Je pro vás rozhodující kvalita hraček, které kupujete?

bara_lego
Moderátor
18. říj 2017

Hodně mých kamarádek s malými dětmi přemýšlí nad tím, jaké hračky dětem kupují, a snaží se vybírat takové, které se jen tak nezničí a děti si s nimi vydrží hrát dlouho. Stavebnice LEGO DUPLO patří mezi jejich favority 🙂 Jak to máte s kvalitou hraček vy? Zajímáte se, z jakých materiálů jsou hračky vyrobeny? Je pro vás důležité, aby hračky „něco vydržely“? Podělte se s námi o své zkušenosti.

sylvinka
19. říj 2017

Ano! Z duše nesnáším hračky, které se ještě večer rozpadnou. Myslím, že hračky vybíráme s rozmyslem, při třech dětech musí něco vydržet. Pokud jsme přesvědčeni o kvalitě, tak cenu až tak neřešíme (tedy samozřejmě řešíme, ale raději dám víc peněz, když vím, že věc vydrží).

kspp1
19. říj 2017

Ano, hračku na tržnici jsme nikdy nekoupili a volíme hračky, které něco vydrží. Dcera má ale nejraději stejně lego Duplo, plyšáky a puzzle.

yymajkx
19. říj 2017

Pro me je důležitá kvalita na 100%, at se to týká hraček nebo oblečení.

mandyn
19. říj 2017

Ano, kvalita určitě rozhoduje😉

eldrag
19. říj 2017

Já bych volila kvalitu a přírodní materiály mezi které plast nepatří. Ovšem doba je taková , že marketing je tvrdě zaměřen na děti jak v obchodech, televizi, ve skolach skolkach už prostě všude takže než aby si dítě užilo s ručně vyrobeným dřevěným letadlem, které mělo tu čest si samo částěčne dovyrobit, raději zvolí tisíckrát omletou chujovinu z reklamy která vydrzí cca den. A to se můžu jako rodič snažit sebevíc,

lenkaatom
19. říj 2017

Ano, u nás kvalita hraček rozhoduje na 100%, kluci si ale nejraději hrají s legem duplem a pak mají rádi autíčka typu bruder.🙂

qintus
19. říj 2017

Kvalita je nejdůležitější i u nás. Někdy se až divim co vše lego duplo vydrží 👏 👍 . Perfektní je že jsou to hračky nadčasové a opravdu děti baví- dcerka si pěkně staví, syn zatím boří, žužlá a kouše. Kostky vydží i váhu dospělé osoby, bosé nohy jsou už na tom o poznání hůř 😂

matty.
20. říj 2017

Kvalita je pro nas velmi dulezita , babicky obcas prinesly nejakou blbost od vetnamcu a pak se urazely kdyz jsem se jim snazila vysvetlit ze to batoleti fakt dat nemuzu upadavali tem hrackam ruce oci nohy proste des.

mtera
20. říj 2017

Samozřejmě je pro mne kvalita hraček rozhodující.
Raději si připlatím a koupím kvalitní hračku než něco nebezpečného z tržiště. Hodně sleduji bezpečnostní atesty a certifikáty.

pomoztekacence
20. říj 2017

Určité koukam spise na kvalitu,jelikož ta je i u děti nejdůležitější.Lego duplo,Fischer pricer,Harisbo,Playgro a nektere dalsi radim mezi nejkvalitnější značky.Jsou sice poněkud dražší a ted si je zatím nemůžu moc tolik dovolit ale o platí se to.Už se těšim az začnu chodit do prace a dcere budu kupovat lego duplo,jen ta moje holčička mi bude po takové době chybět jsem na ni závislá.

pitrsova
20. říj 2017

Od hračky očekávám kvalitu a hlavně za mě také rozhoduje využití hračky.S Legem jsou to hodiny a hodiny zábavy a nepřeberných možností 🙂
Co se týče samotného Lega,tak vydrží opravu hodně!! Žasnu nad každým modelem,ať už domečku,lesoparku,vláčku,auta... perfektně propracované... jak říká nejstarší dcera "má skvěle vymakané části"

jackie3
20. říj 2017

Pokud se bavíme o kostkách, tak je samozřejmě lego jednička. Jen konkurence občas zpracovává nějaké oblíbené téma, které legu chybí - třeba mašinka Tomášek (megabloks) nebo Hello Kitty. Byli bychom raději, kdyby si děti hráli bez těhle postaviček, ale děti asi svoje hrdiny potřebují...

houfinka
21. říj 2017

Při výběru hraček pro naše děti vždy studujeme složení, recenze. Ze stavebnic máme právě lego. Pak kupujeme hodně spotřebních hraček - tempery, modurity nebo podobné hmoty, plastelíny, kinetický písek, odlévání sádry, barevné papíry, samolepky. Zbytek naší široké rodiny, až na jednoho člena s námi hračky konzultuje.

verdos
21. říj 2017

Ano, o kvalitu hraček se velmi zajímám. Nekupuji hračky na tržnici nebo z Číny a řeším i jejich složení (hlavně u těch plastových). Zajímám se také o praktičnost údržby (u látkových, zda lze prát či snadno očistit, zda jdou snadno otřít, případně rozebrat a zase složit, atp.). A o výdrži ani nemluvím - kluci jsou likvidátoři a lego vydrží opravdu všechno. Už jsme vyhodili několik kousků Sevy, pořád lepím dřevěné koleje, odlomil se nám kousek plastového traktoru... ale lego je nezničitelné. Jen teda to šlápnutí na něj... au au - dokonce jsem u nás uvažovala o hravé soutěži pro maminky "Mamilympiáda", jen pro pobavení s "maminkovskými" disciplínami, a jednou z nich mělo být bosonohé přejití určitého úseku s náhodně rozmístěnými lego kostkami na čas, se zavázanýma očima, jakože "noční útěk za plačicím dítětem" nebo tak něco, ale ještě na to nedošlo, ale pokaždé, když doma šlápnu na lego, tak si na ten nápad znovu vzpomenu 🙂).

snany
21. říj 2017

Určitě, kvalita je pro mě nejdůležitější a ráda si za ní připlatím. Lego máme doma už 6 let a je stále jako nové. Další věc, jenž u hračrk vyhledávám je variabilita, zjistila jsem, že díky Legu další stavebnice nepotřebujeme. S ním se učíme počítat, barvy, potraviny, zvířátka, dopravní prostředky...

twoangels
21. říj 2017

Rozhodně - kvalita hraček je u nás na prvním místě. Máme osvědčené značky a rozhodně nám není líto za ně připlatit.

bara_lego
autorModerátor
28. říj 2017

@tervi souhlasím s vámi, že levné hračky většinou doma udělají medvědí službu. Co se týče stavebnic pro nejmenší, první sady LEGO DUPLO jsou pro děti od 18 měsíců. Podívejte se na tento odkaz (https://www.lego.com/cs-cz/duplo/products/my-fr...) a vybírejte asi podle toho, co vás nejvíc osloví. Na LEGO DUPLO je nejlepší, že na sebe všechny sady pasují a dají se kombinovat. Časem můžete vybírat přímo podle zájmů vaší holčičky a sbírku si tak rozšířit. Hodně štěstí při vybírání!

bara_lego
autorModerátor
28. říj 2017

Díky moc za vaše názory. Příspěvků bylo letos na fóru tolik, že mi chvilku trvalo si všechny pečlivě přečíst. Oceňuji, že všichni z vás na kvalitu hraček koukáte. A mám radost, že mezi kvalitní hračky řadíte i stavebnice LEGO DUPLO. Na kvalitě nám totiž při vývoji nových sad opravdu moc záleží. ❤