Objednáváte potraviny online rodičům nebo prarodičům?

frantisek_kosikcz
14. pro 2017

Dobrý den, dnes budu mít další všetečný dotaz 😅
Využily jste někdy Košík.cz pro nákup pro své rodiče nebo prarodiče? Zkrátka pro ty, pro které je tahání těžkých igelitek již opravdovým problémem? Případně jak bychom mohli ulehčit objednávání právě pro seniory? 🛒 Mimochodem - naši řidiči říkají, že právě pro seniory vozí opravdu rádi, protože ví, že jsou v tu chvíli užiteční trojnásob ❤

A ještě jeden dotaz (z jiného soudku) - už jsme vám někdy přivezli nákup na chatu nebo chalupu? 🏕

olga_
14. pro 2017

Bohužel to nejde, protože tam (doufám jen zatím 😉) nezavážíte (75661, 78969). Bylo by na tom fajn, že se to dá udělat i na dálku. V tom vidím obrovskou výhodu. Bydlíme na opačné straně republiky a kdyby byli třeba nemocní nebo je chtěl člověk jen tak potěšit, jde to. 😍

dc2015
14. pro 2017

Tak já mám prarodiče v baráku. Bohužel jsou v tomhle fakt šílení a jedou vyloženě na akcích až úchytným způsobem. Příjmy mají na to, aby nemuseli řešit korunu na položku, ale řeší... Takže to dělám tak, že si to objednám pro sebe, dám jim to a mám radost, že jsem jim něco dala 🙂 Zkrátka je to v rámci nákupu pro nás.

lulinda5
14. pro 2017

NE, raději jim sama dojedu nakoupit.

makynaeliska
14. pro 2017

Bohuzel k nam nejezdite 😔

berenika39
14. pro 2017

Ano, ano , ano. Já bych byla v koncích, nemít možnost online nákupu. Maminka je už ve věku, kdy se sama dostane jen kousek, v zimě chodí jen na krátké procházky, nákupy jí posílám a pozor - v 77 letech je pc gramotná a umí objednávat sama🙂)).
Jen si tím šetříme obě čas, než bychom se vláčely autem po nějakých nákupních centrech a chytaly chřipku, tak si dáme doma v teple čaj, karty a pokecáme🙂.

katka_kosikcz
14. pro 2017

Já jsem před půl rokem také učila mamku nakupovat 🙂 Musím říct, že původně to bylo hlavně z toho důvodu, že mamku zajímalo, kde to vlastně pracuji <3 No a teď už je stálým zákazníkem ❤🙂 A je to moc príma, protože já v Praze a mamča v Ostravě a já ji vždycky zavolám, co máme zrovna suprového v akci 🙂👍

olga_
14. pro 2017

@katka_kosikcz Nechce volat i k nám? 😂

katka_kosikcz
14. pro 2017

@olga_ :D No náhodou už si připadám občas jako důchodkyně, když volám mamce a říkám...no a představ si od středy je ta šunka za 17,9 😂🙈

kacakkv
14. pro 2017

Nejsou pokryti☹

sarka49
14. pro 2017

Já nakupuji pouze pro sebe, protože se tak často nedostanu z vesnice do města a velké nákupy jsou pro mě pohodlnější, když mi dorazí přímo domů. Moji rodiče jezdí každý den kolem několika obchodů do práce, takže vždy někde přibrzdí a můj děda, i když je v počítačích, mobilech a jiných vychytávkách sběhlý, tuto službu nevyužije. Nabízeli jsme mu ji.

frantisek_kosikcz
autor
15. pro 2017

@berenika39 Bereniko, a bylo by pro vás třeba fajn mít možnost ke svému profilu přidat závozovou adresu se štítkem "senior" s tím, že by pak naši kurýři měli na maminku víc času? Ze zkušenosti víme, že chtějí často kompletní nákup zkontrolovat nebo pomoci s vybalením a když je špička, ne vždy na to máme tolik času, kolik potřebujeme... Případně myslíte si, že by bylo zajímavé dát závoz pro seniory mimo špičku zdarma?

berenika39
15. pro 2017

@frantisek_kosikcz v mém konkrétním případě ne. mamča je v pohodě, nic moc neřeší.
Obecně - rozhodně by uvítala (a všichni ostatní určitě taky), kdyby byl rozvoz mimo špičku zdarma - obvykle tráví doma většinu dne. Je jim jedno, kdy nákup přijde. Často slyším nářek - né, nákup objednávat né, ještě budu platit dopravu - a už by tu byl argument🙂)))))))

evulineek
15. pro 2017

Ano objednali jsme nakup rodičum 🙂 nebylo to teda z duvodu že by nemohli si na nakup dojítm, ale proste pro radost a aby neco usetrili ♥ a byli teda nadšení 🙂

mandyn
15. pro 2017

Bohužel, tam, kde mám rodiče a prarodiče, nezavážíte, ale doufám v to, že brzy budete!!😉

eva1987
15. pro 2017

Taky jako většina, tam kde bydlí nerozvazite, 69501. Určitě bychom využili.

bayt
15. pro 2017

Ano, pro prarodiče - okraj Prahy.

kameka
15. pro 2017

Tam kde bydlí rodiče bohužel nerozvážíte a navíc ještě nejsou senioři a nakoupí si sami 🙂, ale s tím štítkem senior a případně i dopravou zdarma to je dobrý nápad, určitě by to plno starších lidí ocenilo 🙂

kami1984
15. pro 2017

tak to musíme vyzkoušet, pořád jsem myslela, že má Karvinsko smůlu🙂

iv3
15. pro 2017

Rodiče jsou oba v důchodu, ale jsou čilí a soběstační, takže si zatím nakupují sami. Až nastane doba, kdy už to nezvládnou, určitě vypomůžeme i tímto způsobem - objednáním potravin na Košík.cz. Naše chata je zadel světa, tam Košík zatím nejezdí 🙂)

irena1111
15. pro 2017

Ráda bych takovou možnost využila ale k nám nezavážíte takže máme holt smůlu. Je celkem škoda že do větších měst zavážíte ale na vesničky, kde nejsou žádné supermarkety a kde by tedy byla tato služba potřebná, tam tuto službu nelze využít.

frantisek_kosikcz
autor
15. pro 2017

@irena1111 Ireno, dobrý den, my to poměrně intenzivně řešíme. Pokrýváme sice doslova půlku národa, ale ta druhá je na tom bita. Myslíte, že kdybychom vozili třeba jednou do týdne, sešlo by se alespoň dvacet nákupů? V jiném případě to totiž vůbec nevychází - i řidič musí dostat výplatu, provoz auta je díky mrazákům poměrně náročný a pokud nechceme zdražovat (což nechceme), není zatím cesta, jak to vymyslet... 😕

irena1111
15. pro 2017

@frantisek_kosikcz já samozřejmě chápu, že auto má nějakou spotřebu a že je třeba platit řidiče ale když už existuje služba kdy je možné si potraviny nechat dovézt domů tak jistě uznáte že tuto službu potřebují hlavně lidé, kteří nemají na každém rohu nějaký supermarket což je hlavně na vesnicích. Když to vezmu třeba tady u nás, tak v okruhu 20km máme jeden jediný supermarket a pak jen pár malých samoobsluh, kde jsou neskutečně napružené ceny protože jejich provozovatelé moc dobře ví, že starší lidé už neřídí a pro těžké nákupy nepojedou někam 20km autobusem takže chudáci starší lidé ( pokud se o ně tedy vyjímečně nepostarají jejich děti) musí kupovat drahé věci ve vesnických samoobsluhách. Osobně si myslím že takovouto možnost nechat si nákup přivézt by tito lidé určitě uvítali i kdyby měla fungovat třeba jen jednou týdně. A nejde tu jen o důchodce ale také o nemocné lidi, těhotné ženy nebo maminky s malými miminky. Zkrátka když už takováto služba existuje měla by sloužit hlavně tam kde nejsou markety na každých sto metrech.

soleilll
15. pro 2017

@frantisek_kosikcz Ráda bych to využila, ale bohužel ani k nám, ani k žádnému z rodičů nejezdíte. Tesco to jistí. 😉