Jak zvladáte malé nerváky?

bea89
30. srp 2010

Máme doma takový problém - synovi bude ve čtvrtek rok a poslední dobou nic nedělá než od rána jen řve a řve.Má svůj pokojíček hračky a vše kolem.Ráno když prďola stane tak se napapáme a je vše v pohodě - usmívá se raduje se ikdyž ho dám do pokojíčku ať si hraje tak je stále klid a já mohu rychle uklidit a navařit.Jenže pak to začne všechny hračky si vyháže pohraje si s každou 5 minut a začne neskutečný řev !!! Tak si jdu sním hrát, ale on nechce a jestli ano pohrajem si a pak už mě čeká další chystání jídla aneb něčeho a to malý začne opětovně řvát a vztekat se.Nevím už jak dál stále se snažím něčím zabavit, ale marně - neskutečně se začne vztekat kopat štípat a řve.Je to až neskutečné,jak se dokáže vztekat a řvát až písklavým hlasem . ☹ Máte doma taky nerváčka ? jak to řešíte Vy ? děkuji za odpovědi

meleri
30. srp 2010

nevím jak to máte v kuchyni nebo jak se vlastně malý pohybuje, ale co ho dát na nějakou deku do kuchyně, aby tě viděl, můžeš mu dát třeba nějakou bezpečnou pomůcku z kucyhyně, třeba cedník...u nás zabíralo a zabírá třeba že mu nasypu velké fazole do nějaké bedničky k tomu dostane lžíci a on je pak přesypuje, hrabe se v tom, jasně je pak všude bordel, ale zase se dá celkem klidně navařit. nebo i smetáček dělá zázraky, ale na to je asi ještě malý.
někdo by ti asi poradil vař večer nebo tak, ale já sama to nezvládám snažím se vše taky udělat ráno a odpoledne už jsem pořád s malým. u nás když je vztek tak si s ním musím poctivě hrát tak 15 30 min a pak jak je zabraný do hry nenápadně zdrhnu a vařím dál nebo tak....ale jasně, někdy to taky nefunguje, ale můj syn je už starší, takže se dá i vysvětilt - mama musí vařit, myslím že i tvůj syn to třeba časem pochopí ale zatím je malinký tak to chce prostě brát nějak s humorem, ale věřím že je to těžké!

meleri
30. srp 2010

sorry radím ti blbě s těma fazolema...musíš furt hlídat aby je nestrkal do pusy...:( takže nevím no, asi je na to ještě malý ale určitě později jak už všecko tak nezkoumá pusou to jde...

k.ate
30. srp 2010

@meleri já bych místo fazolí použila kostičky, u nás to na zabavení malýho pomáhá, má dvě krabice (nebo stačí i jedna) a předělává kostičky z jedné do druhé, nebo věci strká dovnitř a zase ven... Stejně nám posloužila i papírová taška (v té jsou pořád nějaký hračky nacpaný 😀 ), já to v kuchyni teda modifikuju tak (máme ji fakt prťavou), že malej sedí v židličce, kouká na mě a když už ho to nebaví a zanče bejt protivnej, dám mu krabičku s hračkama a on je vytahuje na pultík u židličky a pak je cpe zpátky... A když všechno selže, dostane kus nějakýho ovoce, žužle si ho a je klid 😀

Jinak se ale taky začíná vztekat, když jdeme z dětskýho hřiště, vytahujem ho v obchoďáku z vozíku atd... Snažím se to řešit v klidu, prostě jdeme pryč, i když se vzteká a buď se snažím odvést pozornost jinam, nebo se snažím na něj aspoň klidně mluvit a většinou to zabere... 😕

fiallinka
30. srp 2010

@bea89 ahoj, napadá mne, jestli tak nereaguje třeba i na to, že ho v tom pokojíku necháš bez tebe, náš malý si sám moc hrát nedokázal a ani nedokáže, chce mne mít na očích... je pravda, že vlastně doteď ho samotného moc nenechávám, ani nechci, a to vaření buď zvládem spolu v kuchyni (krámování hrnců kolem toho roku fakt frčelo), nebo jsem prostě vařila, jen když malý spal nebo vytahovala z mražáku... u nás to vztekání teda nebylo tak časté, ani řvaní, ale kolem roku si dokázal slušně omlátit hlavu o dvěře, podlahu... na ty záchvaty vzteku většinou nic nepomáhá, správný postup by měl být nevšímat si ho a nechat ho vyzuřit, ale pokud to dělá v reakci na tvou nepřítomnost, tak bych zkusila dělat všechno s ním aspoň na chvíli 🙂

bea89
autor
31. srp 2010

@fiallinka Ahojky já si právě myslím, že tím to není, jelikož malý je samostatný takhle nerad snáma spinkal ani v posteli a nerad se tulí, to je horor když si ho vezmem s tatínkem do postele že poležíme a potulíme stím nemáme šanci ☹ .Malý vydrží nějakou dob sám hlavně ráno, ale buď budu muset změnit přístup hraček aneb ho pouštět i s pokojíku - máme zatím vyhrazeno místo jen v pokojíčku a u dveří máme dvířka bezpečnostní takže má možnost si chodit po pokojíčku - což chodíme už a hrát si tam.Zní to jako kdyby byl tam zavřený, ale náš Tadík vše zbombarduje zničí prostě vše co vidí tak jsme chtěly ať se naučí prvně v pokojíčku si hrát a pak postupně všude ho pouštět.Od 3 měsíců měl velkou ohrádku na hraní kde si hrálo a mohl blbnout už jak jsme viděly, že je pohyblivější živější tak jsme zrušily a šly do jeho pokojíčku 🙂.Tak snad něco vymyslíme - byla bych ráda kdyby ano opravdu se začne vztekat a nemá důvod a mě to tak mrzí když mě začne štípat a bouchat

bea89
autor
31. srp 2010

Holky moc Vám děkuji pokusíme se uděloat maximum aby to u n ás fungovalo jako u ostatních tak snad se povede 🙂 dnes skusím toho našeho tygříka nechat po celém bytě lozit a chodit a uvidíme.Moc Vám děkujií za rady a ty fazole josu taky dobrý nápad 🙂.

beruska24.9.
31. srp 2010

@bea89 - tak u nás malá řádí po celém bytě a také to podle toho vypadá 😝 Sama si moc hrát nedokáže, spíš kramařit nádobí, hračky, oblečení a nahánět psa, takže musím být pořád k dispozici. Vařím za pochodu, malá chodí kolem a vytahuje nádobí (má umožněn přístup do dvou skříněk v lince), flašky s vodou, stěhuje židle po kuchyni apod. Přitom chce každou chvíli zvednout a koukat z okna (drbna jedna 😀 ), nebo ochutnávat, co vařím.
Uklízím večer, když malá spí. Ale ´´zavřít´´ ji do jedné místnosti by u nás nefungovalo. Od malička je zvyklá, že je pořád se mnou a se vším mi pomáhá. I věšet prádlo - vytahuje ho z kýble a já ho musím v rychlosti věšet na sušák, jinak by bylo poházené všude kolem.

fiallinka
31. srp 2010

@beruska24.9. jj, u nás je to taky tak, ale myslím, že dítě od Bey je spíš výjimka 🙂...

@bea89 tak fakt jedině asi nechat být, nebavit se s ním v tu chvíli, ať se vyzuří... v případě, že by si ubližoval, tak ještě prý funguje pevný stisk... holt možná se prostě vzteká předčasně, Juráš taky mlátil hlavou do zdi a časem to přešlo...

k.jolanka
31. srp 2010

@bea89 Ahoj, tak můj malej má sice teprve skoro 8měsíců, ale je neskutečně vzteklý..nevím jestli je to jen nějaké období, nebo to bude takový nervák, mám z toho celkem hrůzu 😝 přesně jak píšeš, jsou dny kdy se opravdu vzteklí od rána do večera...hraje si na dece, začne se vztekat, tak ho vemu do náruče, propíná se až mi div nevypadne, při tom do mě buší pěstičkama, štípe, vřeští, trhá mi vlasy..tak s ním chodím po bytě, chvíli vydrží ale opět se neskutečně vzteká...položím ho tedy na deku a opět na novo...také už nevím, jak ho zabavit, v kočáru mi dělá to samé a nedejbože, když jedeme MHD, myslela jsem si, že když bude sedět a uvidí co se děje venku,bude to lepší, ale dělá mi neskutečné scény, vždycky na mě celý bus kouká, tak ho radši rozepnu, vemu si ho na klín, ale nic nepomáhá, tak pak radši celá rudá vystoupím 😖 nevím už jak to mám řešit, kdyby se vztekal z nudy, nebo že si ho nevšímám..ale on si hraje chvíli sám a pak když ho to neba tak se mu věnuji, přítel říká, že si prostě umí říct o svý práva.. 😅 no a pak je taky horor ho přebalit, to se nenechá, musí mi pomáhat přítel a když je pokaděný, tak já se omlouvám že to takhle napíšu, ale máme to co bylo v pleně všude 😠 a teď začal i s oblékáním, když mu chci strčit ruku do rukávu, občas mám pocit, že bych mu jí asi musela zlomit, prostě jí neohne ať se děje co se děje a řve jak tur, dřív mi tohle nedělal...tak snad je to jen období, ale aby se takhle malé dítě vztekalo, to jsem si myslela, že mě čeká až v období vzdoru, ale asi jsem se teda dost spletla 😀 🙂

bea89
autor
2. zář 2010

@fiallinka

Tak snad to časem uý nás odezní je fakt, že mu teď rostou zoubky (všechny 4 takže i k tomu to přidávám), ale vzteklost je u nás na denním pořádku a pokud se nevztekáme tak je malý báječný. 🙂 Tak snad časem to odezní chtěla bych sním chodit na plavání a různé aktivity ať se vyřádí pořádně 🙂



















(

bea89
autor
2. zář 2010

@k.jolanka

Úplně ti rozumím, to samé máme taky a ani venek nepomáhá v žádném případě - ještíme na celé kolo a někdy bezdůvodně. 😒 Ohledně toho hraní tak jsem četla, že většinou si batolata neumí hrát tak je supr si snima kutálet míčkem aneb skládat kostičky a ty skládat třeba i sama - mimi si toho všimne a pokud bude chtít připojí se a bude si taky stím hrát a vědět jak na to.🙂 Busem jsme jely jen jednou a byl to taky zážitek jak hrom takže už jsem od té doby necestovala 😅 .S oblečením máme taky problém oblíkám tepláčky pak tričko a jak obleču tričko tepláčky už má skoro dole takže vše opakujem stáloe 🙂 i na noc se mi malý sevlíkal někdy i plínku si stačil sundat a to si umíte představit jak matrace a vše dopadlo 😅 - tak jsem zavedla metodu první tepláčky štarmplíky a přes to zapnout bodynko a byly jsme v suchu a v teple 🙂. Někdy je to boj s prďolatkama, ale co až budou v pubertě, že ? 😅

janulla84
2. zář 2010

@beruska24.9. Jeee ty bydlíš u nás doma 😀 😀 😀 😀 ????Tak u nás je to na chpu stejné,nic jiného by jsme nenapsala jako by jsem viděla mě a Emičku 😵 někdy makačka jako blázen

evatk
2. zář 2010

@k.jolanka ty snad píšeš o naší elišce?
nechci být necitlivá, ale jsem ráda, že nejsem sama, už mě ani nebaví to tady rozepisovat, výše už bylo uvedeno snad vše, co eliška provádí+teda probouzení v noci docela často, i 6x za noc, naštěstí teda většinou hned po podání dulíku usne

obědy pro sebe a pro malou už vařím večer předem

předem se vždy děsím, když se s ní mám někam vypravovat sama... třeba zítra, nebo příští týden k mudře, ani mě ty procházky popravdě moc neba, když vím, co mě čeká před a po

jinak když je zrovna hodná, je k sežrání, culí se, je to zlatíčko, malá héééérečka, ale to vztekání kolikrát obrečím, taky si říkám, že třeba zoubky...
spí 2x denně, ale zkrátilo se to na 2x 1 hodina, vyloženě jí to nestačí, ale už nezabere, tak řve už od probuzení, nošením se uklidní... no kino

kapradina
3. zář 2010

holky tak to vam fakt nezavidim,ale bohužel ja to mam dvakrat.někdy se zahraji a z toho se hadaji a rvou o hračky.a to je jim 25 mesicu.co bude pak,az budou vetsi nevim. takze hlavu vzhůru. 😀 😀 😀

martas4
15. zář 2010

Náš Zdeněček má jeden rok a nejhorší je u nás přebalování a oblíkání. Vzteká se, pokud je pokakaný,utíká mi z přebalovačky a po koupání se nechce nechat oblíct. Mám na to jediný fígl. Počkám na reklamu v televizi anebo máme na DVD klipy s gummybear. To soustředěně kouká a nechá si skoro všechno líbit. Tak pokud máte taky takové závisláky na reklamě,tak doporučuji. Reklama je v televizi každou chvíli.

dadous
15. zář 2010

@martas4 tak to budu muset natočit ružovy slony od t-mobilu 😀 😀 pže oblíkaní je u nas taky čím 😠 dal horší

martas4
15. zář 2010

Jo,růžoví sloni jsou teď nejvíc "in" 😀

f.miracle
18. zář 2010

Vidím, že sloni jsou populární snad u všech prdlísků 😅

crca
19. zář 2010

No,musím se přiznat že od 1 roku asi 3 měsíce jsme prodělávali stejnou hysterii 🙄 mlátili sebou o zem,když se jim něco malo nezdálo a to máme kuchyň tak,že hned přes práh je obývák,takže nebyli izolovaný,všechno co šlo tak ničili 😢 ,mlátili do toho...a můžu a klidně se přiznám,že jsem už byla na pokraji fakt sil ☹ v noci nespali,přes den tohle.... ☹ Zřejmě to patří k nějakému období jejich vývoje,protože najednou ze dne na den,jsem se až nudila 😀 Hrajou si spolu(pravda něco jiné mít dvě),uvařím v poklidu,jen na ně občas juknu 😀 ,vztekání je jen fakt ojedinělé,ale co se mě teda asi tak trochu i osvědčilo,je,že když se začnou vztekat,nevšímám si a nebo,viz.přebalování-mluvím na ně v klidu(občas opravdu těžký úkol,když nevíte co chytat dřív-jestli plínü s hovn..m co mě stahuje druhé dítko,nebo doutřít to první,které se ještě u toho točí 😀 😀 ,no,to by mě snad ani tak nevadilo,jako to,že se mě ještě smějou do ksichtu 😀 😀
Ale je pravda,že reklamy u nás vedou-i sloni,to tancujou 😀 a hlavně u reklamy stříháme nehtíky 😀 😀
Držím palce,věř,že to přejde i když je to těžký 😉

eithelwing
21. dub 2021

U nás 10,5 měsíce. Lozit musí všude. Teď do toho téměř čtyřletá doma. 🤦 Starší chce věčně společnost, mladsi chce neustale nosit. Řadu příliš nemam, já si dam občas deci vína. 😂
Ale asi pomaha, když jim vyhovim, chvili si s nimi hraju, a pak se zdekuju vařit apod.

zuzita15
21. dub 2021

@eithelwing zakladatelka uz ma syna asi dvanactileteho...

eithelwing
22. dub 2021

@zuzita15 Tak to nevím, proč se mi to objevilo v aktuálních. 🤦😂

zuzita15
22. dub 2021

@eithelwing 🤷‍♀️