Používáte kostky LEGO DUPLO i pro učení?

bara_lego
Moderátor
18. říj 2017

Kostky LEGO DUPLO jsou skvělé nejen pro zábavné stavění, ale pomáhají dětem i s učením. Používáte kostky i pro trénování barev nebo počítání? Podělte se s námi o vaše tajné triky. 🙂 I učení může být zábava!

qintus
19. říj 2017

Ano lego kostky jsou pekne barevne,takze barvicky trenujeme. Ucili jsme se i zviratka. Brzy nas ceka druhe kolo uceni se hrou se synem (ted ma 6mesicu) 👶

pomoztekacence
20. říj 2017

My taky trénovali barvicky,moc to ještě neumíme ale červená,bila,modra a žlutá už nám jde jo a ještě zelena.Ta je nejoblíbenější.

pitrsova
20. říj 2017

Kostičky jsou super k učení 🙂 Pořídila jsem dcerám kostičky,kde jsou nakrelené obrázky + číslice.Je to paráda.Když si hrají na školu,také využijou 🙂
Teď u menší využijem i k učení barev a řídění na hromádky podle barev...možnosti jsou různé 🙂

jackie3
20. říj 2017

Dcera má rok a něco, takže na počítání je ještě brzo, ale učíme se podle Dupla zvířata - ovečku, kočku, koníka a další.

sarkar
20. říj 2017

My Lego nikdy neměli a pořídit neplánujeme (ale zrovna nakupuju konkurenční stavebnici za podstatně nižší cenu), se synem (2.5 roku) jsme nikdy nic netrénovali (natož na stavebnici) a stejně se to naučil 🙂 Ale má trošku starší ségru, tak to je možná proto.
Ale já tedy rozhodně nejsem cílová skupina 🙂

houfinka
21. říj 2017

My se s legem učíme počítat. Buď kolik mám kostiček, nebo přímo čísla natištěná na kostkách. U podvozků vláčku počítáme množství kol a nebo na kostičkách počítáme počty "caplíků". Dál využíváme ke srovnání co je delší, k porovnání tvarů (čtverec, obdélník).
Z kostiček stavíme písmena.

jarcca
21. říj 2017

Syna teď moc baví Duplo pexeso! A až bude starší budeme se učit číslice! 🙂

twoangels
21. říj 2017

Ano, skvělé se s nima trénujou barvy, počítání, dokonce dopravní značení - semafor... 👍

pexinka81
21. říj 2017

přesně, jak píší maminky před námi, díky legu jsme se naučili barvy....a celkově motorice jako takové....vlastně i kreativitě.....je to super hračka, která jen tak neomrzí....u nás si s ním hrají jak dvojky (4r), tak i starší synek (7r)....a někdy i tatínek 😀 (na věk je háklivý 😀 takže neuveden....

qwerin
22. říj 2017

My jsme dnes trénovali barvy pomocou lega dupla 🙂

bara_lego
autorModerátor
25. říj 2017

@minonnka díky za fotky. Ten komín je parádní! 🏙❤

bara_lego
autorModerátor
25. říj 2017

@olga_ s tím rozlišováním jablek jste mě pobavila. Vypadá to, že jich váš malý zná víc než já... 🍏👍

bara_lego
autorModerátor
25. říj 2017

@qwerin vypadá, že vám to pěkně šlo! 🙂

bara_lego
autorModerátor
25. říj 2017

@lena29 šikula! 😍

bara_lego
autorModerátor
25. říj 2017

Děkuji vám všem za odpovědi! Učení barev se se stavebnicemi LEGO DUPLO nabízí. Jsem ráda, že ale naše stavebnice využíváte i k dalšímu zdokonalování schopností vašich dětí. Moc nás to v naší práci motivuje! ❤