Může být syn autista? Skoro nemluví, nechce sám jíst

mysljaja
4. říj 2016

☹ už dlouhou dobu u syna skoro 2,8 let pozoruji zvláštní věci ,nejen že skoro nemluví -mama,tata ,mami .tati ,baba ,babi ,papa,teta,dá(jako Dada)-jmenuje se davídek.,očas zažvatlá ale nic moc,nechce sám jíst ,nemá rád když je špinavej od jídla nebo od čehokoliv, vše skláda do řad autíčka chvilku si pojezdí a pak skláda ,kostky ,tužky také místo toho aby neco nakreslil tak je všechny vybalí a skláda ještě nedávno mel snahu malovat:(když mu nekdo jeho řady poškodí má velikej vztek,neposloucha když ho napomínam ani když na nej křičím,s dětmi si hraje celkem rád ale spíše než společník tak jako soused 🙂vubec nevím jestli je vše v pořadku,pokud někdo budete vědět jak bych poznala možné známky autismu prosím dejte vědět děkuji

astyna
5. říj 2016

ahoj, nemusí to být nutně autista - ale jeho chování mi připomíná mého švagra - ten má Aspergera (lehčí forma autismu). Podle popisu chování tchýně byl jako malý také takový - řady ho fascinovali, na děti spíš jen koukal, než by se zapojil. Ale zvuky mu nevadily - např. když zaštěkal pes, lekl se, ale nezačal řvát, nové trasy mu nevadily. Jakmile měl malý puntík na oblečení, nechtěl si to už obléci...

Nyní je to už dospělý mužský a kromě pár situací, bys to na něm nepoznala...

datela
5. říj 2016

@mysljaja Řekla bych o svých obavách dětské doktorce,která může syna poslat na psychologické vyšetření.Ale určitě to proberte s doktorkou

mysljaja
autor
5. říj 2016

děkuji moc

betelgeuzz
5. říj 2016

Určitě probrat s dr, nebo třeba u nás v mateřském centru mívá konzultace psycholožka a dá se k ní domluvit na rozhovor.
Ono znaků autismu je několik a je spousta dětí, které některý ze znaků mají, přitom jsou to normální děti, akorát třeba trochu zvláštní a s věkem můžou mizet. ale na diagnozu autismu musí mít ty znaky všechny.

panickatlamicka
5. říj 2016

@betelgeuzz ahoj, zde si dovolim ti malinko oponovat. Muj syn ma dg, nejsou vsak u nej pritomny vsechny znaky autismu.

mysljaja
autor
7. říj 2016

nevím no .naše dr je takovej banán :/těžko říct .znepokojuje me spíše ta mluva ,to řazení do řad (všeho )občasné rituáli,do očí kouká a řekla bych že společnost lidí ma také rád ,uplně nevyhledáva velký ruch ale to bych se přikláněla žeje proste po manželovi to je klidas a nemá rád ruch a moc lidí 🙂ale v obchodě víska píská brebtá (bohužel jen slova papapa ,baba ,mama tata teta ,be be (brumík)většinou vše co mu řeknu uděla ,podej mi kostku nebo uklid hračky jde a uklízí občas tedy vzdoruje ale pak jo. 😕

majluna
7. říj 2016

Nemusí to byt nutně autista, může to byt jen silný introvert a individualista. Nas synek byl na tom podobně, ve školce se vše samo upravilo 😉.Navíc kluci jsou prostě odjakživa jinej živočišnej druh 😁, takže hlavu vzhuru

achjonetusim
7. říj 2016

@mysljaja Začala jsem mluvit až po čtvrtejch narozeninách(!), do tý doby jsem na všechno říkala "unťa". Mám VŠ, mluvím čtyřma jazykama, jsem velmi společenská. Neumim ale vůbec nic opravit a tancuju jak poleno 😀 Chci tím říct, že to že děcko nemluví nebo hodně málo a mizerně ještě neznamená že je autistou 😉 Jestli se ti nezamlouvá vaše pediatra zkus jinou, za to nic nedáš. Hodně štěstí 😵

achjonetusim
7. říj 2016

@majluna Jinej živočišnej druh 😀 😀 😀

mysljaja
autor
7. říj 2016

@achjonetusim bohužel tady není moc možnost s výběrem ale dám tomu čas děkuji