Co děláte, aby Vaše děťátko klidně spalo?

andrea_nutrilon
24. črc 2014

Spokojený spánek dítěte je snem každé maminky! Máte nějakou účinnou radu, jak dosáhnout klidného spánku děťátka? Podělte se s námi o Vaše zkušenosti. Jistě nejen já jsem zvědavá, co pomáhá právě vám!

mon_88017
24. črc 2014

Přes den pořádně vyblbnout a utahat, pak spí jak špalek celou noc 😀

klarajir
24. črc 2014

@mon_88017 to se prosím dělá jak? Náš syn celý den lítá, jezdí na odrážedle, v kočárku už se nevozí, na místě chvíli nevydrží a stejně utahaný není 🙂

mon_88017
24. črc 2014

@klarajir tak už jedině naučit ho štípat dříví nebo poslat do kamenolomu 😀 😀 😀 😀 😀

zulitvi
24. črc 2014

Vykoupu, dám mlíčko, přečtu pár krátkých versovanych pohadek, odnesu do pokojicku a pustim mu kolotoc. Tak 15 minutek si jeste brbla a pak spinka az do rana. Ale je jeste malickej, snad mu to vydrzi. :D

klarajir
24. črc 2014

@mon_88017 super! Aspoň mám tip na program na zítra 🙂

eficenka
24. črc 2014

spí vedle mě v posteli - stačí jí jen, že sáhne ručkou vedle sebe a cítí mě a spí dále 🙂

krabice1983
24. črc 2014

Tak u nás, žádný vyblbnutí nepomáhá. Když se rozhodnou, že spát nebudou, tak prostě spát nebudou.
Jedině co zaručeně pomáhá, že příjdou za námi do postele.
Rada asi nic moc, ale u nás to takhle momentálně funguje.
To pak spí jako špalci :- )

kerolo
24. črc 2014

A co dělat s dítětem 11měsíců když v noci asi osmkrát vyplivne dudlík pokaždé se začne budit a plakat dokud mu ho do pusy nevrátím ☹ už nevím jak to eliminovat. Před spaním klasické rituály koupání , mlíčko ukolébavky.Děkuji za radu.

mitote
24. črc 2014

od te doby, co spi s nama v posteli spi jako zabita a my take 🙂

terezas4
24. črc 2014

dcera 15m spí od narození s námi, neznám jedinou proplakanou noc, ani jedno nedospané ráno 😉

lenunaaa
24. črc 2014

Nám ke spokojenému spánku stačí plné bříško, tma a ticho🙂 k tomu nějaký ten plyšáček a dečka...

andrea_nutrilon
autor
24. črc 2014

@kerolo Milá maminko, zde zaručená rada neexistuje. Některá miminka jsou citlivější, mají slabší spánek a mohou reagovat při sebemenším nedostatku, což může být právě vypadnutí dudlíčku z pusinky a následné probuzení. Mohou na to mít vliv i některé vnější faktory, jako např. nadměrné rozptýlení během dne nebo před usnutím, mnoho podnětů, které dítko během dne nestihne zpracovat. Také se na neklidu může podílet někdy špatná atmosféra v rodině. Sama své miminko nejlépe znáte a víte, co na něj nejlépe zabírá. Záleží na Vás, zda se rozhodnete dále dudlíček miminku podávat nebo používání dudlíčků ukončíte. Pokud byste se rozhodla pro ukončení, je vhodné s tím začít v období, kdy je miminko zdravé, nerostou mu zoubky a neučí se zároveň něco jiného (jako je např. chození na nočník) apod.

kamino
24. črc 2014

@andrea_nutrilon U nás funguje jen společné spaní v posteli a prso kdykoli k dispozici.. tedy celou noc opravdu ještě nikdy nespal, když je dobrá noc, tak se budí 2x, al eto si jen podumlá a chrní dál... Snažila jsem se mu podstrčit různé druhy UM, ovšem reakce byla hodně bouřlivá, žádné UM - ani ochucené mu nechutná.. Sama ráda nějakou radu přivítám, ale předpokládám, že jediné úspěšné bude asi odstavení...

kripli
24. črc 2014

Já jsem nepřišla na to, jak to udělat, aby byl klid. Hlavně při usínání. Malému je 6 měsíců ale je nedonošený, takže vlastně 4,5. Snažím se udržovat systém, v 8h převléknout do pyžamka, nakrmit a držet klid. Ale poslední dobou je všechno na hlavu. Lehce klidnější je, když se vykoupe, ale zase máčet ho každý den se mi nechce. Stejně je nakonec třeba ho unosit v Manduce. Občas mu k tomu zpívám, ale ještě to moc neregistruje, obávám se. Ze začátku spí lehce a pořád ze spaní pláče. To pomůže klepat po zadečku (spí výhradně na břiše, jinak se budí) a uklidní se. Jakmile hluboce usne, jenom dvakrát za noc si řekne o kojení. A samozřejmě musí být tma a ideálně pootevřené okno a to celou noc.

Kéž bych věděla, jak dosáhnout lepšího usínání... Sám od sebe usnout nechce, dudlík odmítá a jestli spí v posteli s námi nebo ve své, to nedělá rozdíl. Jak jste to dělali vy?

kerolo
24. črc 2014

Asi to budem muset vydržet. Občas dcera taky spí s námi v posteli, ale je to to stejné jako když spí v postýlce jak jí vypadne dudl do chvilky je vzhůru.A ještě ke všemu v posteli cestuje což je při mém špatném a lehkém spánku katastrofa 🙂 No nic počkám až to přejde. 😠 😀

mamina2014
24. črc 2014

Moje 4,5 měsíční holčička má naučený rituál: v půl šesté musíme být doma (jinak je už sama neklidná), chviličku si ještě pohraje, okolo šesté koupačka a poté kašička rýžová od Nutrilonu a když jí to nestačí tak ještě mlíčko 🙂 Pak buď ještě chvilku hraní nebo rovnou do pelíšku. Ona je tedy zlatá a stačí jí položit na bok do postýlky, dát hajánka na ňuchňání a po chviličce spinká 🙂 Je to má beruška :-*

andrea_nutrilon
autor
25. črc 2014

Maminky, moc děkuji za vaše příspěvky a zkušenosti! Používáte někdo z vás metodu pouštění pravidelných zvuků? Např. vysavače?

raduskax
25. črc 2014

@andrea_nutrilon
Ne, pak budu vysávat a malej bude zmatenej jestli má spát či co 😀 Jinak ho dávám spát, když je unavenej (18.-19.hod) a radši dvacetkrát tam jít a dát plyšáka, dudlík atd. než ho vyndavat. Děti by blbly pořád, pak nevědí kdy přestat a když to přetáhnou, tak jsou teprve na zabití 😀

terchal
25. črc 2014

@andrea_nutrilon Když bylo naše miminko malé a nevěděli jsme jak ho utišit, zkusili jsme pár "tišících melodií". Za nás to moc nepomáhalo a když usnul, byla to spíš náhoda 😀 Každopádně když jsem vysávala nebo si sušila vlasy fénem, vůbec mu to nevadilo a dokonce ani nevzbudilo.

vkkc
25. črc 2014

@kamino u nás odstavení nepomohlo ☹ klukům je 11m, v 9 jsem přestala kojit a v noci se budí pořád stejně - co tři hodiny na mlíko...

kamino
25. črc 2014

@vkkc prckovi byly dva roky,kdyz je dobra noc,tak se budi take po 3,jinak klidne kazdou hodinu ☹ UM ani vodu zatim do nej nedostanu,jek kdyz mel 6 nemoc a horecky a ja uz vazne z prsou nic nedostala,tak vzal sklenicku vlazne vody,ale jinak odmita...jsem zvedava,jestli se to po odstavu zlepsi.

kamino
25. črc 2014

@andrea_nutrilon od 3 -7 mesice jedine usinani u vysavace,pak nasledoval stazeny zvuk bileho sumu na MP3..od 8 mesice se naucil spat i bez vysavace,ale zase jen na prsu..tak nevim,co bylo lepsi 😉

adrianka1712
25. črc 2014

Dcerka od narodenia nechce svoju postielku ani vidieť, nikdy tam nespinkala. Vždy mi zaspí jedine u kojení 🙂 a to už má skoro rok 😀

oppe
25. črc 2014

@kamino
Tak můj synátor je na tom úplně přesně. Má 13 měsíců, ale je normální, že je 5x za noc hore a chce k prsu, i když z něj nic moc neteče. A nechce ani dudel. O jiném Um nebo kravském mléku ani nemluvně. Takže se chystám v srpnu odstavit a budu se modlit, že to zabere. Jinak fakt nevím .....

kamino
25. črc 2014

@oppe presne 😉 dudlik lital obloukem,lahvi a savicek mame sbirku ale na nic ☹ ale jsem rada,ze nas kojeni zachranilo od starosti napr.kdyz mel prujem,mela jsem strach z dehydratace,protoze v sobe nic neudrzel po 3 dny,nastesti me mleko ano,takze vse prostal bez problemu. Nikdy nebyl nemocny,krom 6 nemoci a 2x rymy..to take prisuzuji kojeni... Pokud bude druhe,budu se ho snazit opet kojit co nejdele.

andrea_nutrilon
autor
28. črc 2014

A spinkají vaše děťátka rády i přes den?

chroustinka
28. črc 2014

@kerolo kazde ditko i od jedne maminky je jine. syn mi delal to co u vas popisujete a pomohlo az samostatny pokojicek kde me "necitil", hromadka dudliku a ty si pak podaval prubezne celou noc sam. dcera naopak je perfektni spac uz od porodnice, neznam nocni kojeni, zato ale neusne v kocarku takze na spanek musi byt doma vpostylce ...

terchal
28. črc 2014

My máme denního spáče. Zrovna teď mi spinká a to od 10 hodin. Dokonce ke mě přišel a říkal "hají, hají"...kéž by to bylo vždy tak jednoduché 😀

kerolo
28. črc 2014

@chroustinka Je to pravda syn byl taky jiný stačilo mu zaspívat pohladit a chrněl sám.Naše málá je mamánek.

andrea_nutrilon
autor
29. črc 2014

Čekají vaše děti na konec pohádky, a nebo usnou už v jejím průběhu?