedávejte tolik sladkého není to dobré Sunar je sladký. Určitě vynechejte sladké jídlo a bude dobře. Cukr napomáhá tomu že nic jiného jíst nebude.

zlatik1
autor
28. črc 2016

@maagda Ok, jen se zeptám čím bych měla začít.. rajskou s těstovinami nechtěl.. možná ano, ale nezkusí 1 lžičku pak jí, mám ho nutit i do té 1 lžičky .. dneska bram, kaše a mleté maso a také ne

maagda
29. črc 2016

@zlatik1 zkuste mu dát, když nebude tak mu řekněte, že když nebude jíst toto tak nedostane nic jiného. Protože když mu pak rychle dáte jogurt atd.. tak vám to jíst nebude. On hladný nezůstane ale uvidí, že si nemůže vybírat. Prostě nebudeš toto nebude ani nic jiného, ani sladkosti prostě nic. Uvidíte, že si tento truc na normální jídlo rychle rozmyslí. Tím ale neříkám nechat ho bez jídla celý den to ne. Ale uvidíte, že začne zase jíst 🙂 svoje dítě nemám ale mám zkušenosti s hodně dětmi 🙂 a vždy to bylo tak, že když měli příděl cukru, nejedli nic jiného. Pak řekli když to nesníš tak nic jiného nedostaneš a pak to snědlo. 🙂 hodně štěstí, jde to těžko, když je naučený na sladké jídlo ale jde to.

kvakuska
29. črc 2016

@zlatik1 Nejdřív mě napadlo, jestli třeba nemá nějaké problémy s kousáním, když "jí" hlavně tekuté pokrmy, ale jestli jí řízky, tak s kousáním fakt problém nebude 😀 Pokud už měl nastavený v jídle nějaký řád, tak bych v tom zajetém řádu pořád pokračovala, jako by se nic nestalo. Předpokládám že jíte u stolu všichni společně, takže bych trvala na tom, že k jídlu s námi ke stolu vždycky jít musí, i když jíst nebude. Vidím že máš dvě děti, takže já bych to dělala tak, že bych malému normálně dál pravidelně předkládala jídla, tak jak to bylo když jedl ... prostě mu dát snídani, napapej se abys měl plné bříško, nechat ho v té židličce u jídla nějakou dobu sedět, poté zbytek snídaně (nebo i celou, pokud ji nesní) odnést a hotovo, nekomentovat to ... na svačinu bílý jogurt, sníš, nesníš, hotovo ... oběd totéž, trochu polívky, potom trochu druhého, pokud nesní, odnést bez komentáře ... a takhle až do večera. Nenutila bych, dělala bych že je mi jedno kolik sní. Dávala bych mu jídla, která měl vždycky rád, která už jedl, která zná. Nedávala bych nic sladkého, pribiňáky, termixy, buchty, bonbony, ani sladká jídla, sušenky, čokoládu, prostě nic z toho. Jen normální jídlo 5-6x denně (jak byl zvyklý), ze sladkého jen ovoce. Nedala bych mu kokino, ani kdybych ho dávala staršímu synovi. K pití čaj, vodu, rozhodně ne sladké šťávy, ke snídani třeba mléko, pokud byl zvyklý. A dávala bych zeleninu, ale stylem "chceš si pokousat mrkvičku? - tady ti ji položím" Sunar bych dala jen večer, pokud tak byl zvyklý, rozhodně bych dítěti jeho věku nedávala 4x250ml, jak ti někdo radil. Možná to zní tvrdě, ale děti jsou vyčůránci, když bude vědět, že odpoledně dostane pribiňák nebo termix, nebo dávku Sunaru, tak bude schopný si do toho odpoledne počkat bez jídla. Sladké může fungovat jako droga už pro takhle staré dítě, je jen na rodičích, jak tohle ukočírují. Už není malý, rychle to pochopí, chce to jen vydržet 😉

kamiska
29. črc 2016

Kde je zelenina? Ji treba syrovou okurku, papriku? Sni spenat atd?

cerberos1306
29. črc 2016

@kvakuska naprosto souhlasím! 🙂

zlatik1
autor
29. črc 2016

@kvakuska děkuji, já to takhle měla zavedené, od té doby co jsem musela být chvilku v nemocnici s druhým těhotenstvím a tatínek v té době byl v zahraničí tak nám to babička takhle po... malý mi i odmítá sedět v židličce, ale už nemá takové histeráky jako měl.Já jsem najela na systém skoro ten co píšete ... je s pár vyjímkami... a doufám, že se to spraví... děkuji za podporu