Vztah mého otce ke mně během těhotenství a po rozvodu

snehurka86
18. dub 2016

Ahoj holky. Před třema rokama jsem se vdala, tatínek byl z manžela nadšený, jezdili jsme na výlety, na kole, atd, všechno bylo docela fajn. Jenže tatínek viděl jen ty výlety, ale nežil s ním. Myslel větčinou jen sám na sebe, dlouho do noci koukal na televizi, místo toho aby se mnou usínal, mazlil se, miloval, a tak to šlo pořád.Nebyl zrovna zručný typ, trochu ve všem pomalejší a na rodinu mi přišlo že moc nemyslel, spíš by jen rád cestoval a užíval si. Tatínek mi nadruhou stranu říkal, že s manželem když budu mít děti budu na vše sama a budu chudák, protože mi nebude pomáhat. Byl taky neustále bez práce a já ho dlouhou dobu živila.Už jsem toho všeho měla dost a minulý rok jsme se rozvedli, jelikož já si našla přítele(kolegu s práce) asi o 17 let starší. Tatínek s macechou u nás byli jen na vánoce a pak někdy v unoru když si něco od nás potřebovali odvest. Nevolají mi, nemají zájem, nic. Za týden mám termín porodu a ani náznak toho že by se na mě ptali jak mi je nebo tak. Proto jsem se rozhodla, že až se malej narodí, nic jim prostě nříkat, když oni se nezajímají tak proč bych měla já. Snažím se nad tím povznést, ale někdy to prostě nejde.Je to přece můj táta, tak by měl mít o mě zájem i kdybych se spolčila s dáblem. Holky máte to některá taky tak a co by jste dělaly na mém místě? Partner mě ted hodne podporuje,i jeho celá rodidna, jsou z východních čech ale až se male narodí tak přijedou narozdíl od mýmo tatínka co nejeví vubec zájem.

mercedesse
18. dub 2016

Možná bych já udělala ten vstřícný krok a poslala mu aspoň třeba mms s fotkou miminka až se narodí, pak už je na něm, jestli ho bude chtít vidět. Někteří chlapi takhle trucujou, ale pak je to rychle přejde. Pokud ti na něm fakt záleží, tak bych mu k tomu napsala, že bys byla ráda, aby tvoje děťátko poznalo dědečka. Ono ho to obměkčí. Spíš než zpřetrhat, tak bych zkusila ty vztahy přes prcka znovu navázat, je to jedinečná příležitost dát vše do pořádku. 😉

moravanka
18. dub 2016

To dite je byvaleho manzelA nebo noveho pritele?

la_amanita
18. dub 2016

Myslím, že zbytečně situaci hrotíš a tvůj návrh je nejen úplně nemístný, vzhledem k nulové závažnosti situace, ale ty sama bys jím mohla vztahy v rodině vážně narušit. Chovej se ke svému otci jako k otci a budoucímu dědečkovi.

snehurka86
autor
18. dub 2016

@moravanka nového přítele

soyevita
18. dub 2016

@snehurka86 Někteří rodiče jsou zvláštní.Člověka to zamrzí,buď budou chtít malého vídat,nebo ne a nic s tím bohužel nenaděláš.Máš oporu v tom nejdůležitějším člověku a to je podstatné.
Jestli chceš tátu vidět,tak udělej první krok Ty a uvidíš jaká bude reakce 😉

weronicaaaa
18. dub 2016

Já třeba svého otce neznám..s mamkou se rozvedli,když mi bylo 6 a od té doby sem ho neviděla..neposílal mi alimenty,nic..na vánoce žádný dárek,na narozeniny vůbec..jestli ho budu informovat o tom,že je dědeček? Nikdy!

lv
18. dub 2016

co si sednout ty a táta, otevřeně si s ním promluvit na téme, mám tě ráda, chci cítit, že ty mě taky, v tomhle jsem stále tvohe dítě..mého muže nemáš povinnost mít rád, stačí ho tolerovat. Chci dědu pro svého syna, chybíš mi. On asi jen trucuje, těžko mění postoj..

snehurka86
autor
18. dub 2016

@lv to by bylo fajn,ale myslim si ze si ani nad to sednout nechce,mysli jen na sebe,jak se citi on,ze ho vse boli atd.ale za celou dobu jak se citim ja se nezeptal.ani jestli nic nepotrebuju.to on se ozyva jen kdyz potrebuje neco on. No uvidime,ale ja se mu vnucovat nebudu.

snehurka86
autor
18. dub 2016

@weronicaaaa tak to te naprosto chapu,on muj tata je asi hodne po svem otci mymu dedovi,kterej se o nas nikdy nezajimal a kdyz jsem tam nekdy prisla,rikala jsem mu dobry den

stastnablcha
19. dub 2016

budes mama a to idu vsetky tvoje pocity bokom. aspon v tomto by mali. hlavne tvoje dieta ma pravo poznat deda a ten bude urcite nadseny.. v tomto su chlapi ako male deti a treba okolo nich chodit.. tiez ma to vytaca 🙂 ale neviem ci by ti bolo tvoje dieta povdacne keby si z trucu nepestovala ich vzajomny vztah od malicka.. ak dedo nebude mat zaujem, tak s tym nic neurobis, ale minimalne pokusov z tovojej strany by malo byt pár..
držím palce

snehurka86
autor
19. dub 2016

@stastnablcha to máš asi pravdu, nechci malýmu zapřít dědu, to určitě ne, jen mě spíš zajímá kdy se muj tatínek ozve sám,jestli má vubec zájem, což si myslím že jo,ale tím že mám jiného partnera ne podle jeho představ tak se mi kvůli němu vyhýbá. nový přítel mě hodně podporuje,pomáhá a stojí při mě, s bývalým manželem bch to těhotenství si myslím tak dobře nezvládla.no uvidíme jak to vše dopadne

lajla
19. dub 2016

@snehurka86 udělejte ten první krok ať kdy nemusite litovat, až...chlapi jsou ješitni, byli a budou
Fakt blbosti co se tu někdy řeší, spíš jste si potřebovala postěžovat, svěřit se...

snehurka86
autor
19. dub 2016

@lajla ano to je pravda že jsem se potřebovala vypovídat, protože to na mě všechno nějak padlo

helen_h
19. dub 2016

@snehurka86 A jak dlouho má tatínek tu novou ženu?? Nesouvisí to s tím?? Že má prostě nový život a "nemá čas"? Je v tom vůbec to, že má něco proti tomu novému příteli? Z úvodního příspěvku jsem nepochopila, kdy Vás přestal vídat.

kacca11
19. dub 2016

A mas zajem i ty o nej? Jak ho projevujes?

snehurka86
autor
20. dub 2016

@helen_h oni se znají už snad šest let a už dva roky budou svoji, takže taková moje macecha. je to ůplně jasný že je to kvůli novému příteli. vím že ho nemá rád,nebo ho trápí že jsme se rozvedli s manželem ale jsu jeho dcera tak to musí přijmout tak jak to je. bývalému manželovi se ozývá pořád, dokonce spolu chodí na výlety, jezdí na kole, pojedou do ameriky,když měla macecha narozeniny tak pozvali jeho n aoběd, u mě to ani nezkoušeli.prostě si ho skoro vzali za svýho! to mě docela mrzí, že zase já jsu jako ta špatná,ale oni s ním nežili...chtěla bych aby bylo mezi námi zase vše ok,ale nevím jestli ten krok mám udělat já, protože se bojím jeho reakce...

lajla
20. dub 2016

@snehurka86 máte otce ráda? Chybí Vám? Chcete dědečka pro prcka? Bylo by Vám líto, kdyby nečekaně umřel... A Vy mu nemohla zpětné říct, co Vás trápí, trápilo...? Těch otázek je víc a sama si musíte odpovědět...
Možná má ten samý ostych a čeká až se ozvete...jsou to malichernosti, hoďte to za hlavu a jednejte

stastnablcha
20. dub 2016

@snehurka86 moc moc drzim palce aby to vyslo tak ako si predstavujes, ale nezabudni ze predstavy sa rozchadzaju s realitou 🙂 ale urcite ked sa to male narodi, urobite vsetko tak ako jemu dobre bolo 🙂