SOUTĚŽ o příkrmy HiPP se zeleninou a masem

lidka_hipp
7. říj 2015

Aby děti správně rostly, potřebují vyváženou a současně rozmanitou stravu. To v HiPP moc dobře víme, a tak jsme vytvořili celou řadu chutných menu, která ocení i ti nejnáročnější strávníci 🙂 Do našich skleniček zpracováváme pouze suroviny z ekologického zemědělství které prošly systémem velmi přísných kontrol. V našich příkrmech tak najdete pouze BIO zeleninu, BIO maso nebo BIO rýži. Více o našich HiPP menu: http://www.hipp.cz/prikrmy/produkty/menu/

Pro pět z vás tu mám balíček s našimi chutnými HiPP menu 🙂 Napište mi, jaký vztah mají vaše děti k zelenině a k masu. Chutná jim všechno nebo si vybírají? 🙂 Pět nejzajímavějších odpovědí odměníme HiPP balíčkem plným dobrot 🙂

zanri
7. říj 2015

Tak s vařenou zeleninou problém nemáme, sní všechno a nejraději má brokolici, ale syrovou zeleninu do něj ne a ne dostat☹ Poradíte?

petramiky
7. říj 2015

@lidka_hipp S příkrmy jsme yačali před měsícem a jsem ráda, že malému chutnají, nejradši má dýni 🙂, teď jsme začali dávat ovocné přesnídávky, ale s těmi trochu bojujeme.

kubicek11
7. říj 2015

Když jsme začínali se zeleninovými příkrmy, tak to bylo všude, jen ne v puse. Trpělivě jsme vše zkoušeli, já neustále dojídala a vše umývala. Po čase jsme začali jíst cca 3 lžičky mrkve. "Aspoň něco" říkala jsem si. Když jsme ale onemocněli. Tak jsme se, co se týče zeleniny, rozpapali. Jen jsme přestali chtít polévky. No a dnes po několika měsících by malej jedl i syrovou zeleninu. Syrové brambory, mrkev okurka.....prostě vše, co mu přijde do ruky. Jednou je to jídlo, tak to chce jíst a nikdo mu nevymluví, že všechno jíst syrové prostě nejde 😀 A masíčko? Nejraději má kuřecí.

lucinkaam
7. říj 2015

Moje pevni dcera papala od 4 m vse od Hippu,nic jineho jsem nekupovala a nikdy zadny problém nebyl.. Druhá dcera je uplne jak kopírák stejna,zeleninu zkusila uz vsechny druhy a to ma teprve 4m 🙂..Za nas Hipp doporucuji,je to mnamka ;)

kacinda
7. říj 2015

Nas Filip nikdy se zeleninou ani s masem problem nemel, to spis presnidavky nikdy nemel rad. Doufam tedy, ze v tom jak hezky papa bude pokracovat a pujde ve stopach tatinka, ktery je kuchar, a taky ma jidlo rad a v nicem se neprehrabuje. Skoda jen, ze nam nevari doma, pry si praci domu netaha 😀

kubicek11
7. říj 2015

@petramiky Můj malej má nejraději čerstvé přesnídávky. S těma jsem zabodovala hned. Kdybyste chtěla návod, ráda se podělím. 🙂

yvonneullmann
7. říj 2015

Nas maly gurman je od malička zeleninomil a ovocemil..nikdy jsem neměla problem s tim aby snedl syrovou nebo dusenou zeleninu.... Naopak on sam kdyz vidi mrkev okurku no proste cokoli na stole tak chce hned ham ham..hodne maminek mi zavidi protoze jejich deti zeleninu nesnasi a v zadnem pripade ji nesni. Zato my jsme schopni snist za den klidne jen kilo zelebiny a ovoce... Moje babicka uz o Lucaskovi slozila i basnicku.

Ovoce a zeleninu to ja bastim tuze rad
Rajcata ,mrkev okurky nejradeji pastinak
Nepohrdnu kvetakem uz vubec ne brokolici.
Trepu se jak otesanek kdy to bubla pod poklici.
Otesanek je me druhe jméno rikava mi babicka
Vzdycky kdyz jde ze zahrady a nese mi jablicka.
Jmenuji se Lucasek a jsem velky chlapak
Co mi daji na talir to bez kecani spapam.

princina
7. říj 2015

Naše E. se zatím s jídlem seznamuje... Samozřejmě chutnala dýně,banán a kupodivu ji chutná losos 😁

susanking
7. říj 2015

Muj syn zacal s prikrmy od 4 mesice,asi jako kazde miminko.🙂 Hrozne dlouho jsme bojovali s prikrmy a presnidavkama a do ted bojujem se zeleninou.🙂 Ale da se to diky vasim sklenickam.🙂 a maso jist tez nechtel ale kdyz videl ze mu to sni Enny(pes) tak zacal bagrovat kureci maso snad na vsechy zpusoby. Od te doby se snazime kombinovat jakekoliv zeleninove a masove veci tak aby to rad bastil a hlavne mu chutnalo. Vase prikrmy nam chutnaji a proto jste s nama na cestach..🙂 😎

tajemna30
7. říj 2015

Krásný den, u nás se vztah k zelenině a masu vyvíjí - u malého (rok) tam je to zatím bez problému - sní v podstatě vše. U dcerky se vztah vyvíjí - jako malá také snědla takřka vše - ale muselo to být hodně dlouho na jemno pomixováno, potom měla období kdy skoro vůbec nechtěla jíst, a to období trvalo hodně dlouho, a asi každá maminka nejedlíka mi potvrdí - že by potřebovala něco "na nervy" které často docházeli - a vyzkoušeli jsme vše možné i nemožné. S věkem 3 let, a nástupem do školky a baletem a ted gymnastikou - nastala obrovská změna - jednak ve školce má nejlepší kamarádky "jedlíky" takže se nechce nechat zahanbit a najednou jí to co měsíce nechtěla, a jednak asi to potřebuje i její tělo - zejména když jí v kroužku řeknou že má jíst maso, a zeleninu, aby rostla a byla silná - tak maminčino 2 leté domlouvání nezabíralo, a najednou to jde - jí krásně a takřka vše - takže u nás je tip školka, a kroužky. 😉

endy85
7. říj 2015

My budeme s příkrmy teprve začínat, zatím si malá ,,frčí,, pouze na mateřském mlíčku, ale myslím, že masíčko i zeleninka jí budou moc chutnat, jelikož už teď zálibně pozoruje, když jej někdo jí a slintá tak, že má vždy mokré bodyčko 😀 Už se těšíme, až s příkrmy začneme, pokud jí bude stačit kojení, dostane první jídlo v půl roce, což vyjde přesně na Ježíška! A určitě chceme vyzkoušet právě Hipp.

yvonneullmann
7. říj 2015

Nas maly gurman je od malička zeleninomil a ovocemil..nikdy jsem neměla problem s tim aby snedl syrovou nebo dusenou zeleninu.... Naopak on sam kdyz vidi mrkev okurku no proste cokoli na stole tak chce hned ham ham..hodne maminek mi zavidi protoze jejich deti zeleninu nesnasi a v zadnem pripade ji nesni. Zato my jsme schopni snist za den klidne jen kilo zelebiny a ovoce... Moje babicka uz o Lucaskovi slozila i basnicku.

Ovoce a zeleninu to ja bastim tuze rad
Rajcata ,mrkev okurky nejradeji pastinak
Nepohrdnu kvetakem uz vubec ne brokolici.
Trepu se jak otesanek kdy to bubla pod poklici.
Otesanek je me druhe jméno rikava mi babicka
Vzdycky kdyz jde ze zahrady a nese mi jablicka.
Jmenuji se Lucasek a jsem velky chlapak
Co mi daji na talir to bez kecani spapam.

ninusch
7. říj 2015

Šimonek zbožňuje zeleninu v jakékoli podobě. Když jsme spolu přes oběd doma, tak se mu snažím vařit pokud možno zajímavé a méně obvyklé kombinace. Vzhledem k tomu, že často cestujeme, máme doma i velkou zásobičku příkrmů od Hippu (začínali jsme už v porodnici na mlíčku Hipp, takže dál i pokračujeme s touto značkou). Mám i osvědčené, že když mrňouskovi něco uvařeného nechutná, od Hippu zbaští zeleninku vždycky. Maso jsme zavedli teprve před měsícem a to dlabe vždy bez problémů. Doma vařím jen krůtu a kuřecí, vše ostatní baští zase jen od Hippu. Máme rádi v jídle rozmanitost, takže budeme rádi za každou novou příchuť 🙂 Plánujete nějakou novinku?

a_nnysek
7. říj 2015

Já jsem v tomhle ohledu šťastná máma, náš rošťák má zeleninu i ovoce moc rád..Samozřejmě že nejlépe chutná z cizího talíře 😀 , ale krásně papá své příkrmy které mu vařím doma a i dobroty ze skleniček..U ovoce ho musím hlídat, aby se nepřecpal a nebolelo ho bříško, protože co se do něj vejde je neskutečné 😀 Masíčko máme nejradši krůtí a hovězí, nepohrdne ani králíkem a sní (narozdíl ode mě) i jakoukoliv rybičku 🙂

ominki
7. říj 2015

Amálka zatím baští maso a zeleninu skrze mamčino mlíčko. Protože mamča zeleninu i maso miluje a je to hlavní součást jídelníčku, nemůžeme u dvouměsíční Amálky brzy čekat nic jiného 🙂 🙂 🙂 Těšíme se na první příkrmy!

jjustyna
7. říj 2015

Můj syn je milovník ovoce a zeleniny, vlastně všeho jídla, vůbec si nevybírá. Jsou mu 3 roky. A právě díky svému vztahu k ovoci a zelenině se stal v jistém směru favoritem dědečka - mého tatínka. Chodí spolu po zahradě, drží se za ruce "kochají se" a ochutnají vše, co najdou. Jahody, rajčata, jablka, ostružiny, maliny, rybíz, hrušky, meruňky.... Máme nově postavený dům, zahrada je ještě celá rozkopaná a ošklivá, ale i tak jsme našli kousek místa a vypěstovali společně mrkev, cukety, rajčata a papriky, kam si hrdě chodí s miskou uplně sám trhat.
A stejně rád má i maso. A jak rád mi ho pomáhá připravovat. Obaluje řízky, klepe maso, solí, koření... A když dostaneme nebo koupíme kapra vím, že nic nezbyde.
Přeju si, aby stejný jedlík jako syn, byla i dcera, která zatím papá jen od maminky. Ale blíží se den D, kdy ochutná mrkvičku.

petracig
7. říj 2015

Táda sní všechno a kdykoliv a i když dojí svoji už tak obrovskou porci a vidí nás něco jíst, tak se stále hlásí slovem "papat" o další porci 😀

blahova_andrea
7. říj 2015

syn mi jedl do dvou let naprosto všechno, zeleninu miloval ve všech podobách, maso všechno, jakkoliv upravené. pak začal být vybíravý. dcera je teď to samé. ráda si dá od všeho, oba třeba milují zelené fazolky 😅 no ale jsem realistka. ve dvou letech budu čekat zlom, určitě si začne také vybírat. všeobecně mám s dětmi ale problém spíš s ovocem než se zeleninou. zeleninu jedí i tu, kterou já bych nepozřela 😅

apacheee
AMBASADORKA
7. říj 2015

Eliášek je co se jídla týče (vlastně nejen) je naprosto snové dítě - od první lžičky příkrmu jí rád a s chutí. VŠECHNO. Pusinku otvírá předpisově, vždycky když někde krmíme, je z toho divadlo pro všechny zúčastněné. Otevírá totiž pusu maximálně - já osobně tomu říkám výraz hladové kobry🙂 Má rád snad všechno, masíčko je však asi top. Má rád i zeleninu - z tepleně upravených miluje cuketu - nejlépe s lososem, a ze syrových miluje zase okurku🙂 Myslím, že nám roste malý velký gurmán🙂

lidka_hipp
autor
7. říj 2015

@zanri Základním pravidlem u všeho nového, co děti zatím neznají, je trpělivost. Narazila jsem na jeden odborný článek, podle kterého je potřeba novou potravinu nabídnout dítěti až 27x, než je dokáže přijmout. S Aničkou jsem řešila něco podobného. Nevím proč, ale zeleninu v polévce, omáčkách nebo rizotu přijímala bez problémů, ale syrovou ignorovala. Nakonec jsem to vyřešila tak, že jsem jí syrovou zeleninu nabízela pokaždé, když jsem jí jedla já, aby viděla, že jíst zeleninu je normální 🙂

tak2014
7. říj 2015

Než Eminka ochutnala ovoce, nebyl se zeleninou problém...teď pokud do ní chci propašovat zeleninu, tak musí dominovat chuť mrkvičky a dýně a nejlépe střídat lžička ovoce-lžička zeleniny. Pokud se nechceme trápit nebo byla Eminka moc hodná, máme v ledniččce vždy nějakou dobrůtku od Hipp, ať už džusík, hrušku (tu miluje) nebo těstoviny s rybou a brokolicí 🙂 Na zdraví mé dcery mi velmi záleží a proto pokud nevařím, kupuji jedině příkrmy od HIPP

hance09
7. říj 2015

Bertík baští zeleninu poměrně ochotně, ale pokud je v jídle maso, tak to vybere zaručeně jako první 🙂

alboo
7. říj 2015

@lidka_hipp sni skoro vse, se zadnou zeleninou nema problem, ale s masem ji to chutna vice. Zeleninu nebo masozeleninu obedva a veceri. Domaci obcas nedoji, ale sklenicku nebo vanicku sni vzdy celou.

joannah13
7. říj 2015

s příkrmy jsem začínala formou BLW metodou, bylo to fajn, protože si malý vyzkoušel nejrůznější konzistence zeleniny i masa, zjistil co mu chutná a co ne, sám si vybíral a sám se krmil.. dá se říct, že mu zachutnalo skoro vše, občas dostával i mnou udělané a mixované jídlo nebo skleničku, aby opravdu vyzkoušel vše, teď když musím ze zdrav. důvodů pomalu ukončit kojení, BLW jde stranou, i mladý pán na ni prdí a chce jen mixovaná jídla a abych ho krmila já, ty dětičky jsou tak vychytralé.. nejvíce mu chutná cuketa s krůtím masíčkem a také ryby, to miluje.. naštěstí v tomto není vůbec vybíravý, jen musí mít opravdu hlad, chuť a náladu ;) a to je někdy těžké zkombinovat 😀

veroush
7. říj 2015

Ńáš malý miluje brokolici,takže ji musím přidávat snad do všeho,dokonce jsme u zavádění příkrmů neuspěli s klasickou mrkvičkou,ale rovnou jsme ujížděli na té slavné brokolici🙂Ale ted už je to lepší a občas vezme na milost i maso,ale to se zas tak moc často nestává,takže když už maso,tak jedině pomixovat se zeleninou,aby to nepoznal🙂

petullama
7. říj 2015

Láska naše veliká
nejradši má dudlíka.
ale i ten zahodí,
když jí jídlo lahodí.

Nejradši má zeleninku,
brokoličku, špenátek,
to hned mlaská na maminku:
lžičku rychle nazpátek!

Všecko, co je zelené,
milujeme, né že né!
Také křupku, rohlíček,
miluje náš mazlíček.

Ale co se masa týče,
nejsme zrovna velké lvice,
něco do bříška se vejde,
když mámě na tom tolik sejde…

Věci, co maj děti rády:
rodinu a kamarády,
zvuk víčka při otvíraní,
mámy náruč a pusu ranní.

eemilka
7. říj 2015

My máme doma "velkou" dvouletou slečnu, která miluje maso, mléko, suché rohlíky a čokoládu a vše ostatní jde bohužel víceméně stranou. Ovocné přesnídávky občas zvládne, ale s těmi (maso)zeleninovými jsme přestali už před rokem, kdy začala veškeré nesladké příkrmy důrazně plivat kolem sebe. Pravdou je, že jsem nikdy pravidelně nekupovala příkrmy od Hippu, z ekonomických důvodů jsem sahala po lacinějších značkách, kdo ví, možná by ji Hippí dobroty chutnaly více. No a co se čerstvé zeleniny týče, tak to je u nás úplné fiasko. Zdá se mi, že se malá řídí pravidlem "co nepapá náš pes, nejím ani já ...".

monunkaaa
7. říj 2015

Krasny den.. nase princezna zacina bastit prikrmy a je radost se divat,jak ji chutna zeleninka. Prvni mrkvicku prevalovala v pusince a koukala na me,co jsem ji to provedla. A druhy den uz otvirala pusinku,Jen videla misticku. K masicku jsme se jeste nedostali,ale verim,je ji bude chutnat stejne jako zeleninka. Ma apetit po tatinkovi 🙂

tak2014
7. říj 2015

obídek pro Emičku na zítra uvařen a uskladněn ve veselé krabičce, přesnídávka z vlastních švestek čeká na dojedení a zlatá zásoba v pozadí 🙂

cervenejablko
7. říj 2015

Anička zatím dlabe celkem obstojně. Zeleninu má obecně ráda, jen brokolice a květák jí moc nejedou, možná je to jejich výraznou vůní a nebo je zkrátka po tatínkovi, který brokolici nazývá brokoVNICE a jíst jí nebude ani kdyby nic jiného nebylo. 🙂
Maso už ochutnala kuřecí, krůtí, králičí, telecí i vepřové, měla i lososa a myslím, že jí chutná všechno. 🙂